"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kuras udělal dobře, že odmítl poslouchat lži a nenávist islamofila

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 1.12.2014 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Arabista Jan Čuřík se pokoušel v Českém rozhlase hájit islám známým demagogickým tahem o přirovnání dnešní kritiky islámu k nacistické kritice židů. Čuříkova demagogie je do nebe volající. Pane arabisto, povězte nám, kolik lidí povraždili židé na počátku 20. století v Německu či v druhé Československé republice?

Ano, přesně o to zde totiž jde. Pan arabista je tak zaslepen obhajobou islámu a islamistů, že si dokonce dovolí demagogicky překrucovat skutečnosti a srovnávat islamisty s obětmi holocaustu a antisemitismu!

Pan arabista Čuřík se hájil tím, že přirovnal odpor k islamizaci Evropy s antisemitismem z počátku 20. století. Jistě, některé věci se mohou nezkušenému pozorovateli jevit podobně, ale podstata je úplně jiná. Židé v Evropě té doby byli plně integrováni, nesnili o svržení evropské demokracie, ale naopak ji podporovali. Snili o třech věcech: rovnosti všech lidí, spravedlnosti pro všechny lidi a bratrství všech lidí.

To, že tyto jejich ideály poté zneužili komunisté či nacisté pro své cíle je věc druhá. Jenže oproti dnešní rostoucí muslimské komunitě v Evropě jde úplně o odlišnou citaci. Cílem muslimů v Evropě je šířit islám a až jich bude dostatek, svrhnout náš demokratický systém a nahradit ho vládou islámského práva, které je založené na diskriminaci, útlaku a netoleranci. A přesně tomu napomáhá svými vystoupeními i pan arabista Čuřík.

Kuras se zachoval v danou situaci správně a je dobře, že odešel. Protože zrádci evropské demokracie jako je Čuřík nejsou partnery pro dialog. Jsou stejní jako ti, co jezdili do Stalinova Ruska v době, kdy tam umíraly miliony lidí hlady v koncentrácích. Tito kolaboranti se vraceli zpět do demokratické Evropy a tvrdili, že je tam vše skvělé, komunismus je super a ti, co upozorňují na stalinistický režim, jsou lháři, nenávistní lidé a netolerantní.

Pane Kurasi, děkuji, že jste odmítl poslouchat lži a nenávist pana Čuříka a odešel ze studia, díky tomu se celá věc medializovala a společnost má možnost vidět dalšího zrádce, který napomáhá islamizaci naší vlasti a likvidaci našich hodnot rovnosti, spravedlnosti a svobody.

Já sám jsem ukázky netolerance islámu a českých muslimů uvedl s důkazy ve svých knihách Islám a islamismus v České republice či Ježíš Kristus a islám. Myslím si jinak, že Čuříkuv oponent Ben Kuras obhajobu nepotřebuje, on se umí obhájit sám.

Více  o kauze v těchto odkazech:

http://zpravy.idnes.cz/konec-debaty-o-islamu-spisovatel-kuras-odesel-z-rozhlasu-pzg-/domaci.aspx?c=A141126_120931_domaci_jw

http://www.novinky.cz/domaci/354617-diskutujici-se-v-ceskem-rozhlase-pohadali-o-islam-moderatorka-zustala-sama.html

http://www.lidovky.cz/spisovatel-kuras-nastvane-opustil-studio-rozhlasu-pri-debate-o-islamu-13l-/media.aspx?c=A141126_085833_ln-media_jzl

 

3080 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Imigrantský rapper: „Zabte bílé, a budem mít jejich ženy a prachy!“ Skandál! Americké media odmítají hovořit o muslimských teroristechMasová imigrace dnes ohrožuje evropskou civilizaci : šéfredaktor VA

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Švédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaTomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migranty
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď