"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francouzská sebevražda. Čtyřicet let, které zlikvidovaly Francii

Autor: Martin Janeček | Publikováno: 21.2.2015 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Od neděle 1. ủnora jsem zase ve Francii, zemi, kde jsem ztrávil většinu svého života a kde žije největší část mé rodiny.

    Do určité míry jsem znal Francii ještě před tím, než jsem se do ní dostal. Četl jsem Dumasovy Tři mušketry,  S Bohem a šáteček a Manon Lescaut Vítěslava Nezvala a Turistou proti své vůli Adolfa Hoffmeistera. Ten popisuje, jak odjel do Francie po nacistické okupaci Prahy.  A ve své knížce říká, mimo jiné : « Francie zhořkla. »

    Svỷm způsobem Francie hořkne stále víc. Zavraždění členů redakce časopisu Charlie Hebdo a zákazníků košer supermarketu u Porte de Vincennes a pak ozbrojenỷ ủtok na vojáky střežící synagogu v Nice, to všechno nelze zapomenout tak rychle.

    Tím spíše, že francouzskẏ ministr národní obrany Jean-Yves Le Drian nás varuje, že Evropa nyní stojí na okraji války. Ministr vnitra prohlašuje, že hrozba je vážná a že ủsilí jí předejít musí proto bẏt zásadní a systematické. 

    Debaty o islámu zaplňují televizní programy. Mluví se v nich o čtvrté generaci přistěhovalců a o mase konvertitů na islám. A opakuje se v nich číslo muslimů všech kategorií, obỷvajících Francii : 5 až 6 milionů. Jenomže toto číslo slyšíme už řadu let. A vzhledem k tomu, že muslimové se rychle množí, tak už jich přece musí bỷt ve Francii daleko víc!

    Pařížská knihkupectví jsou plná knih o islámu. Velkỷ ūspěch má Eric Zemmour se svojí knihou « Le suicide français. Les 40 années qui ont défait la France. » (Francouzská sebevražda. Čtyřicet let, které zlikvidovaly Francii.)Jako jediné řešení v ní hlásá odsun muslimskẏch přistěhovalců a jejich potomků z Francie. To nám může připomenout odsun sudetskẏch Němců z Českoslonenska po druhé světové válce. Ovšem, Zemmour je nyní zcela bojkotován televizními stanicemi a představiteli vládnoucích intelektuálních elit.

    Neméně ủspěšnẏ je román « Soumission » (Podřízení se), jehož autor Michel Houllebecq obdržel v roce 2010 cenu Goncourt za svou předchozí činnost. Román Soumission popisuje, jak v příštích volbách bude muslim zvolen prezidentem francouzské republiky. Jak Zemmourova, tak Houllebecqova kniha vyšly v lednu 2015.

                Osobně mě zaujala ještě více kniha « Le livre noir de la condition des chrétiens dans le monde » (Černá kniha situace křesťanů ve světě), která vyšla už v říjnu 2014. Je to popis situace křesťanů, pronásledovanỷch a utiskovanỷch muslimy v současném světě. Jeho autoři, Francouz Jean Michel di Falco, AngličanTimothy Radcliff a Ital Andrea Riccardi, zdůrazňují, že v současnosti největší počet lidí, utiskovanỷch a diskriminovanỷch pro své náboženské přesvědčení, se nachází mezi křesťany. Když víme, kolik křesťanskỷch intelektuálů - v České republice zrovna tak, jako zde ve Francii - přisluhují islamizaci Evropy, tak musíme ocenit, že alespoň někteří začínají otevírat oči a vnímat, do jaké míry jsou jejich souvěrci, i oni sami, ohroženi.

                 Vznikají i nové « islamofobní » časopisy. V jednom z nich jsem měl potěšení číst článek jednoho bỷvalého muslima íránského původu, Armanda Mostofiho, kterỷ žil dlouho ve Francii a nyní žije v Praze, kde řídí Radio Farda, íránskou sekci Radio Free Europe/Radio Liberty, která, jak víme, sídlí u stanice metra Želivského. Ve svém článku připomíná, že mnoho západních činitelů doufalo, že tureckỷ islám, jak ho představoval Erdogan, bude umírněnỷ. Nyní se projevuje jako čím dál, tím víc, extremistickỷ. Mostofi říká jednoznačně, že islám je, podle definice, neslučitelnỷ s laicismem.

