"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Média mlčí o muslimských etnických čistkách 60 000 křesťanů na Filipínách

Autor: Res Claritatis | Publikováno: 4.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Když se uprchlíky stanou tisíce muslimů, média neutichají a hovoří o tomto tématu několik týdnů. O tisících muslimských migrantů, kteří jako „uprchlíci“ přišli do Barmy, média informovala po většinu roku a stále vykřikovala o tom, jak jsou buddhisté zlí.

Ale když muslimští teroristé útočí na křesťanské město, a v důsledku toho musí uprchnout desetitisíce obyvatel, nenajdete média, která by o takovýchto událostech informovala, ať už se dějí v Sýrii, Egyptě nebo na Filipínách.

Filipínští vojáci si začali probíjet cestu k pobřežním vesnicím na jihu země, kde muslimští rebelové šest dní drželi místní obyvatele jako rukojmí, což posléze vyvolalo divoké střety, při nichž bylo zabito 56 lidí a více než 60 000 křesťanů bylo vysídleno. V sobotu to sdělili vládní úředníci.

Prezident Benigno Aquino řekl, že se očekávají další přestřelky, ale ujistil, že více než 62 000 vysídlených vesničanů bude prozatím ubytováno ve sportovním areálu ve městě Zamboanga a že rebelové působící problémy jsou potlačováni, a krize tudíž brzy skončí.

Zamboanga je šesté největší město v zemi, kde tři čtvrtiny obyvatelstva tvoří křesťané. Je to zřejmý cíl muslimských teroristů z Moro National Liberation Front (MNLF), kteří samozřejmě odmítají odpovědnost a obviňují jakéhosi krutého vůdce. Je to jejich cíl, neboť toto město má na ostrově Mindanao ústřední postavení. Muslimové ho chtějí. A je pravděpodobné, že se příslušníci MNLF skrývají v muslimských částech města.

Převzato se souhlasem redakce res.claritatis.cz

Klíčová slova: šáría  | islám  | křesťanství  | terorismus  | pronásledování
3346 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď