"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Odsuzujeme lidi, kteří vzývají demokracii. Budeme je navždy odmítat, řekl zástupce dánské skupiny Millatu Ibrahim

Autor: 10news.cz | Publikováno: 10.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Skupina Millatu Ibrahim založila v Dánsku svou pobočku. Ve svém prvním videu chválí legendárního džihádistického bojovníka, který bojoval proti lidem, "kteří se modlili k sochám" (buddhisté a hinduisté).

Video v arabštině a dánštině: https://www.youtube.com/watch?v=Tg-PRlwHMY0

V Dánsku bylo založeno nové islamistické džihádistické hnutí, silně inspirované Islámským státem. Skupina se jmenuje Millatu Ibrahim a v Německu je zakázaná. Je v ní několik odsouzených teroristů a stoupenců, kteří jsou důležitými členy Islámského státu.

Podle zdrojů listu Ekstrabladet byla dánská frakce založena v létě 2014 a zahrnuje i několik nejtvrdších islamistických fundamentalistů, z nichž má několik zkušenost z bojů v Sýrii a Iráku. 

V minulém týdnu uveřejnila skupina své první video na YouTube, v něm jeden islamista odsuzuje dánskou demokracii a muslimy, kteří ji přijímají.

- Odsuzujeme lidi, kteří vzývají demokracii. Budeme je navždy odmítat, řekl zástupce dánské skupiny Millatu Ibrahim, který si říká 'Abu Abdurrahman' ve videu.

Islamistickou agitaci doprovází islámská hymna, opepřená zvukem střelby, oslavující lídra Islámského státu Abu Bakr al-Baghdadiho a předchozího lídra al-Káidy v Iráku Abu Musab al-Zarqawiho.

Expert v oboru džihádu Nico Prucha z vídeňské univerzity, obor Studie Středního Východu, nepochybuje o tom, že je hnutí Millatu Ibrahim nebezpečné: 

- Existuje silné propojení mezi skupinou Millatu Ibrahim a Islámským státem. Mnoho příznivců Millatu Ibrahim má vysoké pozice v Islámském státě a bojuje na Středním Východě za svůj chalífát. Millatu Ibrahim je součástí evropské islamistické sítě, která má spojení s Rakouskem, Belgií, Německem, Francií a Velkou Británií, takže mě nyní naprosto nepřekvapuje, že se teď zjevuje i v Dánsku, říká.

Převzato se svolením překladatele 10news.cz

Klíčová slova: islamizace  | islám  | džihád  | Dánsko
2722 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Uprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděNejtěžší otázka pro Trumpa: Jak dostat USA z okraje útesu smrti? Má napětí v Zálivu ještě mírové řešení? Jsou Saúdové opravdu kamarádi Ameriky? Válka s Íránem zničí svět

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Sesadit Zemana, řekla Němcová. Zdeněk Zbořil má pro ni vzkaz. A nejen pro ni„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď