"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dnes můžeme v Evropě setkat s tím, že hlásat Krista je znakem náboženského fundamentalismu a hlásat islám je znakem naší tolerance a otevřenosti

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 27.1.2015 | Rubrika: Polemika
Ilustrace

Blogerka Katarína Maruškinová zase jednou otevřela diskusi pod svým článkem a jeden se nestačil divit, co tato "jemná" a "citlivá" duše dokáže vyplodit. Nejenže se v diskusi snažila zesměšnit  každého, kdo nesdílí její názor a pohled na islám, ale dokonce vyzvala svého oponenta, ať vypadne z její země.

Blogerka se stala jakousi apologetkou islámu a každý kritik islámu je islamofob, člověk, který o islámu nic neví. Jako důkaz přednosti Orientu před zabedněnými Evropany uvedla, že v Orientu host dostane to nejlepší. Nějak si neuvědomuje, že tomu je tak i v Evropě. Pro hosta to nejlepší. Když se podíváme do historie, tak host vždy dostal nejlepší místo u stolu. Jako první byl obsloužen.Dostal to nejlepší co bylo v kuchyni. Pohostinnost není jen výsadou Orientu, ale také Okcidentu, který blogerka Maruškinová tak ráda kritizuje.

O co vlastně šlo?

Diskutér Josef Baloun vyjádřil v diskusi svůj názor: "Pokud se vám,milá paní,nelíbí naše pravidla a zákony,jděte do zemí kde ty vaše pravidla i víra mají tradici a podporu.My je tady u nás doma nechceme a vy nemáte právo nám je vnucovat.Zemí zaslíbených islámu je mnoho tudíž váš výběr široký.My jsme podle vás "fobové" a myslím že nás bude čím dál více.Naši předkové nás před nájezdy muslimů chránili a umírali za to v bojích a my nemůžeme plivat na jejich hroby tím že se podvolíme bez boje tomuto zlu.Nikdo vás tu nedrží"

Načež blogerka reagovala slovy: "Zákon garantuje svobodu vyznání. Pokud se vám to nelíbí, vypadněte z mé země."

Blogerka má zcela jistě pravdu. Zákon garantuje svobodu vyznání. Tento zákon platí ve všech evropských zemích. Neplatí ovšem v zemích, které paní blogerka má tak v lásce. Ať zkusí svobodně hlásat Krista v islámských zemích. Dokonce i v zemi, jako je Turecko, vydávané za vzor sekularizace islámské země, by měla problémy.  A čím dál od Konstantinopole (nerad používám Istanbul), tak ty problémy by měla větší. V některých oblastech Turecka by Krista hlásala poprvé a naposledy.

Svoboda vyznání v evropské pojetí je založeno na rovnosti před zákonem. Přestože se dnes můžeme v Evropě setkat s tím, že hlásat Krista je znakem náboženského fundamentalismu a hlásat islám je znakem naší tolerance a otevřenosti. Můžeme se setkat s tím, že zatímco křížek na krku zdravotní sestry vadí a uráží pacienty vyznávající islám, tak například paní Šabatová považuje zákaz šátku,jinak platící pro všechny studentky bez výjimky,  pro muslimské studentky  za jejich diskriminaci.

A co se týká slov: " Pokud se vám to nelíbí, vypadněte z mé země.", tak se ptám, z jaké vaší země? Sice jste to neupřesnila, ale zřejmě jste měla na mysli Českou republiku a ne orientální země, o kterých tak ráda básníte. Pokud ano, tak kdo Vám dal právo, vyhazovat z této země lidi, kteří se zde narodili? Zem, kde jsou pochováni jejich předci? Zem, která se po staletí podílela na tom, aby ti Vámi obdivovaní muslimové tuto a nejen tuto zem nedobyli? Kteří bránili hodnoty, která tato zem přijala za svoje a za něž položili život stovky tisíc Evropanů v boji proti islámu?

Nebo snad máte pocit, že když do svého domu někdo pozve hosta, že ten host se tam může roztahovat jak chce, určovat pravidla a nakonec vyhodit hostitele? Máte snad pocit, že hostitel  se nesmí vyslovit k tomu co se v jeho domě děje a nesmí nic říci hostu, který narušuje jeho domácnost?

Nejspíše ano.

Pak se ovšem nedivte reakcím jaké se objevily například na Facebooku: Mohamed Abbas "Nechápu, jak Češi mohou jíst vepřové" Odpověď......"Vidličkou"

Převzato z blogu autora s jeho svolením martinkavka.blog.idnes.cz

2702 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Přituhuje: Erdogan poslal Macrona do blázince!Proč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Uprchlická realita: Dívky jsou vyděšeny, ve třídě musí mít dospělé "dítě" co je obtěžuje ...Turecko otestovalo S-400 a chce k rozhovorům o KarabachuFinská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU!

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

V polovině případů v České republice zločinci za znásilnění a sexuální delikty odejdou od soudu pouze s podmínkou, a to dokonce i v případě sexuálního zneužívání dětí! Marine Le Pen odmítá nový migrační pakt EU jako ‚sebevraždu Evropy‘

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Ne, ne. Demisí Prymuly to neskončí! Profesor Keller tuší dohru celé kauzyPohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď