"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

A jaké tedy bylo období prvních čtyř vůdců islámu po Mohamedovi? Především to bylo období velmi krvavé ve znamení arabské expanze, zlodějen, znásilňování, vraždění

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 13.11.2014 | Rubrika: Polemika
Ilustrace

Na blogu idnes se objevila nová muslimská postavička Martin Pavlíček. Nevím zda to co píše myslí vážně anebo to jen taková provokace. Zaujaly mne jeho články, hlavně ten poslední oIslámském státu, kde víceméně vyslovuje s tímto státem souhlas a oponuje islámským "autoritám"

Ohání se právem šária, relativizuje a odkazuje se na údajné proroctví ohledně nového islámského státu. Má na to právo, jeho právo na svobodné vyjádření se neberu. Co mi však přijde směšné, když se někdo ohání islámskými školami, právem šária v souvislosti s chalífátem a snahou o návrat do období čtyř prvních chalifů, tedy období podle muslimu období úžasné, kdy byl ryzí islám, který nebyl ničím narušen a vládla islámská idylka.

Jenže má to malý háček. V tom období neexistovalo právo šária, neexistovaly hadísy, neexistovaly islámské právní školy. To přišlo až o několik staletí později. Dokonce v tom období pravděpodobně neexistoval ani Korán. Dokonce ani Jan z Damašku, který s muslimy polemizoval nezná Korán. Dokonce ani muslimy nenazývá muslimy, ale křesťanskou sektou. Navíc je s podivem, že z doby Mohameda neexistuje nic. Mimo Káby, která ovšem stála spoustu století před Mohamedem a byla to svatyně pro pohanské kulty. Vždy mě totiž zarážela jedna věc. Zatímco křesťané se snaží uchovat vše co připomíná první křesťany, apoštoly i samotného Krista, tak z doby Mohameda se nezachovalo nic, co by Mohameda připomínalo. Dokonce ani zápisy Koránu, který Mohamed diktoval svým písařům, protože prý byl negramotný. Negramotnost je ovšem velmi nepravděpodobná u tak úspěšného obchodníka, jakým Mohamed podle muslimů byl.

A jaké tedy bylo období prvních čtyř chalífů? Především to bylo období velmi krvavé ve znamení arabské expanze, zlodějen, znásilňování, vraždění a braní obyvatel z dobytých území do otroctví. Období, kdy proti arabským vládcům byl Nero cudná panna. Je asi příznačné, že období vlády Ummajovců a Abbasovců, muslimové berou jako období dekadentní a to přesto, že za jejich vlády došlo v islámských zemích ke stabilizaci, přejímání vzdělanosti z Byzance a Persie. Období, kdy měla navrch muttazila, tedy výklad Koránu na základě aristotelské logiky. A také období, kdy většinu úřednických funkcí zastávali křesťané, protože tolik vzdělaných muslimů v té době prostě nebylo.

Pokud ovšem podle islámského proroctví má nastat nový chalífát, tak současný Islámský stát splňuje vše, co bylo obvyklé v době prvních čtyř chalífů. Vraždy, znásilňování, braní obyvatel do otroctví, prodávání žen. Pokud toto je sen pana Pavlíčka, tak patří buď  za mříže anebo do psychiatrické léčebny. Protože nikdo normální přeci toto nemůže obdivovat.

Převzato z blogu autora martinkavka.blog.idnes.cz a zveřejněno s jeho souhlasem.

 

 

Klíčová slova: šáría  | islám  | džihád  | historie
3173 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683