"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Byl to okamžik, kdy Mohamed odhodil veškerou svou přetvářku z doby kdy pobýval v Mekce a původní rádoby tolerantní osobnost ze změnila na diktátora

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 18.11.2014 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Že Mohamed byl člověk, kterému nebylo násilí cizí, jsme si ukázali v předchozím blogu. Mohamed však podle všeho byl i velice ješitný a dle toho, co je o něm známo. trpěl představou, že jeho osoba je nedotknutelná, protože byl přeci posel Alláhův.

Mnoho historiků se shoduje, že pravá tvář Mohameda se začala ukazovat po vítězné bitvě u Badru, kdy Mohamed posílil svojí pozici náboženského vizionáře, politika a vojevůdce. Byl to okamžik, kdy Mohamed odhodil veškerou svou přetvářku z doby kdy pobýval v Mekce a původní rádoby tolerantní osobnost ze změnila na diktátora, který se mstil ať už za opravdové, či údajné křivdy.

Malá odbočka. Je docela zajímavé, že tento povahový rys, jako by převzalo celé mohamedánské náboženství. Do chvíle, kdy muslimové vědí, že jsou v menšině, ukazují lepší tvář islámu. Ve chvíli, kdy získají jistou převahu, mění se i jejich postoj ke společnosti a jakákoliv kritika na jejich adresu je brána jako útok na islám.

Po bitvě u Badru Mohamed začal účtovat se svými "nepřáteli" z Mekky. To co mělo následovat se ukázalo, když po bitvě hodili k nohám Mohamedovi hlavu jeho nepřítele. Mohamed zvolal: "To je mi příjemnější než nejlepší velbloud v celé Arábii". Jako prvního nechal popravit al-Nadera, muže, který se Mohamedovi posmíval v Mekce pro Mohamedovi neumělé verše. Dalším na řadě byl Okba. Důvod jeho popravy, po té co byl Okba rozsekán mečem,  ospravedlnil Mohamed nejen svými slovy "Byl jsi lump, pronásledoval jsi věřící. Nevěřils v Boha, v jeho Proroka a v jeho Knihu! Děkuji Bohu, že tě zabil a že mi tím přinesl útěchu", ale také, jako vždy, se mu dostalo veršů od Alláha: "Nebylo dáno žádnému proroku, aby měl zajatce, pokud dokonale neporazil nepřátele na zemi"

Mohamed se však neštítil ani vražd žen. Nejznámější z těchto obětí je Asma bint Marwán. Tato žena od počátku Mohameda neměla v lásce. Nejen kvůli jeho povaze a snaze vnutit všem násilím svoje náboženské přesvědčení, ale také proto, že Mohamed bojoval proti vlastnímu lidu.

Napsala tyto verše:

Hloupí muži z kmene Maliků a Nabitů                                                                                 

Hloupí muži z Awsů a z Chazrajů

Posloucháte cizáka, jenž k vám nepatří

Není ani z Muradů, ani z Mahídžů

A vkládáte do něj naději, když vaši předáci byli povražděni.

Jste jako muži toužící po vařící polévce

Což se nenajde nějaký muž se ctí v těle, který by ho v nestřeženém okamžiku nepodřezal a připravil tak o naději?

 Tyto verše ukazují nejen na Mohamedovu popularitu, ale také vyvracejí islámské nesmysly o postavení žen v Arábii před Mohamedem. Je zcela jasné, že v předislámské době měly ženy daleko větší slovo ve společnosti, než po příchodu Mohameda.

 Mohamed, když uslyšel tyto verše, tak okamžitě vyzval svoje oddané, aby ho té prokleté básnířky zbavili. Toho se ujal Umajr Ibn Adí, který Asmu probodl mečem v jejím domě, když kojila své dítě a byla obklopena dalšími svými dětmi. Pokud by někdo chtěl vyvinit Mohameda, tak bude mít dost obtížnou úlohu, vzhledem k tomu, že za tento činy se dostalo Umajrovi chvály od Mohameda před celou islámskou obcí.

 Mohamed nejenže se nezastavil ve svých vraždách ani u žen, ale on nectil ani staré lidi, které měli Arabové v úctě pro jejich moudrost a tak nechal zavraždit i téměř sto let starého Abů Afaka, příslušníka chazrajského klanu, jen proto, že tento Mohameda kritizoval a nesouhlasil s jeho metodami.

 V té době však již Mohameda nikdo nemohl zastavit. Byl již silný a své stoupence pravidelně obdarovával bohatou kořistí z loupeživých výprav a tak si zajistil jejich loajalitu. Násilí, kořist, přísun otrokyň začaly být pro mnohé Araby více, než kmenové tradice a úcta ke kmenovým zvykům.

 Stojí za připomenutí jedna událost z letošního roku:

 O druhém srpnovém víkendu roku 2014 vysvětlil mosulský chaldejsko-katolický arcibiskup Amel Nona ve svém arbílském exilu italskému novináři:

„Naše současné utrpení je předehrou toho, co v blízké budoucnosti čeká evropské a západní křesťany.“ „Musíte být vnímaví k tomu, co se děje zde na Blízkém východě, neboť muslimů, jež přijímáte do svých zemí, je stále víc. Vaše liberální a demokratické zásady zde nemají žádný význam.“

Při pohledu na miliony muslimů v Evropě tento sedmačtyřicetiletý muž zvolal:
„Budete muset sáhnout k odvážným rozhodnutím s použitím síly, i když to bude znamenat zradu vašich vlastních zásad.“ “Ak tomu neporozumíte dost rychle, tak budete obětmi nepřítele, kterého jste si přivítali u vás doma:”

 

Klíčová slova: politická korektnost  | islám  | džihád  | pronásledování
2578 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercíchKde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď