"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Lhoťan: Mohamed Abbas lže aneb Čeští muslimové se pustili do sebe

Autor: Redakce | Publikováno: 20.4.2009 | Rubrika: ČR
Ilustrace

 

od Jana » sob dub 11, 2009 10:18 pm

Salam alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu.
Můžete se mi prosím vyjádřit k tomuto mailu, který koluje po internetu mezi muslimy? Děkuji.
Sestry a bratři ve víře,

přikazování vhodného a zakazování zavrženíhodného je povinností každého z nás.
„Nechť stane se z vás obec, jež bude vyzývat k dobrému, přikazovat vhodné a zakazovat zavrženíhodné. A takoví budou blažení.“ (Korán - súra 3, verš 104)
Alláh nám objasnil v Koránu, že přikazování vhodného a zakazování zavrženíhodného je jedna z nejzákladnějších a nejdůležitějších vlastností, kterou by měl mít každý muslim.
„Věřící muži a věřící ženy jsou si vzájemně přáteli a přikazují vhodné a zakazují zavrženíhodné, dodržují modlitbu, dávají almužnu a jsou poslušní vůči Alláhu a Jeho Poslu. Nad těmi se Alláh věru slituje, neboť Alláh mocný je i moudrý.“ (Korán - súra 9, verš 71).


Prosím věnujte pozornost následujícímu textu, který popisuje události v naší komunitě.

V roce 2002 se Muslimská unie (dále jen MU) začala zabývat myšlenkou pokusit se získat pro muslimskou komunitu práva, která mají jiné náboženské společnosti v naší republice. Dobrovolně se pustila do příprav k založení islámské náboženské společnosti. MU se rozhodla kontaktovat Nadace v Praze a Brně a byla navázána spolupráce. Členové těchto organizací se pravidelně setkávali v prostorách mešity, aby společně vytvořili stanovy, s vírou, že je to ve prospěch celé české muslimské komunity. Jednání však byla pozastavena v srpnu 2002 kvůli rozsáhlým povodním v Praze. Vytvoření stanov věnovali nečlenové Nadace dokonce mnohem více času než Nadace samotná, aby následně jejich práce přišla vniveč, jelikož nakonec byly Nadací vytvořeny stanovy úplně jiné, které jsou před veřejností doposud drženy v tajnosti.

Po záplavách všichni, kteří s velikým úsilím spolupracovali s Nadací, ale nebyli jejími členy, byli velice překvapeni, když zjistili, že Nadace si registraci Ústředí muslimských obcí (dále jen UMO) udělala sama. Návrh na registraci podali tzv. "předložitelé“ neboli určité vyvolené osoby z Nadace. Jinými slovy, nečlenové a dokonce ani někteří z členů Nadace, kteří spolupracovali na založení registrované náboženské společnosti a do tohoto projektu vložili veškerou svoji energii a čas, nevěděli o tom, co se vlastně děje, a o plánech a činnosti UMO nebyli informováni.

Bohužel, všichni ostatní muslimové se o registraci dozvěděli až z veřejného tisku. Tato událost zasela zárodky rozdělení muslimské ummy.

Stalo se tak stejně jako v případě nedávných událostí utajených voleb předsedy UMO. Nyní, po více jak 4 a půl letech od registrace, zde nastala velmi podobná situace, jaká byla při uvedení organizace do české komunity. V jednom moravském deníku se totiž objevil článek o volbě představitelů UMO s názvem České muslimy povede Brňan Alrawi. V článku se doslova píše:

„Muslimové z celé republiky v sobotu zvolili nového předsedu českého Ústředí muslimských náboženských obcí. Podle očekávání se jím stal dosavadní předseda Islámské nadace v Brně Muneeb Hassan Alrawi.“

Problémem až tak není samostatná volba, neboť vůbec nevíme, jaké jsou stanovy organizace, a tudíž neumíme posoudit, do jaké míry byla volba provedena správně. Za to nastala velmi zvláštní situace, do které byla uvedena česká muslimská komunita. Až po urgování českých muslimek, které shodou okolností objevily tento článek, nám byly ze strany UMO poskytnuty informace věnované vzniku a minulosti UMO a velmi strohé informace o již uskutečněné volbě.

Tím si pokládáme otázky další. Jak zvolení představitelé budou věnovat veřejnosti a muslimské komunitě dostatečnou pozornost a vyvíjet aktivity, které muslimskou komunitu budou podporovat? Jak budou posilovat její jednotu, když oni sami neinformují muslimy o aktivitách organizace?

Myslíme si, že čeští muslimové si zaslouží více vážnosti ze strany svých „reprezentantů“. Muslimové by se měli snažit o jednotu a jednat v souladu s obecnými pravidly islámu. Měli jsme velký zájem spolupracovat, ale pokaždé jsme narazili na nezájem. Už to nechceme opětovně zkoušet, naše důvěra vymizela. Mylně jsme se domnívali, že lze věci nasměrovat správným směrem, někteří z nás tomu věnovali téměř 20 let. Jednota muslimů byla bohužel takovými partnery celou dobu pošlapávaná.

Rozhodli jsme se založit organizaci takovou, která by:

1) opravdu reprezentovala muslimy,
2) nebyla jen úzkou skupinou lidí, která mezi sebe nepustí nahlédnout ostatní,
3) byla transparentní organizací,
4) řešila opravdové problémy muslimů a potřeby rozrůstající se komunity zakládáním modliteben, škol a jiných zařízení,
5) podporovala potřeby jednotlivců,
6) dělala osvětu potřebnou nejen v komunitě ale i na veřejnosti,
7) ve svém čele měla osoby jednající dle islámských zásad.

V současné době již kolují podpisové archy s prozatímním názvem „Islámská obec“. Po registraci bude uspořádáno setkání, kde bude možnost odhlasovat jiný název náboženské společnosti.

Nadešel čas, aby ostatní muslimové našli svoji vlastní cestu, ač to bude cesta velmi dlouhá a pracná.
Praha, 8.4.2009

 

 

 

od Imane » ned dub 12, 2009 7:27 pm

As-salamu aleikum wa rahmatullah,

není to spam ani žert, opravdu in šá Alláh vznikne další vládou registrovaná islámská registrace, která by in šá Alláh měla vyplnit stávající nedostatky a mezery, která se bude snažit přijít vstříct všem muslimům a která bude řešit stávající aktuální i budoucí problémy a potřeby muslimů v ČR.

V případě, že bys měla zájem připojit se, pak ti na uvedený mail mohu zaslat bližší informace a podpisový arch.

Mír s tebou

 

od Jana » ned dub 12, 2009 11:18 pm

Salam alejkum. Děkuji ti za odpověď, ale nechápu proč se musí muslimové rozdělit na frakce. To opravdu nedokážeme žít podle sunny???

 

od Imane » pon dub 13, 2009 8:35 am

Wa aleikum as-salam, nejde zde o rozdelovani na frakce, ale vytvorit dobre fungujici organizaci, ktera by spolupracovala se vsemi muslimy. Nikde neni psano, ze ma existovat pouze jedna obri organizace, ktera se nedokaze hnout z mista. Pokud bude mit UMO zajem, spoluprace s nimi bude vitana, stejne tak jako s Studenty a Nadaci.

Zamerem je zlepsit situaci muslimu v CR, ne ji zhorsit.

 

od Jana » pon dub 13, 2009 1:30 pm

Salam alejkum. Ale v tom dopise sestři je vedeni našich mešit a nadaci obviňováno z nejhorších zločinu podle islámu. myslíš, že způsob toho dopisu spíše nepovede k vytvořeni nenávisti mezi autory dopisu a lidmi kolem mešit? Vždyť ten dopis obviňuje naše bratry a sestry z korupce, pokrytectví a neislámského chováni no, nevím jak bych reagovala, kdyby mně takhle někdo obviňoval ....

 

od Ali » pon dub 13, 2009 3:33 pm

Salam alejkum rahmatullah wa barakatuhu. Sestra Jana ma pravdu. Cely uvedeny dopis je plný lží, pomluv a překroucené pravdy! Muslimská obec je zde již víc jak 75 let a jejim posledním předsedou byl bratr Šilhavý. Tento mail jsem také obdržel a jak jsem se z něj dověděl stoji za touto aktivitou pouze pár lidí. Konkrétně rodina Mohameda Abbase, který se nesmířil s tím, že jej pražtí muslimové nezvolili za předsedu nadace, rodina Badra Eknaifith, který jse arabským nacionalistou a považuje islám pouze za součást arabské kultůry a je financován iráckými šíty z Brna, kolektiv džamat-ul-tablig, což jsou lidé kteří chodi do mešit a tvrdí, že je politika nezajíma a vedeni mešit jim dovolilo působit v mešitách i přes nesouhlas mnoha muslimů a tohle je asi jejich "odměna".

Lži o tom, že Muslimská unie byla ta která první chtěla založit obec je čistě účelová lež a je mnoho důkazu a svědků, kteří potvrdí, že vedeni muslimské unie veřejně řeklo, že neuznávaji historii muslimů v Čechách a osobu bratra Šilhavého a pokud nebudou ve vedení muslimské komunity budou bojovat za jeji zničení. Většina lidi co podporuje tento mail jr stejná jako ti kdož vedli válku proti Sahaba, Alimu a Otmanovi jsou to ibadijci, kteří neuznaji nic za islámské pokud tomu nebudou velet a je ostuda, že české muslimy tyto lidi podporuji a pomáhaji jim v boji proti sunnitský muslimům a mešitám.

Ti kdož pomahaji těmto ničitelům islámu by si měli dat pozor, aby brzy neproměnili naše islámské mešity v centra sektářu a šítu.

 

od H. » pon dub 13, 2009 4:04 pm

Salam alaikum,

není spravedlivé nepřiznat chyby, přesouvat je na jiné lidi a konat věci za zády ostatních muslimů. Proč se vše koná tajně? Proč nebyly volby veřejné? Proč jsou dodnes stanovy tajné? Obzvlášť, když chtějí zastupovat všechny muslimy v ČR!

Nikdo se nedotýká osoby pana Šilhavého, naopak, jeho práce je velmi ceněna!!! Ale bohužel po ukončení jeho aktivit, věci nepokračovaly správným směrem, bohužel. A to není chyba ani pana Badra, ani pana Abbáse. Je spousta muslimů v ČR, kteří si na jednání Nadací stěžují. Chybou je, že ti obyčejní muslimové si dlouho veřejně nestěžovali, protože nechtěli, aby ostatní veřejnost nedostatky vedení Nadací viděla. Ale co je moc, je moc.

Tyto zmíněné lidi v seznamu znám a nedělají nic špatného, naopak velmi sloužili muslimům podle jejich omezených možností a těší se vážnosti ve velké části naší komunity. Nic neskrývají a nic nečiní tajně!

Co je špatného v založení nové organizace? Proč mají strach, že by měla vznikout nová náboženská společnost? Proč kvůli tomu taková hysterie?

V ostatních zemí existuje spousta organizací, které se nijak neomezují a jen jen dobré, že se naši muslimové konečně rozhodli ke kroku dál se rozvíjet!!!

 

od Liba » pon dub 13, 2009 4:33 pm

Alimu:

Mozna by se v prvni fazi muslimove meli zamyslet nad tim, proc dosud nejsme jedna spolecnost ?
Mozna by meli zacit i tim, proc jsou DVE NADACE ? proc je jedna za Prahu a jedna za Brno ?? to nikomu nevadi ?
Proc se muslimove nezamysli nad tim, ze davno nespolupracuji spolu za vice jak deset let s dalsimi organizacemi ?

Osobne nikoho z niceho neobvinuji a nezadam od nej napravu ... v tom dopise je shrnuti udalosti - proc se o registraci UMO dozvedeli muslimove az z tisku ? proc dosud nikdo z UMO nevydal prohlaseni pro muslimy, ze je zvolen novy predseda a muslimove se to musi opet dovedet z novin, ze "vetsina muslimu si zvolila" ? ano vydani jedne zpravy v Hlasu vse napravi ? ale ta zpravy se vztahuji na i treba rok stare udalosti


Jak rekl/a prispevatel/ka vyse, v cizine existuje spousta asociaci a nadaci, proc by automaticky mela byt jedna spatna a jedna dobra ? Svet neni cernobily.
Je hodne otazek z minulosti, ale radi bychom v nove spolecnosti je neresili, co se stalo, se stalo ... poucme se z minulosti a planujme do budoucnosti, a vytvarejme projekty v pritomnosti. Paklize nektere nase plany nejsou vyslyseny jednou spolecnosti, muzeme se pokusit realizovat je sami.

Mir s vami
Liba

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 5:41 pm

Váženi diskutující. Jak je vidět jste rozděleni na dva tábory. Jeden háji muslimy kolem mešit a útočí na muslimy kolem pana Abbase a Badra a druzí háji pana Abbase a Badra a útoči na osobykolem mešit. Bohužel je to známy rys muslimské povahy a obávam se, že tak jak to dělá peklo v muslimských komunitách na západě bude to dělat peklo i v ČR. Lze jen těžko počítát s tím, že by se tyto dva tábory muslimu usmířily. A bohužel je pravda, že Mohammed Abbas a pan Badr neuznávaji historii vytvořenou od prvni republiky a panem Šilhavým. Tohle řekl pan Badr před spoustou lidi panu Munibovi po pátečni modlitbě v mešitě a je nato mnoho svědků, takže popirani před jinými nepomůže. Pokud by muslimové byli v ČR jednotní dokázali by mnoho dobrých věcí, ale bohužel dokud povedou pan Abbas válku proti pražské mešitě a pan Badr proti Brněnské mešitě bude situace zlá ....

Bohužel pro iniciatory vzniku nového ústředí, ale současné ústředi podporuji všechny muslimské organizace v ČR kromě Muslimské únie a to vypovída mnoho o muslimské komunitě ....

 

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 6:11 pm

 

Liba píše:

Alimu:

Osobne nikoho z niceho neobvinuji a nezadam od nej napravu ... v tom dopise je shrnuti udalosti - proc se o registraci UMO dozvedeli muslimove az z tisku ? proc dosud nikdo z UMO nevydal prohlaseni pro muslimy, ze je zvolen novy predseda a muslimove se to musi opet dovedet z novin, ze "vetsina muslimu si zvolila" ? ano vydani jedne zpravy v Hlasu vse napravi ? ale ta zpravy se vztahuji na i treba rok stare udalostiMir s vami
Liba

 Nevim jak v Praze, ale v Brně dávno před zveřejněním tohoto dopisu se mezi muslimy chodicimi do mešity hovořilo o přípravě voleb do ústředí (asi zhruba 5 týdnu před volbou) a po volbách se to řeklo mezi všemi, kteří chodi do mešity aspoň jednou týdně. Dokonce tento pátek se rozdával text v arabštině a češtině o ústředi a volbách. Plus se řeklo, že nejpozději do 1-2 měsícu se uspořáda velké zhromáždění pro všechny muslimy spadajici pod Brno a KAŽDY zájemce bude mit možnost vstoupit do ústředí. Dále stanovy ústředi jsou k náhlednutí v kanceláři mešity, bohužel malokdo projevil zájem je vidět. Ale radši tvrdí, že se tají. Informace v novinách byla zveřejněná záměrně členy ústředí s cílem informovat moravské muslimy o ústředi a vyzvat je tak k tomu aby se připravili na vstup do ústředí. Pokud máte problémy s komunikaci s pražskou nadaci nebo obcí musite to řešit s nimi, ale ne obviňovat z toho všechny muslimy. To, že pan Badr ma osobní problém s vedením brněnské mešity je smutné, ale neni to důvod aby se vyhrožovalo zničením ústředi jen proto, že někdo nbedostal funkci a přitom se zahraničním návštěvníkum chlubí, že je nejduležitější člověk v české muslimské komunitě. Všichni by si měli uvědomit, že Ústředí bylo zaregistrováno samotným profesorem Šilhavým (jak dokazuji materialy ministerstva kultůry) a to, že iniciatoři vzniku vzdorústředí se snaži vyvolat dojem o tom, ž eproti profesoru nic nemají neomlouva fakt, že chtěji zničit to co profesor Šilhavý vytvořil.

 

 

od Karima » pon dub 13, 2009 6:18 pm

Salam aleikum, dve Nadace jsou proto, ze jedna spravuje mesitu v Praze a druha v Brne, vznik Nadace v Brne spolu s duvody je popsan na webu brnenske mesity http://www.mesita.cz a a urcite nevznikla proto, ze se jedna skupina nesnese s druhou.
Bohuzel nesnasenlivost nekterych clenu pripravneho vyboru vuci stavajicim organizacim je obecne znama, alespon mezi temi, kdo se o deni v komunite zajimaji, proto bude pres jakykoliv umysl zakladatelu tento akt skutecne vniman jako pokus o posileni vlastnich pozic a jako rozkol.

Chraň vás Bůh, Karima

 

 

od Liba » pon dub 13, 2009 6:36 pm

 

Lukáš Lhoťan píše:

Nevim jak v Praze, ale v Brně dávno před zveřejněním tohoto dopisu se mezi muslimy chodicimi do mešity hovořilo o přípravě voleb do ústředí (asi zhruba 5 týdnu před volbou)

 Cituji z dopisu, ktery nam byl dorucen na Komunitu, az po te, co jsme se docetly v mediich informaci o zvoleni predsedy:

 

p. Sanka píše:

... Dne 28. 3. 2009 se ve Zbraslavi u Brna sešlo všech 13 členů Rady zřizovatelů UMO, byli současně přítomni i zástupci vedení místních obcí. Původně se mělo jednat jen o informativní schůzku Rady zřizovatelů, na které měly být vyjasněny její kompetence. Na návrh MO v Brně však zde došlo i k ustavení 7 členné Výkonné rady UMO (M. Hassan - předseda, V. Sáňka a Ahmad Hamdi – místopředsedové, Afif Alsanabani – pokladník, N. Safadi, H. Krechan a A. Atassi). Výkonná rada UMO byla ustavena na dva roky. ...

 myslim si, ze je to opravdu zbytecne chapano jako rozkol mezi "nimi" a "nami"

 

od Karima » pon dub 13, 2009 6:39 pm

Salam aleikum Lukasi, chapu vasi loajalitu, kdyz byl ve volbach zvolen Vas oblibeny brnensky predstavitel, ale priznejme si, ze ne vse probihalo tak idealne, jak zde popisujete a ze mnohe se zverejnilo az pote, co se zacali radovi muslimove ozyvat. Clanek v novinach bych radeji tez nevytahovala, byl plny nesmyslu a pochybuji, ze ho nekdo z ustredi pred vydanim videl nebo komentoval. A navic - pokud by ve volbach zvitezil p. Vladimir Sanka - byl byste vy prvni, kdo by volby shazoval. Takze je nacase prestat idealizovat a podivat se pravde do oci. UMO dela a delalo chyby, ted se nasel nekdo, kdo vyuzije situace. Snad to bude dobre alespon k tomu, ze to primeje UMO k vetsi aktivite a otevrenosti.

Chraň vás Bůh, Karima

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 6:46 pm

 

Liba píše:

Lukáš Lhoťan píše:

Nevim jak v Praze, ale v Brně dávno před zveřejněním tohoto dopisu se mezi muslimy chodicimi do mešity hovořilo o přípravě voleb do ústředí (asi zhruba 5 týdnu před volbou)Cituji z dopisu, ktery nam byl dorucen na Komunitu, az po te, co jsme se docetly v mediich informaci o zvoleni predsedy:

p. Sanka píše:

... Dne 28. 3. 2009 se ve Zbraslavi u Brna sešlo všech 13 členů Rady zřizovatelů UMO, byli současně přítomni i zástupci vedení místních obcí. Původně se mělo jednat jen o informativní schůzku Rady zřizovatelů, na které měly být vyjasněny její kompetence. Na návrh MO v Brně však zde došlo i k ustavení 7 členné Výkonné rady UMO (M. Hassan - předseda, V. Sáňka a Ahmad Hamdi – místopředsedové, Afif Alsanabani – pokladník, N. Safadi, H. Krechan a A. Atassi). Výkonná rada UMO byla ustavena na dva roky. ...myslim si, ze je to opravdu zbytecne chapano jako rozkol mezi "nimi" a "nami"

 Podle informaci a oficialnich pozvánek pro učastníky setkáni, byl jako posledni bod uveden - volba vedeni ústředi. Takže pan Sáňka vám neříka uplnou pravdu nebo jste s enepochopili.

 

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 6:53 pm

 

Karima píše:

Salam aleikum Lukasi, chapu vasi loajalitu, kdyz byl ve volbach zvolen Vas oblibeny brnensky predstavitel, ale priznejme si, ze ne vse probihalo tak idealne, jak zde popisujete a ze mnohe se zverejnilo az pote, co se zacali radovi muslimove ozyvat. Clanek v novinach bych radeji tez nevytahovala, byl plny nesmyslu a pochybuji, ze ho nekdo z ustredi pred vydanim videl nebo komentoval. A navic - pokud by ve volbach zvitezil p. Vladimir Sanka - byl byste vy prvni, kdo by volby shazoval. Takze je nacase prestat idealizovat a podivat se pravde do oci. UMO dela a delalo chyby, ted se nasel nekdo, kdo vyuzije situace. Snad to bude dobre alespon k tomu, ze to primeje UMO k vetsi aktivite a otevrenosti.

 Nezlobte se, ale váš manžel je členem ústředi a rady zřizovatelů a je jedním z těch kdo nechtěji otevřít ústředi obyčejným muslimům. Bohužel tim hraje do karet stěžovatelům, kteří chtěji založit nové ústředi. Ano vyhrál pan Munib a to hlavně proto, že ho podpořila muslimská obec v Teplicích, která už ma dost toho jak si někteří lidé chtěji na islámu v ČR budovat své ego a karieru. A asi se jim nebude líbit ani ta nova snaha o destabilizaci komunity ze strany nového ústředi. To je ale na vás a těch kdož ksou členy stavajiciho ústředi aby si to vysvětlili.

Bohužel ukazuje se, že zveřejnění voleb v ústředu udělalo asi čáru přes rozpočet těm kdož zneuživali jeho nečinosti. Pokud máte osobni problém s panem Munibem nemusíte ho využívat k podpoře těch kdož destabilizuji komunitu v ČR. Bohužel, ale pan Munib a par lidí kolem něj jsou asi jediní, kterým jde o otevřeni ústředi. To že se vám nelíbi jeho politika je vaše věc a právo. Klidně si i založte nove ústředi, ale ve vši slušnosti prosím přestaňte šířit lži a pomluvy, tak jak to děláte v nahoře uvedeném mailu.

Jak by se vám libilo, kdyby někdo o členech zakladatelů nového ústředi psal stejným tónem a pomoci lži jak oni piši o druhých?

 

 

od Liba » pon dub 13, 2009 7:10 pm

Nasim cilem neni zalozit nove USTREDI. Nasim cilem je zalozit takovou nabozenskou spolecnost, ktera by se soustredila na dawah v CR a spolupracovala se vsemi muslimy. TECKA.
Karima nikde nepise, Lukasi, ze je pro zalozeni nove nabozenske spolecnosti, jen rekla, ze to nahralo jinym. Prave diky tomu, ze jeji manzel byl na volbe, tak vi, ze volby vpodstate vyhral nekdo jiny, ktery to ale neprijal, tak se hlasovalo znova ... insaAllah jsem to Karimo pochopila dobre

Opravdu v tom nevidim jediny problem, ze si skupina muslimu zacne delat veci podle vlastnich idei ... Pro me samotnou je hlavnim voditkem je Koran a sunna. InsaAllah to bude i v nove nabozenske spolecnosti.

Osobne nemam problem ani s V. Sankou ani Muneebem. V. Sanku znam osobne i s rodinou a doufam, ze tato zalezitost se nedotkne osobne ani jednoho z nas. VIm, ze ti Lukasi lezi v zaludku, ale pro mne je to prozatim clovek, ktery toho pro islam udelal vice nez dost.
Proste jsme se rozhodli jit pro tuto chvili svou cestou, nebot mame sve plany a cile a toho, co v Ceske republice realizovat, je habadej ... inshaAllah to bude k uzitku OBEMA SPOLECNOSTEM a jak rekla Imane, neznamena to, ze se nenavaze spoluprace mezi vsemi ...

Mir s vami.
Liba

 

od Imane » pon dub 13, 2009 7:28 pm

 

Jak by se vám libilo, kdyby někdo o členech zakladatelů nového ústředi psal stejným tónem a pomoci lži jak oni piši o druhých?

 Pane Lhoťane, bohužel vy tady děláte přesně to, z čeho obviňujete tu "druhou" stranu. Viz vaše poznámky k panu Abbasovi a Badrovi.

 

od Karima » pon dub 13, 2009 7:40 pm

Salam aleikum Libo, pochopila jsi to spatne (protoze ja jsem to take pochopila spatne). Info jsem pak opravila, ale uz jsi to asi necetla.

Co se tyka mych postoju, nejsem si vedoma nekalych praktik meho manzela ani tady za nej nevystupuji. Ja a muj manzel jsme 2 osoby. S panem Muneebem nemam zadny problem, bohudiky ani s prazskou Nadaci ci kymkoliv jinym. A nepodporuji vznik noveho "ustredi", naopak jsem se postavila proti teto myslence a snazila se ostatnim vysvetlit, proc zalozeni nove spolecnosti nepovazuji za vhodne. Vyse uvedeny e-mail jsem nesepsala ani nepodepsala a nedam podpis ani na kolujici archy. Tolik na vyjasnenou, aby nikdo nemusel zdlouhave koumat nad mymi postoji.

Ovsem to neznamena, ze budu zavirat oci a rikat, jak je vsechno skvele. A o probehlych volbach informoval muslimy az na zaklade zadosti pan Sanka. Informace potvrdil i dalsi zdroj. Zrejme nekteri clenove chystali uz dopredu volby, zatimco jini si mysleli, ze jdou na informativni schuzku. A teplicka obec byla do UMO prijata az hlasovanim primo na schuzi. To nepridava prilis na duveryhodnosti a nedivim se, ze to spolu s tim, ze obec byla informovana de facto pouze zcela zmatenym clankem v novinach, vedlo k nespokojenosti a ze to urciti lide dokazali vyuzit. Z meho pohledu bohuzel.

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 8:41 pm

 

Imane píše:

Jak by se vám libilo, kdyby někdo o členech zakladatelů nového ústředi psal stejným tónem a pomoci lži jak oni piši o druhých?Pane Lhoťane, bohužel vy tady děláte přesně to, z čeho obviňujete tu "druhou" stranu. Viz vaše poznámky k panu Abbasovi a Badrovi.

 Vážena paní. Osobně nemám nic proti panu Badrovi nebo Abbasovi, ale je pravda že nesouhlasím s jejich politikou a cíli. Neepovaqžuji za správne, že si snaži budovat svou ekonomiku a postaveni na rozeštvávani muslimů v ČR. Ale jinak s oběma se znám a potkávame se.

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 8:44 pm

 

Karima píše:

Salam aleikum Libo, pochopila jsi to spatne (protoze ja jsem to take pochopila spatne). Info jsem pak opravila, ale uz jsi to asi necetla.

Co se tyka mych postoju, nejsem si vedoma nekalych praktik meho manzela ani tady za nej nevystupuji. Ja a muj manzel jsme 2 osoby. S panem Muneebem nemam zadny problem, bohudiky ani s prazskou Nadaci ci kymkoliv jinym. A nepodporuji vznik noveho "ustredi", naopak jsem se postavila proti teto myslence a snazila se ostatnim vysvetlit, proc zalozeni nove spolecnosti nepovazuji za vhodne. Vyse uvedeny e-mail jsem nesepsala ani nepodepsala a nedam podpis ani na kolujici archy. Tolik na vyjasnenou, aby nikdo nemusel zdlouhave koumat nad mymi postoji.

Ovsem to neznamena, ze budu zavirat oci a rikat, jak je vsechno skvele. A o probehlych volbach informoval muslimy az na zaklade zadosti pan Sanka. Informace potvrdil i dalsi zdroj. Zrejme nekteri clenove chystali uz dopredu volby, zatimco jini si mysleli, ze jdou na informativni schuzku. A teplicka obec byla do UMO prijata az hlasovanim primo na schuzi. To nepridava prilis na duveryhodnosti a nedivim se, ze to spolu s tim, ze obec byla informovana de facto pouze zcela zmatenym clankem v novinach, vedlo k nespokojenosti a ze to urciti lide dokazali vyuzit. Z meho pohledu bohuzel.

 Co se týče voleb. tak v pozvánce (kterou obdrželi všichni i váš manžel) je uvedeno, že budou volby. Teplická obec byla přijata na schůzi a to po předchozi domluvě s ostatními členy. To že v ústředi vše trvá dlouho je chyba jeho členů a je správne na to upozornit, ale přiznejme si - kolik z registrovaných členů opravdu pracuje pro ústředí a kolik jsou jen členy a o nic se nestarají?

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 8:57 pm

Myslim, že by bylo vhodné všem zájemcům podotknout, že Islámské nadace a ústředi měly a maji zájem na spolupráci s každým, kdo chce konat dobro ve jménu islámu. Z mailu, který rozesilají ve jménu islámu naši bratři a sestry ale vyzníva, že ONI založili ústředí a pak byli vyšachováni ostatními což je lež. Také je lež, že s nimi nechtěli v mešitách spolupracovat. Bohužel ale oni si spolupráci představovali tak, že budou všemu poroučet a nebudou se muset nikoho poslouchat. Někteří z autoru dopisu, také měšity aktivně využivali (a mnohdy využívaji) k sebe propagaci a náboru nových sympatizantu a mešity proti nim nezasáhnou ikdyž by možna měly. Pokud existuje větši míra tolerance, tak už nevím v čem. Znovu zdůrazňuji pokud někdo ma problemy v Praze tak jsou to zaležitosti Prahy, ale v Brně byli lidé co chodi do mešity informováni o volbách dopředu a poté i o výsledku voleb a průběhu příprav registrace dalších členů. Bohužel musim podotknout, že pokud někdo nechodi do mešity a chodiu se modlit do arabské školy Alfirdaus, těžko může vědět co se děje v mešitě a v komunitě muslimů. Neberte to ve zlém, ale ve chvili kdy si jedna rodina otevře vedle své arabské školy i modlitebni centrum a otevřeně začne hlásat, že povede válku proti mešitě a ústředí dokud je nezničí, těžko bude někdo z okoli mešity a ústředi chodit za tim kdo ho uráži a napadá jej. Bohužel ale Karima ma pravdu, že určití lide maji plnou pusu islámu a muslimů, ale vůbec jim nejde o islám a muslimy. Dá se předpokládat, že autoři dopisu si svou projevenou nenávisti a uvedením lží vůči mešitám a ústředi sami poškodili svou pověst a těžko někdo z ostatních muslimských organizací s nimi bude spolupracovat.

Jak zdůrazňuje je škoda, že muslimové se nepouzčili ze svých chyb a opět kdou do "občanské" války kvůli tomu, kdo bude "reprezentovat" muslimy v ČR.

 

 

od Liba » pon dub 13, 2009 9:02 pm

Myslim, ze neni co dodat, snad jen, ze z nasi strany nejde o "občanskou" válku.
At nas vsechny Allah opatruje a vede spravnou cestou.
Mir s vami. Liba

 

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 9:21 pm

 

Liba píše:

Myslim, ze neni co dodat, snad jen, ze z nasi strany nejde o "občanskou" válku.
At nas vsechny Allah opatruje a vede spravnou cestou.
Mir s vami. Liba

 Salam alejkum Liba. Snažte se pochopit, že váš mail je tak nešťastně napsán, že mnoho lidi může z něj mit dojem, že vám jde o něco nekalého. Vždyť si přečtěte tuto část z vašeho textu:
1) opravdu reprezentovala muslimy,
2) nebyla jen úzkou skupinou lidí, která mezi sebe nepustí nahlédnout ostatní,
3) byla transparentní organizací,
4) řešila opravdové problémy muslimů a potřeby rozrůstající se komunity zakládáním modliteben, škol a jiných zařízení,
5) podporovala potřeby jednotlivců,
6) dělala osvětu potřebnou nejen v komunitě ale i na veřejnosti,
7) ve svém čele měla osoby jednající dle islámských zásad.

Jak si můžete byt jistí, že vaše organizace bude ta skutečně reprezentujici muslimy a majici lidi jednajici dle zásad islámu? To je vždy v lidech a ne v stanovách nebo organizacích. Vy mate pocit, že někdo nejedná dle islám u a ten druhy ma stejny pocit o vás. Ja osobně sleduji vývoj v této komunitě již víc jak 10 let a vidím, že spoustě lidi nezáleži na islámu ale osobním egu a pocitech a tak místo toho aby pracovali pro dobro komunity vedou žabomyši války. V této republice je jen par muslimů, ale již dnes to vypada, že se rozděli na dva tábory a dvě organizace a zákony sociologie jasně říkaji, že mezi nimi BUDE probíhat boj ať již skrytý nebo otevřeny neboť první ústředí hlása, že:
1) opravdu reprezentovala muslimy,
2) nebyla jen úzkou skupinou lidí, která mezi sebe nepustí nahlédnout ostatní,
3) byla transparentní organizací,
4) řešila opravdové problémy muslimů a potřeby rozrůstající se komunity zakládáním modliteben, škol a jiných zařízení,
5) podporovala potřeby jednotlivců,
6) dělala osvětu potřebnou nejen v komunitě ale i na veřejnosti,
7) ve svém čele měla osoby jednající dle islámských zásad.

A vaše nova organizace hlása, že:
1) opravdu reprezentovala muslimy,
2) nebyla jen úzkou skupinou lidí, která mezi sebe nepustí nahlédnout ostatní,
3) byla transparentní organizací,
4) řešila opravdové problémy muslimů a potřeby rozrůstající se komunity zakládáním modliteben, škol a jiných zařízení,
5) podporovala potřeby jednotlivců,
6) dělala osvětu potřebnou nejen v komunitě ale i na veřejnosti,
7) ve svém čele měla osoby jednající dle islámských zásad.

Střet je logicky jako, že 1+1 jsou dvě. A bohužel to bude k neprospěchu VŠECH muslimů..........

 

od Liba » pon dub 13, 2009 9:32 pm

Byla bych rada, aby se tady prestala hrat psychologicka hra, ze jsme ti spatni a my jsme ti dobri. Pro me to neni hra o to, kdo bude mit reprezentaci muslimu, nebo je bude vest, ale o to, predstavit islam jaky je a podle nej se chovat.

Neni potreba opakovat a opakovat. Nikdo v tech bodech neni zminen a pokud si to nekdo vztahuje na sebe, tak je to jeho problem.
Tim koncim debatu. Nehodlam pokracovat dokola omyvat, ze to a to. Je to pro mne proste plytvani casu ... za tech par hodinek, co si tady pisem, jsem mohla udelat kus prace na svem projektu.
Sve jsem rekla, nehodlam se nikomu omlouvat, ze chci neco delat pro Allah a v Jeho vuli.
Zda to bude nebo nebude ve prospech vsech muslimu, neni k posouzeni v soucasne dobe, a je to na nas vsech.

At nas vsechny Allah vede cestou, kterou mame jit. At nas ochranuje a da nam silu spolupracovat a delat vse pro Nej. Amin.
Liba

 

od Mohamed Abbas » pon dub 13, 2009 9:36 pm

Salam alaikum wa rahmatullahi wa barakatuhu.

Rád bych v této diskuzi reagoval, protože tu bylo několikrát zmíněno moje jméno.

Na úvod bych chtěl zmínit, že Lukáš Lhoťan je známá firma. Nemám ani procento pochybnosti o tom, že Ali = Lukáš Lhoťan, a že nejprve podle svého nezaměnitelného stylu a zvyklostí jako „Ali“ napsal nejdříve útočné poznámky, aby vzápětí mohl hovořit o rozdělení na dva tábory.

Ale k tématu. Lukáš Lhoťan nechal zveřejnit informace, známý článek o volbách v UMO v tisku….a ihned na to provokativně odnesl tento článek Badrovi. Od tohoto „gesta“ očekával vznik konfliktu. To znamená, že sám pomáhal vyvolat konflikt, který sám zmiňuje: „…tak jak to dělá peklo v muslimských komunitách na západě bude to dělat peklo i v ČR.“

Lukáš sám v jednom starším televizním dokumentu řekl, že se necítí být muslimem, a že sám má problém s Nadací z důvodů chování vedení vůči němu. Asi už na to zapomněl.

Nyní se ocitá v roli, kdy se snaží toto vedení ochránit před ostatními, těmi zlými, kteří chtějí založit novou společnost. Když se na to dívám s odstupem, mám pocit, že Lukáš nemyslí nic vážně, protože dle slov jeho samotného někdy hraje roli muslima a někdy nemuslima.

Jedná se o hru, ale bohužel není dobrý herec.

Chtěl bych napsat něco o minulosti…Byl jsem mezi prvními zakládajícími členy Nadace (v té době Lukáš ještě nebyl muslimem) a byl jsem 2x zvolen místopředsedou. V té době, v začátcích, jsme měli vize, že by Nadace měla reprezentovat všechny proudy islámu v Čechách (to je reakce na Lukášovu poznámku o iráckých shia z Brna). Dokonce, kdyby se Lukáš vrátil ke starým dokumentům Nadace, zjistil by, že jedním ze členů výkonného výboru byl shia z Íránu. Záměrem bylo reprezentovat VŠECHNY muslimy v ČR. Bohužel ta vize, ochota a zájem zmizely a možná to je nejvíce vidět v Lukášových „pekelných“ útocích na naše shia bratry, což je koloniálním trikem, kterým se kdysi Britové snažili v islámských zemích rozdělit muslimy.

Pořád se ptám sám sebe, jestli Lukáš hraje tuto hru sám za sebe nebo za někoho jiného.

A nyní bych rád reagoval na tento Lukášův výrok:
„A bohužel je pravda, že Mohammed Abbas a pan Badr neuznávaji historii vytvořenou od prvni republiky a panem Šilhavým.“

Když jsem se poprvé setkal s panem Šilhavým, bylo to pár dní po 17. listopadu 1989, to ještě probíhaly demonstrace v ulicích. V té době ani Lukáš Lhoťan, ani Vladimír Sáňka nebyli muslimové a Muneeb se v té době ani nezajímal o islámské aktivity v ČR, žil normálním životem, jako ostatní iráčtí studenti v té době. Proto se mi to jeví komicky - ta snaha o přivlastnění historie, jejíž součástí byl vážený pan Šilhavý, jako by to byla obchodní značka, která by šla přivlastnit. Všimněte si, že v reakci UMO nikdo nemluví o skutcích UMO, ale hovoří o historii, protože 4,5 roky pro reprezentaci muslimů prostě nic nedělala, byly to roky bez skutků.

Lukáš mě obviňuje z neuznávání muslimské historie v ČR, ale kdyby uměl trochu arabsky, zjistil by, že v arabském úvodu posledního vydání překladu Koránu zde obsáhle hovořím právě o váženém panu Šilhavém, historii islámu v Čechách a detailně i o založení Al-itihád al-islámí (UMO)!

Dále se na úvodu podílel pan doktor Fátih Al-Hassanein, který přesně vypisuje jména osob, které zakládali Al-itihád al-islámí v roce 1934.

A toto je důkazem, že obvinění vůči mně a Badrovi (který pomáhal s vydáním tohoto překladu Koránu) se nezakládají na pravdě!

Další Lukášův výrok:
„Pokud by muslimové byli v ČR jednotní dokázali by mnoho dobrých věcí, ale bohužel dokud povedou pan Abbas válku proti pražské mešitě a pan Badr proti Brněnské mešitě bude situace zlá ....“

Jak jsem zmínil výše, byl jsem jedním ze zakladatelů Nadace. Našel jsem pozemek a objekt na vybudování pražské mešity na Černém Mostě, bez čehož by mešita nemohla vzniknout (nikdo jiný bohužel nemohl 2 roky žádný vhodný pozemek/objektem nalézt).

Prorok (s.a.w.s) řekl, že: „Kdo staví dům pro Boha, Bůh mu postaví dům v Ráji.“

Neznám žádný hadís, který by zabraňoval vzniku mešity. Založení nové náboženské společnosti nám dá možnosti vytvořit dalších nových modliteben a mešit, které by byly otevřeny všem. Chtěli bychom se starat o děti formou islámských škol a soustředit se na dawa a literaturu. Chceme reprezentovat muslimy, kterým bylo zabráněno se prezentovat. Mají na to právo, které jim nemůže nikdo upřít. Toto by se nemuselo stát, kdyby se o to UMO trochu snažilo nebo aby hlasy slyšela a brala vážně.

Řeči, které vede Lukáš Lhoťan, vytváří atmosféru, která považuje tento dobrý skutek za zločin. Což je proti sunna.

I v době Proroka (s.a.w.s.) existovalo víc mešit, které stavěli různí lidé.

Nevedu žádnou válku a nevzpomínám si, že bych ji kdy vedl. Válku, kterou Lukáš zmiňuje, je v jeho hlavě. To svědčí o jeho duševním stavu. Pokud si on nebo někdo jiný myslí, že když vydám knihu, otevřu modlitebnu, dělám přednášky o islámu nebo chci založit novou organizaci, vedu mezináboženské dialogy atd., je to válka proti někomu, tak to spíš svědčí o jejich způsobu myšlení a je to jejich problém.

Islám, který znám já, nabádá lidi ke konání dobrých skutků a podle toho se chci řídit, inshaAllah. Pokud to někdo chápe jinak a vidí to jako válku, tak je to jeho problém.

Lukášovi Lhoťanovi a jemu podobným doporučuji kapitolu 10 (str. 93) „O pospíchání k dobrým skutkům, pobízení k obrácení k dobru a jeho vážnému přijetí bez váhání“, z knihy Zahrady spravedlivých.

Pravil vznešený Alláh:
Snažte se překonávat v dobrých skutcích! (Korán 2:148)

Pravil vznešený:
Pospíchejte k milosti od Pána svého a k zahradě, jejíž šířka se rovná nebesům a zemi a jež je připravena pro bohabojné…“ (Korán 3:133)

S pozdravem míru,
Mohamed Abbas

 

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 9:44 pm

Pan Mohamed Abbas lže!!!! Osobně jsem článek bratru Badrovi neodnesl ani jej o tom neinformoval. Udělal to český muslim Milan V. a může to dosvědčit - pokud snad někdo tvrdi něco jiného měl by předložit důkaz. Pane Abbasi neměl by jste se snažit svalovat vinu za své útoky na mešity na někoho jiného. Je mi líto, že pan Abbás nepřekousl, že jej muslimové nezvolili do vedení pražské nadace a vyléva si svou zlost na celé komunitě. Také bych mohl obvińovat pana Abbáse z toho, že se za někoho schováva, ale nemám potřebu. Alláh vi kdo je Ali. Bohužel se ukazuje to, co jsem slyšel dnes po celý den během setkáni s muslimy v Brně - vždy budou lidé co budou útočit na jiné, že nejsou těmi správnymi muslimy jen proto, že nedostali žádnou funkci ve vedení komunity. Přeji dobrou noc.

