"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Manuál jak na islám díl 1.

Autor: Hadziandreou | Publikováno: 26.11.2014 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Praktická příručka s odpověďmi na 7 hlavních proislámských argumentů islámistů, sluníček a multikultur.

1. civilizační argument

Tvrzení obhájcu islámu:

Islám se podílel na civilizačním utváření Evropy. Bez islámu by na Západě nevznikla vědecko-technická revoluce. Ve středověku byl islám na vyšší civilizační úrovni, než byla Evropa. Evropa se od islámu mnoho naučila.

Reakce:

To, co se dnes nazývá islámská věda, technika a umění, jsou ve skutečnosti převzaté znalosti od Peršanů, Řeků a různých původně křesťanských národů Předního Východu, které se postupně arabizovaly a islamizovaly. Například to byl geniální vědec Peršan Muhammad bin Musa al-Chwárizmí z přelomu 8. a 9. století, který zdokonalil navigační pomůcku astroláb, do Evropy přinesl desítkové číslice a astronomické názvosloví a z jeho jména al-Chwárizmí vznikl pojem algoritmizace (algoritmy jsou známy už ze starověku od Řeků, ale bin Musa to rozvedl a sepsal ve své vynikající knize), a řada dalších osobností jako třeba nadaný architekt 16. století, ale potomek křesťanských otroků Mimar Sinan, který je stavitelem Modré mešity Sultan-Ahmed v Konstantinopolu (dnes Istanbul), který se také podílel na Tádž Mahal v severní Indii, mostu v Mostaru (památka UNESCO), velkého mostu v Istanbulu a také další mešity v Edrine, které jsou spolu s tou první mešitou Sultan-Ahmed a komplexem staveb Tádž Mahal považovány za tři nejkrásnější stavby celého islámu. Mimar Sinan byl v kontaktu s Michelangelem Buonarotti a Leonardem da Vinci.

Antická filosofie a věda totiž přetrvávala v Byzantské říši (následníkovi starověké Římské říše), odkud k nám např. přišli také naši věrozvěsti Cyril a Metoděj. Přečtěte si Cyrilův životopis, kde se píše, jak svým univerzitním vzděláním v matematice a přírodních vědách ohromoval muslimské Araby na jedné ze svých cest do Orientu. Za svoje vysoké vzdělání si Cyril vysloužil jméno Konstantin Filosof (Konstantin bylo totiž jeho občanské jméno). Skoro celou antickou knihovnu dnes známe díky patriarchovi Fotiovi, rektorovi tehdejší konstantinopolské  univerzity. Fotios byl také učitelem Cyrila a sepsal dnes by se řeklo skripta neboli učební text s přehledem celé antické vědy (řecky myriobiblos), který má 280 svazků! Proto dnes např. známe Sokrata, Platona a další. Problém, že se to moc neví, je v tom, že Fotios byl velkým kritikem vznikajícího římského katolicismu, které se nakonec od orthodoxního křesťanství oddělilo v roce 1054. Proto bylo po celý středověk politicky korektnější říkat, že ty znalosti jsou odněkud z Orientu a ne přímo od Řeků. Spolu s faktem, že až do renesance (kterou pomohli nastartovat Řeci, kteří z prohrávající Byzance utekli před islamizací na západ) byla v západní Evropě řečtina skoro neznámá a řecký rukopis té doby se neznalému čtenáři zdál podobný psané arabštině, protože obojí písmo se psalo jedním tahem spojovaně na rozdíl od latinky té doby, kde se písmena tehdy psala odděleně. Na doplnění: dnešní název Konstantinopolu v turečtině a arabštině je ze zkomoleniny řeckého sousloví is-tin-poli = istinpol, což znamená v překladu "do (toho) města". Muslimové totiž před tím nikdy neviděli takové veliké, opevněné a různými neznámými stavbami (stadión Hippodrom, knihovna, náměstí, císařský palác, obelisky a sloupy, ...) vybavené město, takže se ptali Řeků: "co to je, kam to chodíte?" a dostávali samozřejmou odpověď: "istinpol" = "do města".

Muslimové také rádi připomínají andaluskou kulturu ze středověkého Španělska. Tam bylo míšení tří kultur: židovská, muslimská a křesťanská. Z Andaluzie pochází mnoho vědeckých prací, které si dnes islám přivlastňuje, ale ze stejného prostředí pochází například také alchymie a židovská Kabala. Když muslimové po porážce ve Španělsku na konci 15. století odešli do Tunisu mezi své muslimské souvěrce, tak to tam bez kontaktů s židy a křesťany vzalo s jejich vzdělaností rychlý konec.

Od 17. století, kdy se porážkou Osmanů u Vídně zastavila islámská expanze a islám potom s Evropou vojensky prohrával na všech frontách od Ruska po Balkán, to jde s islámem rychle z kopce, protože se mu zastavil příliv mozků z dobytých území. Islám od té doby ukazuje, že vlastního kvalitního vzdělání sám není schopný.

Dokážete si představit, kde by dnes byla naše civilizace, kdyby ji islám ve středověku nezastavil na 1000 let?

Klíčová slova: šáría  | islám  | křesťanství  | džihád  | historie  | Rasismus
4051 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vakcína: AstraZeneca zbabrala testyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíBrusel vyměk a povolil Maďarsku Sputnik VAfrickým ilegálním imigrantům se nelíbí bezplatné ubytování v hotelích na MallorceEU: Bez očkování proti Covidu vás už nemusí zaměstnat!

ePortal.cz

Vše okolo Kavčích hor je tak strašně jednoduché. Za peníze nás všech tu partička uzurpátorů, kteří si veřejnou televizi zprivatizovali sami pro sebe, provozuje jednobarevnou televizi pouze pro někohoPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Máme tady další sluníčkářský genderový nesmyslInvaze imigrantů pokračuje. Nyní jsou jimi zahlceny Kanárské ostrovy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

Havlova amnestie vypustila bestii. Brutálně zavraždil matku a její dcery. Nejmladší znásilnil. Za pár let bude na svobodě„Neuvěřitelné, skandální!“ Co bylo odstraněno z archivu ČT? Aktivista Šinágl se bouří: Nezávislou ČT potřebujeme, ale ta dnešní...
Články autora
Průzkum
Nechali byste se spíše očkovat vakcínou americkou nebo ruskou? Jakou proti-covidovou vakcínou byste se nechali očkovat?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď