"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Hledání Mohameda. Bůh či Alláh? Biblické omyly

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 8.2.2015 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Muslimové rádi zdůrazňují, že Korán je nejlepší kniha na světě s dokonalými verši, které nikdo nedokáže napodobit. Je podle jejich učení od věčnosti, nestvořený, součást trůnu Alláhova a vše co je obsaženo v Koránu je platné na věky. Stejně, jako vše co je obsaženo v Koránu Mohamed přijal od samotného Alláha, či přes prostředníky.

Ovšem již zde začíná drobná nesrovnalost. Je možné říci, že Korán muslimů, je totožný z Koránem, který je podle jejich nauky uložen v Nebi a vše co je v něm zapsáno tam bylo ještě před tím, než vůbec vznikl svět? Protože ač se to vezme jakkoliv, tak současný Korán je pouze reprodukcí, navíc Mohamedovi předanou přes prostředníky. Kdo může zaručit, že Mohamed vše správně pochopil a vše správně interpretoval?

I když přijmeme tezi, že tomu tak skutečně bylo, dostáváme se okamžitě k dalšímu problému. Podle islámské nauky byl Mohamedovi Korán seslán v dokonalé a čisté arabštině. Jenže. Již samo slovo Korán není arabské, ale pochází ze syrské aramejštiny. Není problém se přes to přenést. Přeci jen semitské jazyky jsou si podobné a Mohamed nemusel Alláhovi přesně rozumět. Ale jak si pak vysvětlit, že se v Koránu vyskytuje několik set slov, která jsou z řečtiny, hebrejštiny, perštiny, či zmíněné aramejštiny?

Dobře. Jde to vysvětlit tak, že arabština v Mohamedově době byla chudá na slova a tak si Alláh vypomohl použitím slov z jiných jazyků a Mohamedovi osvětlil jejich význam. Sice je to na dokonalého a vševědoucího boha podivné, ale Alláh je bůh, který často mění co řekl a opravuje se. Viz súra: "Kdykoliv zrušíme nějaký verš, či ti na něj dáme zapomenout, přineseme jiný, lepší anebo podobný". Prostě Alláh vždy zrušil to, co se již Mohamedovi nehodilo a nahradil to tím, co Mohamed nutně potřeboval. Jak řekla Aiša: "Zdá se, že Alláh tvé modlitby vyslýchá opravdu velmi rychle".

To, že rušení předchozích veršů a jejich nahrazování moc nesvědčí o nestvořeném a věčném Koránu pro muslimy moc neznamená. Alláh je přeci všemocný a může vše. Ano, může.

Může se dokonce dopouštět i vyloženého lhaní a popírání, či dokonce cestování v čase.

Podle Koránu se Ježíš narodil zázračně z Marie Panny. A hle pravili andělé:"Marie, Bůh ti oznamuje zvěst radostnou o Slovu, jež od Něho pochází, jehož jméno je Mesiáš, Ježíš syn Mariin, a bude blahoslavený na tomto i onom světě a též jedním z těch, kdož k Bohu budou přiblíženi. Na námitky Marie,že se jí žádný smrtelník nedotkl, tak jak může mít syna, se jí dostalo odpovědi: "Takto Bůh tvoří to, co chce; když o nějaké věci rozhodne, řekne toliko "Staniž se!", a stane se.

Ovšem pak nám Korán říká toto: "On povznesen je nad to, aby měl dítě, vždyť náleží Mu vše, co na nebesích je i na zemi"

Dobře. Mohamed se zřekl toho, koho stvořil a udělal z něj sirotka. Na otázku, kdo je tedy otcem pozemského Ježíše vám muslimové neodpovědí. Nemohou a našli si i berličku v Koránu na dotíravé otázky. "Nepři se s vlastníky Písma". A muslimové se toho drží. Ze všech disputací s křesťanskými učenci utekli se slovy, že příště se bude pokračovat. Nepokračovalo se. Což je možné vidět i v diskusích s muslimy dnes, kdy záhadně mizí s diskuzí s tím, že se k tomu později vrátí.

Většina lidí , přestože mnozí nejsou křesťany, má určitý pojem o Trinity. Vědí, že se jedna o Otce, Syna a Ducha svatého. Tedy nauku, která vznikla již v nultém století vzniku křesťanství. Ovšem islám vidí Triniti jinak. Jako Marii, Ježíše a Boha. Je zřejmé, že Mohamed nikdy nepochopil křesťanskou nauku , i když částečně z ní čerpal. Tohle by ovšem nebylo asi to nejhorší, ale Mohamed, respektive Alláh, přenesl Marii v čase a udělal z ní sestru Árona a Mojžíše, dceru Imránovu (Amram). No, konečně proč ne. Bůh je všemohoucí a Mohamedův Alláh trojnásob.

Podle islámu malý Ježíš tvořil zázraky. A tak se Alláh rozhodl, že do Koránu vloží celé Tomášovo dětské evangelium. Je téměř bez úpravy, což vede k tomu, že se Arabové k tomuto pseudoevangeliu dostali až po dobytí Egypta, kde bylo velmi populární. Což ovšem odporuje tomu, že Mohamedovi se dostalo celého Koránu a spíše to napovídá tomu, že Korán vznikl dlouho po smrti Mohameda jako reakce na kulturní šok a náboženskou vyspělost zemí, které Arabové dobyli.

Otázkou je, jak apologeti islámu mohou tvrdit, že bůh islámu je totožný s Bohem křesťanů? Zvláště, když i z Koránu je zřejmé, že se Alláh (Mohamed, muslimové) snaží opičit a neuměle a bez znalostí přebírá jak židovské, tak křesťanské spisy.

 

Tím končí moje povídání o Mohamedovi a islámu. Pro bližší studium doporučuji: "In Search of the original Koran" "Proč nejsem muslim" "Korán" "Sunnu" "Sirat Rasoul Allah" a další.

Převzato z blogu autora s jeho svolením martinkavka.blog.idnes.cz

Klíčová slova: islám
3043 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď