"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

VÝSTAVA „ARMÉNSKÁ GENOCIDA NA TITULNÍCH STRANÁCH SVĚTOVÉHO TISKU"

Autor: Redakce | Publikováno: 4.3.2015 | Rubrika: Pozvánka
Ilustrace

Národní shromáždění Arménské republiky, Petiční výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Muzeum a institut arménské genocidy a Velvyslanectví Arménské republiky v České republice pořádají v prostorách Národního muzea – Českého muzea hudby výstavu „Arménská genocida na titulních stranách světového tisku", věnovanou stému výročí arménské genocidy.
 
Mezinárodní dobový tisk se pronásledováním Arménů a masakrům na nich spáchaných obsáhle věnoval. A právě tyto zprávy osvětlily řadu aspektů staletí trvající perzekuce a upozornily na mnoho problémů spojených s genocidou arménského lidu. Za zmínku stojí především britské, ruské, francouzské a americké zpravodajství o tzv. hamidiánských masakrech v letech 1894 – 1896, zvěrstvech v provincii Adana z roku 1909 a genocidě v období 1915 – 1923. Řada zpráv a článků se zabývala i humanitárními důsledky genocidy, jako například osudem deportovaných Arménů, péčí o sirotky a záchraně unesených žen a dětí.
 
Díky těmto zprávám a článkům publikovaným v zahraničních médiích máme neocenitelné informace o genocidě jako fenoménu, o jejím průběhu a důsledcích. Zároveň slouží jako nepřímý důkaz historické pravdy o genocidě Arménů.
 
Slavnostní zahájení výstavy proběhne 9. března 2015 v 17:00 hodin v Národním muzeu – Českém muzeu hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1, za přítomnosti místopředsedy Národního shromáždění Arménské republiky pana Eduarda Sharmazanova. Výstava potrvá do 22. března 2015.
 
 

Klíčová slova: Česká republika  | Turci  | válka
2948 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683