"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Merkelová vyjádřila pochopení pro hnutí PEGIDA a vyzvala křesťany k vyznavačství

Autor: -bj- | Publikováno: 17.1.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Německá kancléřka Merkelová je známa svou důslednou politickou obezřetností projevující se sondováním společensko-politického terénu početnými průzkumy a anketami, za které kancléřství ročně utratí statisíce.
 
A právě poslední sociologické průzkumy složení tisíců demonstrantů hnutí PEGIDA doložily, že se jedná o vzdělané spořádané pracující občany často ze středních i vyšších vrstev společnosti. Osočování politiky, církevními představiteli a médii z extrémizmu, nacionalizmu a radikalizmu se tak jasně ukazují být pouhým populizmem a ideologickou lží.
 
Kancléřka, která má v zemi přístup k největšímu a nepropracovanějšímu množství analytických a zpravodajských informací nezaváhala, a koncem týdne v rozhovoru pro Franfurter Allgemeine Zeitung vyslovila desetitisícům lidí demonstrujícím v rámci PEGIDY pochopení. Nepochybně to bude mít za následek změkčení rétoriky i ostatní politické scény, církevních představitelů i médií, česká nevyjímaje. Omluva by byla namístě.
 
Merkelová vyjádřila pochopení pro obavy řadových Němců z problémů s imigranty, nicméně se diplomaticky distancovala od formy protestů. „Pro ty obavy musím mít pochopení, avšak nikoli pro každou formu demonstrací“, řekla doslova s tím, že u demonstrací PEGIDy spatřuje „i jiné motivy ve hře“, a sice „začasté předsudky, chlad, ba zášť“.
 
Na margo obav obačanů z islamizace řekla, že nebezpečí islamizace Německa sice nevidí, ale že si je vědoma, že islám mnoho Němců znejisťuje. Šalamounsky však, Merkelová, která pochází z farářské rodiny a aktivně se hlásí k protestantské církvi, německé křesťany vyzvala k „posílení své identity“ a povzbudila k „většímu sebevědomí hovořit o křesťanských hodnotách a k prohlubování svého osobního poznání křesťanství“. Pro nenáboženské občany zas takticky rozpřáhla náruč tak, že prohlásila, že klasické konzervativní hodnoty jsou a zůstanou, vedle liberálních a křesťansko-sociálních, vždy kořeny vládnoucí CDU, jíž je předsedkyní.
 
Muslimy pak v současné napjaté době vyzvala k přimknutí tím, aby prokázali svou loajalitu a zejména jejich duchovenstvo řeklo jasné slovo ke vztahu islámu a násilí, neboť objasnění  této dnes oprávněné otázky považuje kancléřka za "zásadní a naléhavé". 
 
 
zdroj:
 
http://www.bundeskanzlerin.de/Content/DE/Interview/2015/01/2015-01-16-merkel-faz.html
 
http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/angela-merkel-ueber-konsequenzen-der-pariser-anschlaege-13372282.html
 
http://www.cdu.de/artikel/merkel-eine-islamisierung-sehe-ich-nicht
 
http://www.finanzen.net/nachricht/aktien/F-A-Z-Vorabmeldung-Merkel-in-der-F-A-Z-Christen-brauchen-mehr-Selbstbewusstsein-quot-Sehe-keine-Islamisierung-in-Deutschland-quot-4125748
 
http://www.zeit.de/politik/deutschland/2015-01/angela-merkel-christentum-islam-islamisierung
 
http://www.deutschlandfunk.de/merkel-christen-brauchen-mehr-selbstbewusstsein-keine.264.de.html?drn:news_id=442392
 
http://www.t-online.de/nachrichten/deutschland/gesellschaft/id_72512542/merkel-appelliert-an-deutsche-christen.html
 
http://www.jesus.de/blickpunkt/detailansicht/ansicht/christen-brauchen-mehr-selbstbewusstsein199947.html
 
http://www.katholisch.de/de/katholisch/themen/news/page_news.php?id=46820
 
http://www.lidovky.cz/extremni-pravice-nema-na-pegidu-vliv-oznamila-nemecka-rozvedka-p79-/zpravy-svet.aspx?c=A150122_160143_ln_zahranici_msl
 
http://www.pro-medienmagazin.de/politik/detailansicht/aktuell/merkel-selbstbewusst-ueber-christliche-werte-sprechen-90737/
 

Klíčová slova: multikulturalismus  | politická korektnost  | islamizace  | Německo
4961 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683