"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Musíme počítat s tím, že v ní jsou i radikální islámové, kteří vyznávají šaríu v tom nejhorším výkladu.

Autor: ParlamentniListy.cz | Publikováno: 30.12.2014 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

Ze severní Afriky proudí do jižní Evropy spousta uprchlíků, které vyhání radikální islamismus. Pro evropské země je složité se vyrovnat s příchodem tolika imigrantů, nemůžou jim vytvořit odpovídající sociální podmínky, což vede k radikalizaci muslimské části uprchlíků a vytváří to živnou půdu pro terorismus. Není to vážné nebezpečí?

To máte pravdu. To bude velký problém pro Evropu, bude se muset s tím naučit žít, ale také najít takové mechanismy, které imigraci potlačí. Dříve platilo, že se imigranti vraceli zpátky do států, odkud přišli, ale nyní se ta situace, která se v Evropě vyhrocuje, a mluví o tom i nejvyšší evropští státníci, musí začít řešit. Problém islámu a radikalizace imigrantů je podle mne významný problém, protože Evropa není schopna absorbovat tak velké množství lidí, to se týká zejména západních států. Myslím, že dřív nebo později začne ta vlna směřovat i do České republiky, a to bude velký problém.

Nehrozí v souvislosti s příchodem takového množství uprchlíků i infiltrace radikálních islamistů a případných teroristů nejen do západní, ale i střední Evropy?

Určitě ano. Jak se bude zvedat napětí v západní Evropě, a víme, že tam je ta tenze poměrně vysoká, bude imigrace směřovat do střední Evropy, do těch států, kde ještě pořád ty problémy nejsou tak výrazné. A každá taková imigrační vlna je vždycky cestou, jak dostávat do toho teritoria různé buňky nebo zárodky diverzních skupin. Při takovýchto migračních vlnách je totiž relativně jednoduché, jak vytvořit tu tzv. legendu, dokonce i pro provádění špionáže. To se vždycky dělávalo. Takže tohle je obrovský problém, protože při té migrační vlně ztrácíme přehled o lidech, kteří k nám přicházejí. A musíme počítat s tím, že v ní jsou i radikální islámové, kteří vyznávají šaríu v tom nejhorším výkladu.

Celý rozhovor zde.

3968 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683