"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pouze dvě ze čtrnácti dánských mešit se distancují od Islámského státu.

Autor: 10news.cz | Publikováno: 13.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pouze dvě ze čtrnácti mešit se distancují od Islámského státu. Jedna z nich tak činí jen proto, že si myslí, že ostatní nemají rádi islám právě kvůli Islámskému státu. Mluvčí této mešity nedávno komentoval konflikt Hamásu s Izraelem takto: "Občas se člověku chce říct Heil Hitler."

Televizní stanice TV2 East kontaktovala mnoho mešit ve Východním Jutlandu a položila jim jednoduchou otázku, zda by kritizovaly Islámský stát.

Mešita v Horsens se jasně a zřetelně distancovala od IS a nazvala jej teroristickou organizací. Mešity v Randers a Silkeborg neodpověděly. V Aarhus jen jedna ze šesti mešit uvedla, že se distancuje od IS.

Dvě mešity nebylo možné sehnat, přestože se žurnalisté extrémně snažili položit jim jasnou otázku a kontaktovat je.

Dvě mešity odmítly odpovědět, a to včetně mešity Grimhøjvej (známé díky náborům džihádistů).

Bylo by nejlehčí věcí na světě odsoudit Islámský stát, kdyby právě to tyto mešity chtěly udělat. Ale očividně to udělat v této anketě nechtěly.

Tento trend koresponduje s tím, že žádný imám se nechtěl zúčastnit demonstrace v Dánsku proti Islámskému státu, která se konala minulý víkend.

Anketa televizní stanice je znervózňujícím podtržením toho, jak jsou v dánských mešitách silné radikální islamistické názory.

Převzato se souhlasem překladatele 10news.cz

Klíčová slova: islamizace  | džihád  | Dánsko
2607 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Dojení krav je stejné jako sexuální zneužívání, objevili genderoví vědci New York UniversityUkazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženami

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď