"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zaplníme Letnou, hlásí Konvička. Odborníci reagují: Nemá šanci

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 26.1.2015 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Zatím co dřív se členové iniciativy Islám v ČR nechceme i sami označovali jen za „internetové žvanily,“ teď chce Martin Konvička s bojovníky proti islámu do roka zaplnit Letnou. Lze očekávat tak dynamický vývoj? V odpovědi na tuto otázku Parlamentních Listů se odborníci v podstatě shodli. „Může se zvětšit počet příznivců, ale pokud nedojde k výrazné vlně islamistických útoků na našem území a v našem okolí, pak víc než 6 nebo 8 tisíc lidí nepřijde. Nemůžu ale vyloučit, že se odehrají teroristické útoky, takže v tom případě si dokážu představit větší účast. Nemyslím si ale, že by to bylo možné za poklidnějšího vývoje ve světě, který je vázaný na radikální islamisty,“ předpokládá Mareš.

„Řekl bych, že spíš ne. Jedna věc je mít nějaký počet příznivců a druhá, aby přišli demonstrovat. Nezapomínejme na to, o jaké sociální skupiny se jedná. Snadno dostanete do ulic studenty, profesionální aktivisty nebo lidi, kteří žijí z peněz daňových poplatníků. Konvičkovo hnutí je složené z typických pracujících, jsou tam všechny vrstvy lidí, všechny věkové kategorie, nemají žádné profesionální aktivisty a takovou skupinu dáte těžko dohromady. Většinou mají nějakou práci a svůj program,“ uvedl Hampl. Petr Sokol také zmínil: „Aby byla Letná trochu zaplněná, chce to tak půl milionu lidí. Pegida, když měla největší úspěch, přišlo asi 30 tisíc lidí. Šanci mu nedávám. Můžeme samozřejmě diskutovat o tom, co je to zaplnit Letenskou pláň. Na masové demonstrace u nás není v tuto chvíli atmosféra.“

Cely článek si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: Česká republika
2898 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683