"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kuras udělal dobře, že odmítl poslouchat lži a nenávist islamofila

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 1.12.2014 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Arabista Jan Čuřík se pokoušel v Českém rozhlase hájit islám známým demagogickým tahem o přirovnání dnešní kritiky islámu k nacistické kritice židů. Čuříkova demagogie je do nebe volající. Pane arabisto, povězte nám, kolik lidí povraždili židé na počátku 20. století v Německu či v druhé Československé republice?

Ano, přesně o to zde totiž jde. Pan arabista je tak zaslepen obhajobou islámu a islamistů, že si dokonce dovolí demagogicky překrucovat skutečnosti a srovnávat islamisty s obětmi holocaustu a antisemitismu!

Pan arabista Čuřík se hájil tím, že přirovnal odpor k islamizaci Evropy s antisemitismem z počátku 20. století. Jistě, některé věci se mohou nezkušenému pozorovateli jevit podobně, ale podstata je úplně jiná. Židé v Evropě té doby byli plně integrováni, nesnili o svržení evropské demokracie, ale naopak ji podporovali. Snili o třech věcech: rovnosti všech lidí, spravedlnosti pro všechny lidi a bratrství všech lidí.

To, že tyto jejich ideály poté zneužili komunisté či nacisté pro své cíle je věc druhá. Jenže oproti dnešní rostoucí muslimské komunitě v Evropě jde úplně o odlišnou citaci. Cílem muslimů v Evropě je šířit islám a až jich bude dostatek, svrhnout náš demokratický systém a nahradit ho vládou islámského práva, které je založené na diskriminaci, útlaku a netoleranci. A přesně tomu napomáhá svými vystoupeními i pan arabista Čuřík.

Kuras se zachoval v danou situaci správně a je dobře, že odešel. Protože zrádci evropské demokracie jako je Čuřík nejsou partnery pro dialog. Jsou stejní jako ti, co jezdili do Stalinova Ruska v době, kdy tam umíraly miliony lidí hlady v koncentrácích. Tito kolaboranti se vraceli zpět do demokratické Evropy a tvrdili, že je tam vše skvělé, komunismus je super a ti, co upozorňují na stalinistický režim, jsou lháři, nenávistní lidé a netolerantní.

Pane Kurasi, děkuji, že jste odmítl poslouchat lži a nenávist pana Čuříka a odešel ze studia, díky tomu se celá věc medializovala a společnost má možnost vidět dalšího zrádce, který napomáhá islamizaci naší vlasti a likvidaci našich hodnot rovnosti, spravedlnosti a svobody.

Já sám jsem ukázky netolerance islámu a českých muslimů uvedl s důkazy ve svých knihách Islám a islamismus v České republice či Ježíš Kristus a islám. Myslím si jinak, že Čuříkuv oponent Ben Kuras obhajobu nepotřebuje, on se umí obhájit sám.

Více  o kauze v těchto odkazech:

http://zpravy.idnes.cz/konec-debaty-o-islamu-spisovatel-kuras-odesel-z-rozhlasu-pzg-/domaci.aspx?c=A141126_120931_domaci_jw

http://www.novinky.cz/domaci/354617-diskutujici-se-v-ceskem-rozhlase-pohadali-o-islam-moderatorka-zustala-sama.html

http://www.lidovky.cz/spisovatel-kuras-nastvane-opustil-studio-rozhlasu-pri-debate-o-islamu-13l-/media.aspx?c=A141126_085833_ln-media_jzl

 

3540 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamity o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď