"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Maďarsko zažívá enormní nárůst ilegálních přistěhovalců z protektorátu Kosova

Autor: 10news.cz | Publikováno: 12.2.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Z Kosova do Maďarska přichází stále více imigrantů (Kosovo - 92% obyvatelstva tvoří albánští muslimové - zdroj wikipedie, pozn. překladatele). Pan Toročkaj, starosta příhraničního města Ašotalomu, v jehož okolí se rozkládají populární lesy pro ilegální přechod do Evropské unie, uveřejnil na stránkách sociální sítě facebook názor, že Maďarsko by mělo postavit plot mezi hranicemi Srbska a Maďarska, odkud přicházejí občané Kosova. Jak řekl, tisíce imigrantů, kteří nejsou občané EU, přicházejí denně do jeho města. Většina z nich žádá o azyl, vzdávají se místní policii, načež je místní policie převáží do Szegedu, kde je čeká další postup. 

Maďarské úřady potvrdily od začátku roku 13 000 žádostí o azyl, v porovnání s 43 000 za celý rok 2014. Podle agentury Reuters Evropská unie zaznamenala enormní nárůst imigrantů z Kosova přicházejících do Evropy skrze Maďarské hranice. Počet imigrantů prudce vzrost poté, co Srbsko uvolnilo na základě politického tlaku ze strany EU během rozhovorů v Bruselu pravidla pro tranzitní vstup do Srbska pro občany Kosova. Občané Kosova mohou do Srbska nyní vstoupit pouze s občanským průkazem vydaným kosovskými úřady. 
 
Foto: agentura Anadolia - autobusová zastávka Priština, 3. 2. 2015 - občané Kosova bojují, aby se dostali do jednoho z deseti autobusů odjíždějícího tu noc do Bělehradu.
 
Občané Kosova se v žádostích o azyl odvolávají na násilí v ulicích Kosova, jež odstartovaly v lednu masivní pouliční protesty proti těžbě drahých kovů na území Kosova (Srbska -Proti uznání samostatného státu Kosovo vystupují zejména Srbsko, Rusko, dále například Řecko, Španělsko, Kypr, Rumunsko, Slovensko, pozn. překladatele), ve kterých by zraněno 23 lidí, z nichž 19 bylo příslušníků policie (http://www.b92.net/eng/news/crimes.php?yyyy=2015&mm=01&dd=26&nav_id=92974). Dále se odvolávají na chudobu a obrovskou nezaměstnanost. 
 
Foto: Beta/AP - Priština - pouliční protesty 26. ledna 2015
 
Erno Simon, mluvčí agentury pro uprchlíky u OSN v Budapešti řekl: "V posledních dvou týdnech jsme navštívili několik uprchlických center a většina občanů Kosova se kterými jsme hovořili, uvádí důvod pro emigraci krajní bídu a abslolutní absenci perspektivy."
 
Podle agentury Reuters bylo v posledních dnech zaznamenáno velké množství osob, které během noci odjíždějí z Prištiny do Bělehradu na cestě do Maďarska. 

Klíčová slova: multikulturalismus  | islamizace  | imigrace  | přistěhovalectví
2875 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683