"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Na pozvání českých muslimů přijede přednášet do pražské mešity vlivný německý islamista, který se podezřele často pohybuje poblíž osob spojených s extremismem a terorismem

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 28.1.2015 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Na pozvání Svazu muslimských studentů a mládeže přijede přednášet do sídla Ústředí muslimských obcí (do pražské mešity) vlivný německý islamista Taha Suliman Amer, který zde 7. února pohovoří o pravidlech správného chápání zvyků Mohammeda. Problémem je, že Amer se podezřele často pohybuje poblíž osob spojených s islamismem a terorismem.

Amer je absolventem egyptské univerzity Al-Azhar, imám a kazatel v Islámském centu ve Frankfurtu nad Mohanem. Je také jednatelem organizace RIGD - Rady imámů a učenců v Německu.

Tato organizace sama sebe prezentuje jako islámskou vědeckou autoritu v otázkách interpretace Koránu pro německé muslimy. Je však také nechvalně zmiňována ve zprávách Hesenské tajné služby pro své úzké ideologické a organizační vazby s organizací IGD (Islámskou německou obcí), ve které se sdružují islamisté z radikálního Muslimského bratrstva. 

Pokračování zde.

Klíčová slova: Česká republika  | islamizace  | islamismus  | džihád
2854 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683