"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rád bych připomněl, že primitivní křesťanský pastevec ještě nespáchal v Londýně, Madridu, Paříži či New Yorku teroristický útok

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 2.2.2015 | Rubrika: Glosy

Slečna Maruškinová napsala blog, kde reaguje v včerejší pořad paní Jílkové "Máte slovo" o islámu a pomoci uprchlíkům z Blízkého východu. Přiznám se, že dokud jsem si nepřečetl její článek, tak jsem dotyčný pořad ani neměl touhu shlédnout.

Po shlédnutí musím konstatovat jednu věc. Asi jsem viděl jiný pořad. Zatímco pan Fiala a Martin Konvička vystupovali s určitou noblesou, tak jejich protivníci mi připomínali hysterky. Vrcholem pak bylo, když Syřané zde žijící apelují a ne zrovna slušně na Českou republiku, že je její povinností lidi ze Sýrie příjmout bez ohledu na jejich náboženství. Jako směšná figurka pak působil představitel TOP09, který se zmohl jen na nálepkování a obviňování svých protivníků z xenofobie.

Ostatně to muselo slečně Maruškinové znít jako rajská hudba. Sama tuto taktiku používá proti svým argumentům. Než se dostanu k meritu věci, tak bych slečně Maruškinové připomněl, že dříve než bojovníci Islámského státu masakrovali křesťany v Sýrii bojovníci těch opozičních skupin, které slečna Maruškinová ve svém článku vyzdvihuje. Jenže této blogerce nedojde, proč jsou to právě syrští křesťané, kteří stojí za Asadem.

Blogerka Maruškinová ve svém článku cituje slova jednoho , údajného, syrského ateisty Robina Maialeha "Primitivní křesťanský pastevec od Deir az Zor se nebude integrovat lepe než kosmopolitní sunnitský muslim z Damašku."

Slečna Maruškinová se ráda chlubí tím, že v této zemi několik let žila. Tak zcela jistě ví, že křesťané nejen v Sýrii, ale na celém Blízkém východě patří mezi nejvzdělanější a nejgramotnější skupinu obyvatel a také mezi nejbohatší. Slečna blogerka se ovšem snaží spolu s Robinem Maialehem vzbudit dojem, že sunnitští muslimové jsou vzdělaní, zatímco křesťané v Sýrii jsou pologramoti.

Rád bych připomněl, že primitivní křesťanský pastevec ještě nespáchal v Londýně, Madridu, Paříži či New Yorku teroristický útok. Zatímco těch vzdělaných kosmopolitních sunnitských  muslimů již několik. Nejznámější z nich je Muhammad Atta, který devátého září 2001 projevil touhu se proletět civilním letadlem.

Slečna Maruškinová je prostě manipulátor. Buď troll, který si dělá z ostatních srandu anebo člověk, který to co píše myslí vážně a vyhýbá se pravé podstatě problému imigrace muslimů do evropských zemí, zavírá oči nad tím, že největším nebezpečím Evropy jsou právě muslimové, kteří stojí za většinou kriminálních činů a teroristických útoků. Láskyplně mluví o islámu, ale podstata islámu ji uniká. Ráda se prohlašuje za křesťanku, ale osud křesťanů na Blízkém východě je jí lhostejný.

Takže slečno Maruškinová, pokud budu mít možnost výběru, tak raději toho primitivního křesťanského pastevce, který sdílí stejné hodnoty jako naše civilizace, než kosmopolitního vzdělaného sunnitského muslima. Nejen proto, že bližší než bližní je mi bratr, ale i proto, že na můj vkus je těch teroristických útoků spáchaných kosmopolitními vzdělanými sunnitskými muslimy trochu moc.

Převzato se souhlasem autora z jeho blogu martinkavka.blog.idnes.cz

3988 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď