"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vůdce IVČRN ostře útočí na exmuslima Lukáše Lhoťana - byl prý vůbec někdy exmuslimem?

Autor: Martin Konvička | Publikováno: 2.3.2015 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Abych řekl pravdu, tak nevím. V dávno minulých pionýrských dobách iniciativy IvČRN, když se ještě místní islámci a jejich odpůrci občas aspoň kočkovali po webu, jsem často žertovával, že jsme svědky "závodů dvou Lukynů", konvertitů L. Lhoťana a L. Větrovce, o to, který z nich se dřív stane exmuslimskou hvězdou - aby ten druhý o to víc zabředl do salafistického fanatismu. Lhoťan někdy okolo roku 2012 (neověřuji přesný rok) veřejně apostoval - lidé z IvČRN jej vítali jako hrdinu a nadšeně naslouchali jeho svědectvím z tuzemské islámské komunity. Jenže jak čas plynul, Lhoťanovy postoje se začínaly měnit ...  

Dotyčný asi nikdy nepřizná, že to bylo IvČRN, IvČRN a zase jenom IvČRN, co mu k apostázi dodalo odvahu. Je to troufalé tvrzení, ale indicie hovoří jasně: Bylo zde opticky protiislámské fórum, desítky tisíc příznivců, a rostlo. Už tehdy spolupracovalo s ex-islámskými odpadlicemi, P. Bitarovou a B. Radosou, minulost jim nevyčítalo, naopak jejich příběhy vyzdvihovalo. Čerstvý apostata Lhoťan byl prakticky ihned přijat mezi "užší kruh" tvůrců IvČRN, po nějakou dobu patřili tito k jeho nejbližším sociálním kontaktům, dokonce si mezi nimi našel i několik intimních partnerek (pěkně sekulárně postupně, ne islámsky najednou).

Jenže růžový obraz se postupně měnil. Lukáš napříkad téměř nikdy neodsoudil islám, a už vůbec ne jeho ústřední postavu, mohammeda. Svou zlobu míříval na konkrétné osoby, zejména brněnského imáma Alrawiho, pro něhož nenacházel dobrého slova, byť připouštěl, že z hlediska skutečného řízení tuzemských muslimských obcí se jedná o mediální figurku, řízenou mocnějšími muži v pozadí. O těch ovšem příliš nemluvil. Hlavně se ale stále víc odtahoval od "vedení" IvČRN - v promluvách na společných setkáních oslovoval lidi z IvČRN zásadně ve 2. osobě. Máte, měli byste, myslíte, vidíte, činíte - nikdy máme, vidíme nebo činíme. Udržoval si odstup, hovořil o svých "důležitějších kontaktech", před nimi by jej styky s IvČRN mohly "zdiskreditovat". Paradoxně a schizofrenně mu to vše nebránilo vydat několik knih, které jsou asi největšími útoky na islám - nikoli tedy "radikální islám" či brněnského imáma - existující v českém jazyce, ne-li jakémkoli jazce: Alí Sínovo "Jak porozumět Mohammedovi...", Botrosovy "Sexuální mravy zakladatele islámu" a mou vlastní (ta skromnost!) "Sex, drogy a islám". Čert aby se v něm vyznal.

Zpětně vzato se té snaze o distanci nedivím: Těch pár let zpátky se IvČRN "zvnějšku" muselo jevit mnohem impozantněji, než zevnitř. Navenek iniciativa rostla, měla divize, pracovní skupiny, přitahovala pozornost zajímavých lidí. Uvnitř ... to byla parta internetových žvanilů, nezřídka podivínských existencí, výstředních nepraktických intelektuálů a životních experimentátorů bez valného vlivu. Lukáš se možná divil, že nenašel tu organizovanou sílu, a přikrývku na své bolístky, jakou se snažil najít v islámu. "Chováte se jako spolek anarchistů, neřižených individualit - a to nestačí. Pokud chcete bojovat i islámem, nesmíte být jako anarchisti, ale jako komunisti - organizovaní, ukáznění", řekl mi během jedné debaty (v srpnu 2014), kdy též rozvíjel myšlenku, že islám nakonec stejně  zvítězí ... a že jedinou mocí, která si s islamizovanou Evropou může vědět rady, je katolická církev, protože ta "koná v horizontu staletí" a "jako jediná ví, co chce".  

Nebudu zde spekulovat, co chce katolická církev a co v ní nachází "exmuslim" Lhoťan. Přejdu k lednu tohoto roku, kdy IvČRN konečně ukázalo svou akceschopnost uspořádáním Hradčanské manifestace. Na oné manifestaci jsem vyzval místní muslimstvo, aby opustilo islám - načež rekatolizovaný Lhoťan, deklarovaně katolický bloger Martin Kavka, ale i četní další, rozpoutali skutečnou hysterii. Prý člověku "nelze brát jeho víru" (jak někomu verbální výzva "bere víru", netuším), neb braní víry "zažene ty umírněné muslimy do náruče radikálů". Církev prý má v plánu "evangelizovat muslimy", a radikálové z IvČRN jí v tom jaksi záhadně brání.  Kdejaký rozumbrada najednou zná jednotky, desítky a možná i stovky "umírněných muslimů", nakloněných k brzké evangelizaci ... a opomíjí, že za ta léta, co se o islámu v ČR a Evropě vášnivě diskutuje, žádného "umírněného muslima" nikdo neukázal širší společnosti. 

Jeden z mnoha příkladů Lhoťanovy recentní tvorby je zde

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/444770/Umirneni-muslimove-je-to-mozne.html

Což ovšem nic není proti Lhoťanovým novým tzv. katolickým souputníkům - ti už vidí v islámu, samozřejmě jen tom umírněném, své spojence proti "ateistům", z nichž je samozřejmě nejhorší Konvička, na základě pár výroků z dávných soukromých hádek.

http://martinkavka.blog.idnes.cz/c/451309/chcete-islam-v-ceske-republice-pripojte-se-k-ivcrn.html

 

Následná ilustrace ukazuje současný stav mysli našich křesťanských evangelizátorů. Přitvrdili, i Lhoťan přitvrdil. Lidé okolo IvČRN jsou podle nich promiskuitní, vpravdě satanská sekta, samozřejmě sekta nedemokratická - viz obrázek. Těžko k němu něco dodávat, snad až na to, že je mi našich katolíků trochu líto. Sedli na lep chlápkovi, který nejprve zradil své brněnské islámské bratry, pak "promiskuitní anarchisty okolo IvČRN" - no a své nové kamarády zradí taky. Nemůže si pomoct, je už takový.

Převzato z blogu autora martinkonvicka.blog.idnes.cz

 

 

 
 
 
 

Klíčová slova: Česká republika  | Lhoťan
3256 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683