"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vůdce IVČRN ostře útočí na exmuslima Lukáše Lhoťana - byl prý vůbec někdy exmuslimem?

Autor: Martin Konvička | Publikováno: 2.3.2015 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Abych řekl pravdu, tak nevím. V dávno minulých pionýrských dobách iniciativy IvČRN, když se ještě místní islámci a jejich odpůrci občas aspoň kočkovali po webu, jsem často žertovával, že jsme svědky "závodů dvou Lukynů", konvertitů L. Lhoťana a L. Větrovce, o to, který z nich se dřív stane exmuslimskou hvězdou - aby ten druhý o to víc zabředl do salafistického fanatismu. Lhoťan někdy okolo roku 2012 (neověřuji přesný rok) veřejně apostoval - lidé z IvČRN jej vítali jako hrdinu a nadšeně naslouchali jeho svědectvím z tuzemské islámské komunity. Jenže jak čas plynul, Lhoťanovy postoje se začínaly měnit ...  

Dotyčný asi nikdy nepřizná, že to bylo IvČRN, IvČRN a zase jenom IvČRN, co mu k apostázi dodalo odvahu. Je to troufalé tvrzení, ale indicie hovoří jasně: Bylo zde opticky protiislámské fórum, desítky tisíc příznivců, a rostlo. Už tehdy spolupracovalo s ex-islámskými odpadlicemi, P. Bitarovou a B. Radosou, minulost jim nevyčítalo, naopak jejich příběhy vyzdvihovalo. Čerstvý apostata Lhoťan byl prakticky ihned přijat mezi "užší kruh" tvůrců IvČRN, po nějakou dobu patřili tito k jeho nejbližším sociálním kontaktům, dokonce si mezi nimi našel i několik intimních partnerek (pěkně sekulárně postupně, ne islámsky najednou).

Jenže růžový obraz se postupně měnil. Lukáš napříkad téměř nikdy neodsoudil islám, a už vůbec ne jeho ústřední postavu, mohammeda. Svou zlobu míříval na konkrétné osoby, zejména brněnského imáma Alrawiho, pro něhož nenacházel dobrého slova, byť připouštěl, že z hlediska skutečného řízení tuzemských muslimských obcí se jedná o mediální figurku, řízenou mocnějšími muži v pozadí. O těch ovšem příliš nemluvil. Hlavně se ale stále víc odtahoval od "vedení" IvČRN - v promluvách na společných setkáních oslovoval lidi z IvČRN zásadně ve 2. osobě. Máte, měli byste, myslíte, vidíte, činíte - nikdy máme, vidíme nebo činíme. Udržoval si odstup, hovořil o svých "důležitějších kontaktech", před nimi by jej styky s IvČRN mohly "zdiskreditovat". Paradoxně a schizofrenně mu to vše nebránilo vydat několik knih, které jsou asi největšími útoky na islám - nikoli tedy "radikální islám" či brněnského imáma - existující v českém jazyce, ne-li jakémkoli jazce: Alí Sínovo "Jak porozumět Mohammedovi...", Botrosovy "Sexuální mravy zakladatele islámu" a mou vlastní (ta skromnost!) "Sex, drogy a islám". Čert aby se v něm vyznal.

Zpětně vzato se té snaze o distanci nedivím: Těch pár let zpátky se IvČRN "zvnějšku" muselo jevit mnohem impozantněji, než zevnitř. Navenek iniciativa rostla, měla divize, pracovní skupiny, přitahovala pozornost zajímavých lidí. Uvnitř ... to byla parta internetových žvanilů, nezřídka podivínských existencí, výstředních nepraktických intelektuálů a životních experimentátorů bez valného vlivu. Lukáš se možná divil, že nenašel tu organizovanou sílu, a přikrývku na své bolístky, jakou se snažil najít v islámu. "Chováte se jako spolek anarchistů, neřižených individualit - a to nestačí. Pokud chcete bojovat i islámem, nesmíte být jako anarchisti, ale jako komunisti - organizovaní, ukáznění", řekl mi během jedné debaty (v srpnu 2014), kdy též rozvíjel myšlenku, že islám nakonec stejně  zvítězí ... a že jedinou mocí, která si s islamizovanou Evropou může vědět rady, je katolická církev, protože ta "koná v horizontu staletí" a "jako jediná ví, co chce".  

Nebudu zde spekulovat, co chce katolická církev a co v ní nachází "exmuslim" Lhoťan. Přejdu k lednu tohoto roku, kdy IvČRN konečně ukázalo svou akceschopnost uspořádáním Hradčanské manifestace. Na oné manifestaci jsem vyzval místní muslimstvo, aby opustilo islám - načež rekatolizovaný Lhoťan, deklarovaně katolický bloger Martin Kavka, ale i četní další, rozpoutali skutečnou hysterii. Prý člověku "nelze brát jeho víru" (jak někomu verbální výzva "bere víru", netuším), neb braní víry "zažene ty umírněné muslimy do náruče radikálů". Církev prý má v plánu "evangelizovat muslimy", a radikálové z IvČRN jí v tom jaksi záhadně brání.  Kdejaký rozumbrada najednou zná jednotky, desítky a možná i stovky "umírněných muslimů", nakloněných k brzké evangelizaci ... a opomíjí, že za ta léta, co se o islámu v ČR a Evropě vášnivě diskutuje, žádného "umírněného muslima" nikdo neukázal širší společnosti. 

Jeden z mnoha příkladů Lhoťanovy recentní tvorby je zde

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/444770/Umirneni-muslimove-je-to-mozne.html

Což ovšem nic není proti Lhoťanovým novým tzv. katolickým souputníkům - ti už vidí v islámu, samozřejmě jen tom umírněném, své spojence proti "ateistům", z nichž je samozřejmě nejhorší Konvička, na základě pár výroků z dávných soukromých hádek.

http://martinkavka.blog.idnes.cz/c/451309/chcete-islam-v-ceske-republice-pripojte-se-k-ivcrn.html

 

Následná ilustrace ukazuje současný stav mysli našich křesťanských evangelizátorů. Přitvrdili, i Lhoťan přitvrdil. Lidé okolo IvČRN jsou podle nich promiskuitní, vpravdě satanská sekta, samozřejmě sekta nedemokratická - viz obrázek. Těžko k němu něco dodávat, snad až na to, že je mi našich katolíků trochu líto. Sedli na lep chlápkovi, který nejprve zradil své brněnské islámské bratry, pak "promiskuitní anarchisty okolo IvČRN" - no a své nové kamarády zradí taky. Nemůže si pomoct, je už takový.

Převzato z blogu autora martinkonvicka.blog.idnes.cz

 

 

 
 
 
 

Klíčová slova: Česká republika  | Lhoťan
2579 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafinerií

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Murínův nářez: Zeman věděl, čím Srby potěší. Kosované sami chápou, že jsou umělým státem kvůli základně USABomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď