"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kam směřuje hnutí Islám v České republice nechceme a kdo šplhá po jejím hřbetě?

Autor: Ivan Běhounek | Publikováno: 3.2.2015 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Tuto otázku si kladu už déle a mám-li být upřímný, snaha o nalezení odpovědi je pro mne jako příznivce této iniciativy bolestivá. Před nedávnem se konečně veřejnost začala skrze neúnavný marketing a vynikající práci s Facebookem dozvídat více o nebezpečí islamizace Evropy. Jak už to tak bývá, objevili se i tzv. politici, kteří se chtějí s vlnou vzrůstajícího zájmu o tento problém vyvézt z temnoty zapomnění nebo posměchu. Tím druhým je podle mne pan Okamura který si nedávno utrhl pěknou ostudu několika neuváženými výroky.

Druhou v pořadí, ale první v iniciativě je paní Volfová. Dáma, na kterou bychom dávno zapomněli, nebýt jejího smutného vystoupení v televizním spotu, kde tato korpulentní osoba inzerovala samu sebe v černém hábitu, místo toho, aby si k prospěchu věci najala figurantku a prezentovala místo své tělesné hmotnosti ideu.

Je mi trochu líto, že fakt, že politik (a ten bezvýznamný o to více) se bude vždy snažit vyšplhat po zádech popularity toho, kdo je momentálně viditelný bez ohledu na to, zda to prospěje, (či (v tomto případě) uškodí proklamované myšlence), nějak ušlo pozornosti p.t. obecenstva.

Není to tak dlouho, co se Mr.Okamura hlásil jako řečník na akci IvČRN a byl odmítnut. To bylo dobře. Občanská iniciativa by neměla prodávat svoji popularitu za politické body a to ani tehdy, pokud by jí to prospělo. Bohužel v případě „politické mrtvoly“, paní Volfové to neplatí. Madam Volfová vystřídala zhruba před rokem (a kdo ji v tu dobu v IvČRN bral vážně?) paní Bobošíkovou. Dnes se spojení s ní brání. Proč? Namátkou si připomeňme tento článek.

Demonstrace IvČRN na Hradčanech byla podle mých informací ohlášena na Městskou část (Českou) Suverenitou, která ve svém programovém prohlášení zmiňuje islám jen na jednom místě a to v kontextu s obsahem celého dokumentu zcela marginálně. Proč? Kdo je tady reprezentantem názoru? Rozhodně to není Suverenita, nebo Česká suverenita (na názvu fakt nezáleží).

Spojení s (Českou) Suverenitou (bývalé) paní Bobošíkové nebo i jinou vyčichlou politickou stranou je především hřebíkem do rakve občanské iniciativě, ať už se jmenuje jakkoli. Tuto tezi jistě rozvádět netřeba.

Objevila se řada politiků, kteří pomáhají společné myšlence, ale nepotřebují pro svoji politickou exhumaci používat cizí záda. Budiž jim za to dík. Pomáhají v zájmu společné věci. Předseda ODS (ten to samozřejmě nepotřebuje), ba dokonce i mnou neoblíbený pan Okamura to vědí lépe, než madam „BoboVolfová“. Okamura pomohl sobě i IvČRN tím, že stál „jen“ mezi občany na již vzpomínaném Hradčanském náměstí. Politici, kteří tam vystoupili (odvážná paní Černochová například) si to od přizdiseroucích novinářů pěkně slízli, ale tím, že vystoupili jen sami za sebe, jako občané, si získali naše sympatie a hlavně úctu. Ale, všimněme si, vystupovali za sebe jako občané!!! A to se opravdu cení. Klobouk dolů před jejich odvahou. Vystoupili a nepropagovali svého „chlebodárce“, svoji stranu. Šli s kůží na trh třeba i proti svému oficiálnímu stranickému proudu. Na nic se neptali a nemlčeli, riskovali kritiku a kdoví co ještě. Pomohli. Díky jim za jejich odvahu.

Byl jsem, i nadále budu sympatizantem IvČRN. Tak snad přátelé prominou a někteří i pochopí trochu kritiky do vlastních řad. Bez otevřenosti ke kritice bychom časem klesli na úroveň MaruškinoHrebenarů.

P.S. V IVČRN nemám žádnou funkci, postavení ani ambicí. 

P.P.S. Omlouvám se p.t. obecenstvu. Pro kritiku administratora mám zakázaný vstup do diskusí. Doufám, že tato informace není tajná. ;-)

Převzao z blogu autora behounek.blog.idnes.cz

Klíčová slova: Česká republika
3415 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683