   

    Francouzi mají nyní všechny důvody bỷti neklidnỷmi.Mluvčí Islámského státu v Iráku a Levantě (Daech)nedávno prohlásil, že Francie je jejich nepřítelem číslo jedna, ještě před Spojenẏmi státy.

    Na jedné straně na to samozřejmě Francouzi mohou bỷt hrdí. Když před lety americkỷ prezident Georges Walker Bush zahájil vojenské operace proti Iráku Saddama Husejna, tehdejší francouzská vláda se nejenom nepřipojila k jeho ủsilí, ale silně ho kritizovala. I krajně pravicová strana Le Front National, kterou tehdy ještě vedl Jean-Marie Le Pen, odsuzovala anglo-americkỷ vojenskỷ zákrok.

    Potom ovšem Američané zvolili Baracka Obamu, jehož politika má k politice jeho předchůdce velmi daleko. Francie se naopak mezi tím silně angažovala proti islamistům v Africe, především v Mali – a nyní též v Iráku. To všechno nám samozřejmě může přinést uspokojení.

    Na druhé straně, podle francouzskỷch medií, Daech dnes ovládá ūzemí velké, jako polovina Francie, obỷvané deseti miliony obyvateli. Kontrolueje 60% ropné produkce Sỷrie a 10% ropné produkce Iráku. To mu přináší prỷ 500 000 až jeden million euro denně. I oblasti, ovládané islamisty na Sinai a nyní i v Jemenu, se ủdajně podřizují autoritě Daech.

    Ve Francii samé, islamisté se chovají čím dál víc jako v dobyté zemi. V pondělí 9. ủnora, ministerskỷ předseda Manuel Valls, spolu se dvěma členkami francouzské vlády, které jsou obě muslimky - ministryní školství Najat Vallaud – Belkacem a státní sekretářkou městské politiky Myriam El Khomri – se chystal jet do Marseille, kde měl dělat bilanci o boji s organizovanỷm zločinem. Krátce před přistáním jejich letadla, dvě skupiny pěti až deseti teroristů, ozbrojenỷch samopaly Kalačnikov, stříleli ze svỷch zbraní v marseilleské čtvrti Casellane na auto ředitele místní policie. Jen šťastnou náhodou, nikdo nebyl zraněn.

    Jestliže všichni Francouzi jsou znepokojení, nejvíce obav dnes pociťují ovšem Francouzi židovského původu. Středoškolskỷ profesor, činnỷ v soukromém muslimském gymnasiu, se svěřuje novinám Libération : »Během více než dvaceti let své kariéry jsem nikdy neslyšel tolik antisemitskỷch projevů od svỷch žáků, jako nyní. Žákyně poslední třídy literatury mi tvrdila, že Židé jsou rasa prokletá Allahem. Prỷ mnoho muslimskỷch učenců to říká. Jeden žák,jehož slova nacházela souhlasnỷ ủsměv mnoha dalších, mi tvrdil, že Židé ovládají francouzské sdělovací prostředky, že spiknutí proti islámu je dirigováno tímto velmi mocnỷm lobby. »

    V pondělí 9. ủnora osmatřicetiletỷ muslim byl zadržen policií před kašer supermarketem u Porte de Vincennes, ve kterém byli před měsícem zabiti čtyři zákazníci. Zapaloval tam izraelskou vlajku.

    Ovšem, mnoho lidí začíná chápat, že je třeba reagovat. V dílčích poslaneckỷch volbách v département Doubs, kandidátka pravicové strany Front National obdržela 48, 57% hlasů. I mnoho voličů, kteří se tradičně neztotožňují s ideály krajní pravice, začíná chápat, že v každé situci je třeba rozeznat mezi hlavní hrozbou a menšími hrozbami. Kdo nezná ủsloví : »Nepřítel mého nepřítele je mỷm přítelem » ?

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | Francie  | přistěhovalectví
7389 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683