"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Byl to okamžik, kdy Mohamed odhodil veškerou svou přetvářku z doby kdy pobýval v Mekce a původní rádoby tolerantní osobnost ze změnila na diktátora

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 18.11.2014 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Že Mohamed byl člověk, kterému nebylo násilí cizí, jsme si ukázali v předchozím blogu. Mohamed však podle všeho byl i velice ješitný a dle toho, co je o něm známo. trpěl představou, že jeho osoba je nedotknutelná, protože byl přeci posel Alláhův.

Mnoho historiků se shoduje, že pravá tvář Mohameda se začala ukazovat po vítězné bitvě u Badru, kdy Mohamed posílil svojí pozici náboženského vizionáře, politika a vojevůdce. Byl to okamžik, kdy Mohamed odhodil veškerou svou přetvářku z doby kdy pobýval v Mekce a původní rádoby tolerantní osobnost ze změnila na diktátora, který se mstil ať už za opravdové, či údajné křivdy.

Malá odbočka. Je docela zajímavé, že tento povahový rys, jako by převzalo celé mohamedánské náboženství. Do chvíle, kdy muslimové vědí, že jsou v menšině, ukazují lepší tvář islámu. Ve chvíli, kdy získají jistou převahu, mění se i jejich postoj ke společnosti a jakákoliv kritika na jejich adresu je brána jako útok na islám.

Po bitvě u Badru Mohamed začal účtovat se svými "nepřáteli" z Mekky. To co mělo následovat se ukázalo, když po bitvě hodili k nohám Mohamedovi hlavu jeho nepřítele. Mohamed zvolal: "To je mi příjemnější než nejlepší velbloud v celé Arábii". Jako prvního nechal popravit al-Nadera, muže, který se Mohamedovi posmíval v Mekce pro Mohamedovi neumělé verše. Dalším na řadě byl Okba. Důvod jeho popravy, po té co byl Okba rozsekán mečem,  ospravedlnil Mohamed nejen svými slovy "Byl jsi lump, pronásledoval jsi věřící. Nevěřils v Boha, v jeho Proroka a v jeho Knihu! Děkuji Bohu, že tě zabil a že mi tím přinesl útěchu", ale také, jako vždy, se mu dostalo veršů od Alláha: "Nebylo dáno žádnému proroku, aby měl zajatce, pokud dokonale neporazil nepřátele na zemi"

Mohamed se však neštítil ani vražd žen. Nejznámější z těchto obětí je Asma bint Marwán. Tato žena od počátku Mohameda neměla v lásce. Nejen kvůli jeho povaze a snaze vnutit všem násilím svoje náboženské přesvědčení, ale také proto, že Mohamed bojoval proti vlastnímu lidu.

Napsala tyto verše:

Hloupí muži z kmene Maliků a Nabitů                                                                                 

Hloupí muži z Awsů a z Chazrajů

Posloucháte cizáka, jenž k vám nepatří

Není ani z Muradů, ani z Mahídžů

A vkládáte do něj naději, když vaši předáci byli povražděni.

Jste jako muži toužící po vařící polévce

Což se nenajde nějaký muž se ctí v těle, který by ho v nestřeženém okamžiku nepodřezal a připravil tak o naději?

 Tyto verše ukazují nejen na Mohamedovu popularitu, ale také vyvracejí islámské nesmysly o postavení žen v Arábii před Mohamedem. Je zcela jasné, že v předislámské době měly ženy daleko větší slovo ve společnosti, než po příchodu Mohameda.

 Mohamed, když uslyšel tyto verše, tak okamžitě vyzval svoje oddané, aby ho té prokleté básnířky zbavili. Toho se ujal Umajr Ibn Adí, který Asmu probodl mečem v jejím domě, když kojila své dítě a byla obklopena dalšími svými dětmi. Pokud by někdo chtěl vyvinit Mohameda, tak bude mít dost obtížnou úlohu, vzhledem k tomu, že za tento činy se dostalo Umajrovi chvály od Mohameda před celou islámskou obcí.

 Mohamed nejenže se nezastavil ve svých vraždách ani u žen, ale on nectil ani staré lidi, které měli Arabové v úctě pro jejich moudrost a tak nechal zavraždit i téměř sto let starého Abů Afaka, příslušníka chazrajského klanu, jen proto, že tento Mohameda kritizoval a nesouhlasil s jeho metodami.

 V té době však již Mohameda nikdo nemohl zastavit. Byl již silný a své stoupence pravidelně obdarovával bohatou kořistí z loupeživých výprav a tak si zajistil jejich loajalitu. Násilí, kořist, přísun otrokyň začaly být pro mnohé Araby více, než kmenové tradice a úcta ke kmenovým zvykům.

 Stojí za připomenutí jedna událost z letošního roku:

 O druhém srpnovém víkendu roku 2014 vysvětlil mosulský chaldejsko-katolický arcibiskup Amel Nona ve svém arbílském exilu italskému novináři:

„Naše současné utrpení je předehrou toho, co v blízké budoucnosti čeká evropské a západní křesťany.“ „Musíte být vnímaví k tomu, co se děje zde na Blízkém východě, neboť muslimů, jež přijímáte do svých zemí, je stále víc. Vaše liberální a demokratické zásady zde nemají žádný význam.“

Při pohledu na miliony muslimů v Evropě tento sedmačtyřicetiletý muž zvolal:
„Budete muset sáhnout k odvážným rozhodnutím s použitím síly, i když to bude znamenat zradu vašich vlastních zásad.“ “Ak tomu neporozumíte dost rychle, tak budete obětmi nepřítele, kterého jste si přivítali u vás doma:”

 

Klíčová slova: politická korektnost  | islám  | džihád  | pronásledování
3378 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683