 

 

od Imane » pon dub 13, 2009 10:06 pm

Rada bych upozornila vsechny dotycne, ze toto forum nebylo vytvoreno k tomu, aby dalo prostor k osocovani a pomlouvani druhych, ale ciste proto, abychom daly prostor, zejmena nemuslimkam, dotazat se na islam.

Je mou povinnosti jako administratorky vas na to upozornit a v pripade, ze nebudete respektovat ucel tohoto fora, ztratite tim nejen toto tema, ale je mozne, ze do budoucna diky vam a vasim pristupum nebude jiz mit nikdo jiny moznost se takto ptat.

Nezneuzivejte nasi otevrene dlane.

Prosim respektujte pravidla a ucel tohoto fora!!

 

od Lukáš Lhoťan » pon dub 13, 2009 10:31 pm

Pane Abbasi chapu ze se citite ukrivden, ale útoky na mou osobu vám osobni ego nezvýší. Ano máte pravdu necítim se být současti víry mnoha dnešních muslimů, kteří si z islámu udělali osobni dojnou ovci a násili a zlo jim jsou za posvatnou modlu, přesně to jsem řekl v televizi. A bohužel všichni muslimové mluví o milosrdenstvi, ale kolik z nich následuje příklad proroka Mohammeda, Ježíše a dalších vyslanců milosrdenství a odpuštění? Nechť budoucnost ukáže kdo skutečně kona dobro a kdo zlo. Jen doufám, že osobní ambice mnoha lidi trvale nepošodi českou muslimskou komunitu.

OK. Spravce beru a končím.

 

od Mohamed Abbas » pon dub 13, 2009 10:44 pm

Pobavilo mě několik článků, které o mně na svém blogu Lukáš Lhoťan napsal.
Byl to třeba článek o boji mezi mnou a Vladimírem Sáňkou - http://lhotan.blog.idnes.cz/c/36739/Kam ... imove.html. V té době jsem nepochopil, o jakém boji hovoří. Aniž bych to věděl a byl jakkoliv informován, ocitl jsem v pozici bojovníka proti Vladimíru Sáňkovi a muslimskému establishmentu. To se stalo mnohem mnohem dřív, než jsem se o nějaké volbě vůbec věděl.
Výše zmíněný článek ukazuje na to, že Lukáš neustále trpí představami o boji, který mám údajně vést s jinými lidmi kvůli vedoucím pozicím.

Lukáš Lhoťan mě neustále chce vidět v boji. Jak se říká, přání je matkou myšlenky.

Nerozumím tomu.

Další kuriozitou je jeden z jeho článků, kde sám hovoří o UMO:

…Ústředí Muslimských obcí (UMO) v posledních letech nevyvíjí skoro žádné aktivity…
…Nejprve si musíme připomenout, že v České republice žije sice několik tisíc muslimů, ale předsedu muslimské komunity smí volit pouze do 50 osob. Důvodem je skutečnost, že lidé zakládající UMO nechtějí připustit vliv řadových muslimů na islámskou společnost v Čechách….
…A bohužel politika v niž muslimskou komunitu ovládá malá skupinka muslimy nevolených jedinců bude moct (bohužel) dále pokračovat…

Viz http://lhotan.blog.idnes.cz/c/36739/Kam ... imove.html

Takže nás vlastně obviňuje z něčeho, co on sám řekl, a co každý muslim v ČR, který se trochu zajímá, ví.

Měl bych velice nevinnou otázku: Jestli jste to Lukáši byl vy, tak jak jste věděl, že to byl právě Milan?...

Nechtěl jsem se v této sekci podílet, ale protože tu bylo zmíněno mé jméno, cítil jsem povinnost objasnit některé skutečnosti.


Děkuji Vám sestry za možnost se vyjádřit. Ať Alláh požehná této Vaší komunitě!

Salam alaikum wa rahmatullah wa barakatuhu,

Mohamed Abbas

 

od Lenka1 » úte dub 14, 2009 6:48 pm

Salam alejkum. Bratře Abbasi proč kážete jiným muslimům o morálce, když vy sám s bratrem Badrem dlužíte již víc jak 1 rok muslimům z Brna výtisky Koránu a nechcete jim dát ani Korán ani zpět peníze? Co znám muslimky v Brně, ty co chodí do mešity moc dobře vědí, že váš partner Badr je neupřímny člověk. Jsem ráda, že rozumní a morálni lidé se nenechají ovlivnit vašimi urážkami a pomluvami na adresu dobrých muslimu. Správny muslim chodi do jakékoliv mešity a ne jako někteří, kteří nechodi do mešity a pomlouvaji ty co šíři čistý islám. Pokud kážete o sunně začněte se tak chovat. A přestaňte zneužívat islám pro své ambice. Salam alejkum.

 

od Allah rika v Koranu v sure: 49: Komnaty, versi 12: » úte dub 14, 2009 7:36 pm

Vy, kteří věříte! Střezte se přílišného podezřívání druhých, vždyť některá podezření jsou hříchem! Nevyzvídejte a nepomlouvejte se vzájemně! Což si někdo z vás přeje jíst maso bratra svého mrtvého - vždyť by vám to bylo odporné! Buďte bohabojní, neboť Bůh věru je blahovolný ke kajícníku a slitovný.

áí

od Imane » úte dub 14, 2009 8:08 pm

Upozornuji pisatele, ze toto chytre forum je velmi chytre a opatrne a ikdyz se budete snazit psat pod jinymi prezdivkami my jsme schopne odhalit ty, kteri zamerne chteji provokovat a popichovat tuto debatu smerem a mame moznost udelat urcite kroky, ktere tomu dotycnemu zabrani v psani a nebo pripadne tu muzeme zviditelnit seznam internetovych jmen, jejichz vlastni fyzicka totoznost je stejna!

Nepokousejte nasi trpelivost. Neni to slusne ani eticke. Hadat se muzete jit nekam jinam, treba na lidi.cz, tam je jim jedno, jakym jazykem a zpusobem hovorite. Nam to tu vsak jedno neni a nehodlame si tady z toho delat prumerny ci spise podprumerny chat.

Myslim si, ze k teto debate neni naprosto co dodavat a bude lepsi, pokud se ukonci tim:

Ano, in sha Allah se zalozi nova organizace, ktera zaplni mezery v nasi stavajici komunita a bude se snazit o lepsi budoucnost nasich deti prave v teto komunite. A ano, in sha Allah tato organizace nabidne spolupraci s jiz stavajicimi organizacemi a bude jiz jen na nich, zda ji prijmou nebo odmitnou.

Mir s vami.

 

od Lukáš Lhoťan » úte dub 14, 2009 8:15 pm

Imáne ma pravdu jakékoliv PHP stránky jsou schopne díky IP adrese vstupu schopné identifikovat PC uživatele pokud nepoužíva proměnlivou adresu nebo se nepřipojuje ze skupiny počitačů použivajicich jednu IP adresu. Toliko k technické stránce věci. Jinak níže uvadím elektronickou verzi dokumentu rozdávaného v pátek v mešitě. Měli by jste ji všichni přečíst. Přeji pěkny večer:
ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ – HISTORIE A SOUČASNOST

Ústředí muslimských obcí (dále jen UMO) není nově založenou organizací. První stopy muslimské komunity v novodobých českých dějinách se dají vysledovat již do doby pozdní rakousko-uherské správy, do roku 1908, kdy Rakousko-Uhersko po třiceti letech okupace oficiálně anektovalo Bosnu a Hercegovinu a vyhlásilo sunnitský islám hanefijského mezhebu jako další státní náboženství, se všemi právními důsledky. Jádro komunity tehdy tvořili bosenští muslimové a během první světové války se k nim připojili také první etnicky čeští muslimové, kteří islám přijali většinou během své účasti v bojích v muslimských zemích. Tak se zformovalo české islámské hnutí, které obohatili rovněž emigranti z nově vzniklého SSSR (Tataři, Kavkazané atd.).

