"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Odsuzujeme lidi, kteří vzývají demokracii. Budeme je navždy odmítat, řekl zástupce dánské skupiny Millatu Ibrahim

Autor: 10news.cz | Publikováno: 10.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Skupina Millatu Ibrahim založila v Dánsku svou pobočku. Ve svém prvním videu chválí legendárního džihádistického bojovníka, který bojoval proti lidem, "kteří se modlili k sochám" (buddhisté a hinduisté).

Video v arabštině a dánštině: https://www.youtube.com/watch?v=Tg-PRlwHMY0

V Dánsku bylo založeno nové islamistické džihádistické hnutí, silně inspirované Islámským státem. Skupina se jmenuje Millatu Ibrahim a v Německu je zakázaná. Je v ní několik odsouzených teroristů a stoupenců, kteří jsou důležitými členy Islámského státu.

Podle zdrojů listu Ekstrabladet byla dánská frakce založena v létě 2014 a zahrnuje i několik nejtvrdších islamistických fundamentalistů, z nichž má několik zkušenost z bojů v Sýrii a Iráku. 

V minulém týdnu uveřejnila skupina své první video na YouTube, v něm jeden islamista odsuzuje dánskou demokracii a muslimy, kteří ji přijímají.

- Odsuzujeme lidi, kteří vzývají demokracii. Budeme je navždy odmítat, řekl zástupce dánské skupiny Millatu Ibrahim, který si říká 'Abu Abdurrahman' ve videu.

Islamistickou agitaci doprovází islámská hymna, opepřená zvukem střelby, oslavující lídra Islámského státu Abu Bakr al-Baghdadiho a předchozího lídra al-Káidy v Iráku Abu Musab al-Zarqawiho.

Expert v oboru džihádu Nico Prucha z vídeňské univerzity, obor Studie Středního Východu, nepochybuje o tom, že je hnutí Millatu Ibrahim nebezpečné: 

- Existuje silné propojení mezi skupinou Millatu Ibrahim a Islámským státem. Mnoho příznivců Millatu Ibrahim má vysoké pozice v Islámském státě a bojuje na Středním Východě za svůj chalífát. Millatu Ibrahim je součástí evropské islamistické sítě, která má spojení s Rakouskem, Belgií, Německem, Francií a Velkou Británií, takže mě nyní naprosto nepřekvapuje, že se teď zjevuje i v Dánsku, říká.

Převzato se svolením překladatele 10news.cz

Klíčová slova: islamizace  | islám  | džihád  | Dánsko
3395 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683