"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Křesťané prchají z dánských oblastí s převahou muslimů

Autor: 10news.cz | Publikováno: 8.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Křesťané s původem na Středním Východě zažívají v Dánsku obtěžování, slovní útoky a v některých případech přímé násilí ze strany muslimů. Stanice TV2 News je v kontaktu s vícero křesťany zde v Dánsku, kteří vypovídají o svých zkušenostech s násilím. 

Jojo se narodila v Dánsku libanonským rodičům. Bydlela v Gellerupparken (hlavní muslimské ghetto) až do svých osmi let.

Jednoho dne seděla ve svém autě v Nørrebro (kodaňská oblast s převahou muslimů). Sedm mladých lidí arabského původu obestoupilo její auto. Jeden z nich si stoupl jednou nohou na kapotu a zíral na ni.

"Myslíš si, že se na tebe koukám, ty zasraná hnusná děvko. Podívej se na sebe, co to máš za šaty, ty čubko," řekl Jojo, která se obléká jako dánské ženy - kraťasy a tričko v létě.

Pak si všiml jejího křížku na krku.

"No, máš křížek, takže jsi ještě k tomu křesťanská zasraná děvka. Víš, co děláme lidem, jako jsi ty? No, víš, co jim děláme? Ukamenujeme tě," zaječel...

Dánská policie uvádí, že nedostává mnoho oznámení o podobných událostech. Bojí se však, že jsou tyto věci ututlávány ve velkém. Lidé se totiž bojí takové zážitky oznámit...

Stanice TV 2 News také vedla rozhovor s další ženou, která je perzekvována pro svou křesťanskou víru.
Ta chce zůstat v anonymitě ze strachu z pomsty a také proto, že je se svým synem obětí obtěžování v bloku, kde bydlí. Žít v této oblasti jako svobodná křesťanská matka bez islámského šátku, to znamená vyčnívat z oblasti s převahou muslimských rodin. 
"Mému synovi říkají všelijak. Mně také dávají různá jména. Bezvěrci, špinavý křesťani. Říkají mi, že bych měla být ukamenována," vypráví žena.

"Mého syna zbili na autobusové zastávce. Říkali mu prase, špinavej brambore (muslimský slang pro Dány), a že "ty a tvoje matka byste měli umřít". 

Stěžovala si na místním úřadě, který si předvolal onu skupinu dětí a mladých lidí. Jednoho dne někdo zaklepal na dveře křesťanské ženy. Špehýrkou spatřila některé z těch dětí a mladých lidí, takže usoudila, že se jdou omluvit, proto jim otevřela dveře. Místo toho jí do bytu vpadli dva dospělí muži. "Jeden mě nazval špinavou křesťanskou děvkou a bezvěrkyní. Pak mě zatlačil do bytu. Třásl se mnou a fackoval mě."

Žena íránského původu i Jojo se nyní snaží odstěhovat z oblastí, kde žijí. 

"Už dál nemůžu být v Nørrebro," říká Jojo, která se rozhodla odstěhovat do bezpečí pro svou vlastní ochranu.

Převzato se souhlasem překladatele 10news.cz

Klíčová slova: islamizace  | islám  | imigrace  | islamismus  | džihád
7487 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683