"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Přednáška Pavlíny Bitarové - Má cesta k islámu a zase zpátky

Autor: Martin Konvička | Publikováno: 2.1.2015 | Rubrika: Pozvánka
Ilustrace

Dámy a pánové,
 
Dovolte, abych Vám touto zprávou popřál co nejkrásnější Vánoční svátky, jakož i vše nejlepší do Nového roku.
 
Současně mi dovolte, abych Vás v začátku příštího roku pozval na  alespoň doufám - skutečně mimořádnou společenskou událost - veřejnou přednášku dámy, kterou pokládám za skutečnou Hrdinku, bývalé muslimky a naší budějovické spoluobčanky Pavlíny Bitarové.
 
koná se:
Středa 7. LEDNA 2015, v 17:30 v Kongresovém sále Biologického centra AV ČR (akademický areál na Branišovské 31, od recepce vpravo). předpokládaný konec: 19 hodin
 
Byl bych jedním z nesčetných učitelů na Jihočeské universitě a nenápadným akademikem, kdybych se před několika lety, spíše nechtěně, nezačal angažovat mezi tuzemskými kritiky islámu. Setkání s paní Bitarovou mě takříkajíc "politicky nasměrovalo", protože jsem si uvědomil, že nám i v naší zemi nenápadně bují problém, před kterým nadále nelze skrývat hlavu do písku.
 
Paní Bitarová je mimořádně odvážná dáma, skvělá přednášející a také, troufám si tvrdit, originální politická myslitelka, jejíž postřehy skutečně stojí za to být slyšeny. Rozhovory s ní otiskl například časopis Reflex, vystupovala v TV Nova, přednášela na katedře genderových studií FHS UK Praha.
 
Přednáška, kterou jsem se rozhodl zorganizovat na půdě budějovických akademických pracovišť, má za cíl ji představit osobnostem společenského, politického i akademického života našeho města, stejně jako zájemcům z řad studentů Jihočeské university a širší veřejnosti.
 
Uvědomuji si, že termín je těsný a většina z Vás má velmi nabitý program. O to víc samozřejmě potěší, pokud si najdete hodinku času a na přednášku se přijdete podívat. Protože akce je veřejná, uvítám též, když o ní spravíte případné další zájemce.
 
 
Děkuji a těším se na případné setkání,
 
 
Martin Konvička, doc., Mgr., PhD
Přírodovědecká fakulta Jihočeské University + Biologické centrum AV ČR
 

Klíčová slova: Česká republika  | politická korektnost  | islám
6352 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683