"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Finmag.cz ukončil spolupráci s kritikem islamizace, prý představuje nebezpečí pro budoucí muslimskou populaci v České republice!

Autor: Petr Hampl | Publikováno: 17.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Prohlášení ke včerejšímu prohlášení:
Plně respektuji právo kohokoliv nekupovat moje zboží (moje články) a pokládal bych za naprosto nepřijatelné, kdyby k tomu měl být FinMag nebo někdo jiný nucen.
 
Ukončení spolupráce mi nepůsobí žádné osobní problémy - mám poptávku po více textech než dokážu produkovat (píšu po večerech, živím se něčím úplně jiným). Není to vyhazov z práce. Konec na FinMagu mě mrzí kvůli některým spoluautorům (Kohout, Kovanda) a kvůli tomu, že tam chodí kultivovaní čtenáři schopní učíst delší text se složitější argumentací.
 
Nicméně za ty všechny výrazy solidarity děkuju a vážím si jich. Zdá se mi důležité, aby v téhle zemi rostlo povědomí vzájemnosti, které bude fungovat spontánně a nebude centrálně organizováno.
 
Včerejší prohlášení:
Začíná přituhovat. Server www.finmag.cz se mnou ukončil spolupráci. Články jsou dobré a čtenáři je chtějí, ale prý není možné pracovat s člověkem, který představuje nebezpečí pro budoucí muslimskou populaci v České republice. Šéfredaktor by se už nemohl cítit intelektuálem. Nebudu to raději říkat svým přátelům a spolupracovníkům s tituly profesor a docent, třeba by z toho dostali depresi. 
 
Živím se jinak a články budu publikovat na vlastním portále, který zprovozním do konce roku. Ale až uvidíte text nějakého intelektuála, který horuje pro multikulti, vzpomeňte si na moji příhodu. Možná to není špatný člověk. Možná jen má rodinu a děti a potřebuje platit složenky.
 
Převzato se svolením autora z jeho profilu na Facebook.com
 
Dne 21 prosince 2014 nám bylo zděleno níže uvedené vyjádření zástupce Finmag.cz

Důrazně tedy popírám, že bychom s panem Hamplem končili proto, že „představuje nebezpečí pro budoucí muslimskou populaci v České republice“. Je to mimořádně absurdní už proto, že já tedy rozhodně s žádnou výraznou budoucí muslimskou populací v Česku nepočítám. Vyjádření pana Hampla, které jeho příznivci (a zřejmě i Vaši čtenáři, podle reakcí pod článkem soudě) berou za má autentická slova, je minimálně zavádějící. Přesnější by ale bylo slovo lživé. 

Myslím si, že by bylo fér, se k tomu nějak postavit. osobně bych za nejlepší považoval připojit text tohoto vzkazu k textu přejatému od pana Hampla. 

Zdraví Gabriel Pleska

Milí čtenáři, poměrně velkou reakci vzbudil včerejší facebookový post Petra Hampla o tom, jak jsme s ním rozvazovali spolupráci. Zdá se teď, že k tomu budeme muset připsat pár upřesnění a oprav.

Není pravda, že bychom pana Hampla vyhodili z práce. Nikdy pro Finmag nepracoval. Občas napsal článek, občas jsme si nějaký vyžádali. Někdy byly tři nebo čtyři za měsíc, někdy nebyl žádný. Platili jsme mu za ně autorské honoráře, nicméně se nedomnívám, že by na nich byl jakkoli závislý. Dokonce si troufám hádat, že pro honorář je nepsal.
[Edit: Neradi bychom, aby vznikl pocit, že Petr Hampl mluvil o vyhazovu z práce. Jeho příznivci ovšem tenhle nesmysl šíří dost mocně na to, aby nám stálo za to se o tom zmínit.]

Není pravda, že bych s panem Hamplem přestali spolupracovat kvůli tomu, že by „představoval nebezpečí pro budoucí muslimskou populaci v ČR“, je to poměrně hluboká dezinterpretace a rád bych věřil, že nezáměrná. Pokud by šlo o zlovolnost, bylo by to zvlášť nemilé zklamání.

Ano, zdaleka nešlo jen o (budoucí) články pana Hampla na Finmagu, ale zejména o jeho názory prezentované jinde. A přišla řeč i na muslimy. Konkrétně šlo o „kauzu“ prasečí hlavy. Petr Hampl si na svém Facebooku pochvaloval zakopávání prasečích hlav na stavebních parcelách, kde měly vzniknout domy pro muslimy. Napsal jsem mu, že to, že v některých částech světa vládne středověk, by neměl být důvod, proč bychom se měli radostně ke středověku hlásit i my.

V zásadě mi ale mnohem víc vadilo, jakým způsobem Petr Hampl mluví o svých ideových odpůrcích. Nemám zájem pracovat s někým, kdo mluví o „pražských intelektuálech“, ať jsou jacíkoli, jako o „smečce“, „bandě“ a pdobně. Nechci číst od autora, který bude spojovaný i s naším magazínem, jak spekuluje o „pražské kavárně“ stylem „Ke komu se jednou přikloní? Teď tu nejsou nějaké vojenské bojůvky, ke kterým by se mohli přiklonit.“ Petr Hampl často píše o novodobých třídách a o novém třídním boji. Bohužel, nedokážu se jako on stylizovat do obyčejného tatíka. Obyčejní tatíci by mi to stejně nevěřili. Můžete to tedy brát jako přihlášení ke své třídě. Pokud na to věříte.

Ne, nelustrujeme své autory a nesledujeme všechno, co kde napíšou. Na druhou stranu nežijeme ve vzduchoprázdnu. Považuju za normální, když názorový web chce poznat názory svého přispěvatele. Stavíme na osobnostech – a pokud se nám bude zdát, že nechceme, aby nás reprezentovala taková či onaká osobnost, domníváme se, že máme právo, aby nás nereprezentovala.

Ne, není to útok na svobodu slova a není to diskriminace. Je to potřeba vysvětlovat a dokládat příklady?

Není pravda, že bych Petru Hamplovi psal, že buduje polovojenské jednotky. Je pravda, že jsem mu napsal, že až jednou bude budovat domobranu ve jménu tatíků, nejspíš budu jeden z těch, komu jeho tatíci rozkopou držku. A vyjádřil jsem naději, že jeho to těšit nebude. Nepamatuju se přesně, kde jsem u něj četl slova o domobraně, ale myslím, že je nebude popírat. A jakkoli jsem přesvědčen, že si ji představuje jako domobranu švýcarskou a a jakkoli chápu, že je možné se dnes domnívat, že jí bude třeba, mám zkrátka neblahé tušení, že v českém provedení by to byly rabovací gardy 2. Milé příspěvky příznivců Petra Hampla na Facebooku skupiny Islám v ČR nechceme – v hlavní roli železná tyč – toto mé tušení nadále posiluje.

Není pravda, že by o ukončení spolupráce s Petrem Hamplem korespondoval šéfredaktor Finmagu, momentálně takovou funkci nemáme. Hovořil jsem s ním o tom z pozice editora magazínu já. To zdůrazňuju především proto, že na webu lze najít jména historických šéfredaktorů, které myslím není třeba do věci zatahovat.

Konspirátorům přeju úspěšné rozřešení otázky, jestli jsem užitečný idiot (ať je to cokoli), placený z peněz šejků, předposraný před budoucími islámskými pány, v Babišově žoldu a další.

V úctě
Gabriel Pleska

 

5519 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683