"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Webová stránka pro děti propaguje terorismus

Autor: www.icej.cz | Publikováno: 15.5.2006 | Rubrika: Terorismus
Ilustrace

Nová webová stránka pro děti v arabštině pomocí kreslených příběhů a dětských svědectví ukazuje, že je morálně žádoucí stát se sebevražedným teroristou. Podle některých údajů je přímo spojena s Hamasem.

Podle zprávy organizace Palestinian Media Watch [PMW] je web Al-Fateh.net, který glorifikuje šahádu (mučednictví) a zobrazuje smrt teroristů útočících na Izraelce jako důvod k oslavám, provozován Hamasem.

Al-Fateh.net

Jeden z příběhů cituje matku, která, jakmile uslyšela o svém synovi, který se právě stal šahídem, mučedníkem, nakoupila datle, cukrovinky a kafe, aby jimi podarovala ostatní. Jedna sekce webu nese název „Příběhy šahídů,“ a v ní jeden z nejnověji zveřejněných příběhů vzdává čest teroristovi Hamásu Nasímu Al-Džabariovi, který zavraždil 16 lidí, když se 31. srpna 2004 odpálil v autobusu v Be’er Ševě.Web se snaží povzbuzovat k mučednictví jak chlapce, tak dívky. Na titulní stránce zobrazuje kresbu dívky oděné podle náboženských zvyklostí, která se účastní násilných útoků, a na další stránce je stejná osoba vyobrazena spolu s básní glorifikující džihád, konečné vítězství islámu, a mučednictví.

Hamas na svém webu „opakovaně Izrael označuje jako „zloděje“ a „vetřelce“ a přeje si i očekává, že bude poražen v boji.

Ač by se mohlo na první pohled zdát, že web má něco společného se soupeřící skupinou Al Fatáh, je ve skutečnosti provozován Hamasem a jeho jméno znamená „přemožitel.“

Následující odstavce obsahují úryvky z básně oslavující džihád a výňatek příběhu ze sekce „Příběhy šahídů“ v překladu PMW:

Povstali jsme

Povstali jsme proti zlodějům
Povstali jsme proti nim a nikdy se nevzdáme

Povstaneme s rozhodností, jako naši otcové
Zajisté se obětujeme, obětujeme své životy

Nařízení našich otců nás učí,
že džihád je ta věčná cesta

Naši utlačovatelé budou poraženi…

Oddali jsme se a nikdy se nevzdáme
Všechny vetřelce porazíme jednoho dne
Dobrořečíme a ctíme ty hrdé,
Krev šahídů nás vyučila

Šahádě jako novému životu
Ó Alláhu, požehnej kroky těch vzdorných!
Ano, vskutku, šaháda je vítězstvím zaručeným
[z webové stránky Al-Fateh, 7. března 2006]

Příběhy šahídů

„…naším dnešním šahídem je hrdina Nasím Al-Džaabari, který toužil stát se mučedníkem [spáchat sebevražedný atentát].“

Nasímova matka vypráví o zásluhách svého syna a říká, že když se dozvěděla o jeho teroristické akci, vzala hned peníze a šla, aby „pro lidi, kteří mi přišli poblahopřát, nakoupila datle a sladkosti.“ Pokračuje ve svém vyprávění a povídá nám o tom, jak se dozvěděla o sebevražedném atentátu svého syna. Nakonec posílá pozdravy všem lidem, kteří se také chtějí stát šahídy.

Nasímova matka také s určitým uspokojením dodává, že „[ve světle] úspěchu hrdinského útoku v Be’er Ševě sionistické zpravodajské služby přiznaly, že neuspěly při eliminaci hnutí odporu [eufemismus pro teroristickou skupinu], jejích kořenů a infrastruktury“.

[z webové stránky Al-Fateh, 7. března 2006]

Podle PMW byl zdroj této stránky vysledován ve stejné bejrútské kanceláři, ve které sídlí hlavní představitel Hamasu v Libanonu Usáma Hamdan. Představitelé nastupující vlády Hamasu v Palestinské autonomii popřeli, že by měli s touto stránkou oficiálně cokoli společného. Představitel Hamasu Farhat Abu-Assad z Ramalláhu však připustil, že existuje mnoho webových stránek, které s Hamasem sympatizují, ačkoli na něj nejsou přímo napojeny.

Zdroj: PMW; -prh-

www.icej.cz

7232 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683