Ustavující schůze muslimské obce z roku 1934 znamená oficiální počátek vleklé snahy o její uznání československým právním řádem. Tento krok se však do začátku nacistické okupace uskutečnit nepodařilo.
Nicméně muslimové ve své snaze o registraci pokračovali, existují indicie, že k oficiálnímu úřednímu uznání obce došlo v roce 1941, avšak jednoznačný důkaz schází. Tak či onak, veškeré právní úpravy vlád okupovaného Protektorátu Čechy a Morava byly zrušeny dekrety prezidenta republiky E. Beneše z roku 1945.

Během komunistické totality byla jednou z podmínek úřední registrace jakékoli církve nebo náboženské společnosti spolupráce jejich špiček s tajnou službou StB. To muslimové odmítali a patřičné kroky nepodnikli.
Po změně režimu v roce 1989 znovu ustavil Muslimskou obec prof. Muhamed Alí Šilhavý z Třebíče na začátku 90. let. Následovalo několik let usilovné práce a snahy o prezentaci islámu a muslimské komunity a o přesvědčení úřadů o nutnosti muslimskou obec registrovat. K této snaze se připojuje i nová generace muslimských vůdců. Prof. Šilhavý navazuje úzkou spolupráci zejména s Islámskou nadací v Brně. Po otevření první mešity na území ČR v Brně v roce 1998 se tato spolupráce ještě prohlubuje, neboť prof. Šilhavý sleduje aktivity a oceňuje otevřenost vedení brněnské muslimské komunity a jeho vstřícné jednání s veřejností. Proto také již roku 2000 nabízí Brňanům veškerou agendu. Brněnská nadace přizývá také své kolegy z Prahy.
Roku 2004 je konečně UMO uznáno vládou České Republiky prvním stupněm registrace dle zákona o církvích a náboženských společnostech. Byly vypracovány nové stanovy a předsedou UMO je jmenován prof. Šilhavý, čímž je položen nový základ UMO.
V roce 2006 vedení UMO žádalo o výjimku ze vzpomenutého zákona, aby byla umožněna registrace 2. stupně, která s sebou nese přiznání tzv. zvláštních práv (na církevní sňatek, školy a duchovní služby). Tento krok byl bohužel vládou zamítnut, což znamená, že další možnost budou muslimové, podle znění stávajících právních norem, mít až v roce 2014.
Regionální Muslimské obce (dále jen MO) vznikají v roce 2007 v Brně a v Praze.

V březnu 2008 prof. Muhamed Alí Šilhavý umírá a vedení UMO přechází na dva místopředsedy, za MO Brno Muneeb Hassan Alrawi a za MO Praha Vladimír Sáňka.
Nové předsednictvo bylo zvoleno 28. 3. 2009 členy MO Brno, MO Praha a nově vzniklé MO Teplice. Toto nové předsednictvo znamenalo východisko z provizorní situace, kdy byly v čele UMO dvě osoby. K tomuto datu se skládá ze sedmi členů, tři zástupci z Brna, tři z Prahy a jeden z Teplic. Předsedou se stává Muneeb Hassan Alrawi, místopředsedové jsou Vladimír Sáňka (MO Praha) a Ahmed Hamdi (MO Teplice), pokladník Afif Ali Alsanabani a členové: Haysam Krechan, Noureddin Al-Safadi, Assem Atassi.

Tato událost byla nutným předpokladem pro další aktivitu a posun v práci UMO a místních MO a prvním krokem pro otevření přihlášek do MO dalším zájemcům.

Pro dotazy a více informaci pište na email: [email protected]

V Brně dne 9. 4. 2009 kř. éry / 13.4. 1430 h.

 

od Karima » úte dub 14, 2009 9:33 pm

No kazdopadne je zajimave, kdyz se tri lide se shodnymi nazory pripojuji ze stejne adresy, navic kdyz ze stejne adresy rozesila meily i jista nejmenovana organizace ....

Chraň vás Bůh, Karima

 

 

od Lukas L. » úte dub 14, 2009 10:32 pm

Karimo tohle je technicky problém většiny připojení. Zeptej te se studentu ze svazu co studuji informatiku. Například pevní telefonické linky maji většinou pevnou IP adresu, ale mobilni připojení maji proloženou IP adresu. například ja osobně používám mobilní připojení od společnosti Eurotel a na druhém PC T-mobile. Osobně s tim občas mam problémy, neboť převaděč mi přiděluje průměrně i několikrát denně různe IP adresy (podle toho kde se pohybuji), ale vstup na servy je registrován většinou prostřednictvím IP adresy přidělené dané firmě převaděčem. Výsledkem je stav kdy je mi prakticky mohdy znemožněno využivat programy (hry, komunikace a pod) potřebujici pro komunikaci statickou IP adresu. Asi rozumim kam směřujete, ale z technické stránky je to problematické. Ikdyby jste si myslel co si asi myslíte, neni to tak jednoduché. Říkám vám to jen proto aby jste si na to dali pozor v jiných případech (v tomto si myslete co chcete). Mně osobně toto prokladani IP dělá problémy ve statistikách na webu. Podle unikatni IP vstupuje na web přibližně 200 osob deně, ale podle statistik otevřených stránek oteviraji návštěvníci kolem 1 - 2 tisic stránek. Což je blbost. Podle spravce webu stoji za tím právě připojeni od mobilních operatoru, kteří přiděluji vice uživatelům stejná IP při vstupu přes převaděče.
P.S.
Také například existuji programy kterým zadate IP adresu určite osoby a program se poté přihlašuje na všechny místa (weby, servy) jako přístup z uvedené IP adresy. Tento způsob byl například použit k diskreditaci jednoho plitika CDU v Německu. Kdy to nejprve vypadalo, že vstupuje na weby s dětskou pornografii a teprve podrobnější šetřeni zjistilo, že se jedná o podvod. Takže na IP si musime dávat pozor nejen u sledovaných na vašem webu, ale i při použiváni vaši IP. nakonec by jste mohli zjistit, že pomoci vaši IP se připojuje někdo na nevhodné weby (piráti to dělaji celkem často s cílem ukryt svou identitu a svést vyšetřovatele). Celkem se divim, že lidi škodici islámu tato diskreditace muslimu ještě nenapadla. Asi by to bylo zajiamvé, kdyby narafičili na IP mešit vztupy na weby třeba s dětskou pornografii. Bohužel naše česká policie je v boji proti této kriminalitě silně pozadu.

 

od Karima » úte dub 14, 2009 10:38 pm

Mam jeste dodat seznam stejnych gramatickych chyb?

Chraň vás Bůh, Karima

 

od Lukas L. » úte dub 14, 2009 11:08 pm

Tohle fakt nic neřeší. A nemá smysl v tom pokračovat. Mužeme si vzájemně dokazovat co chceme, ale každý si bude myslet svoje. Spíše je třeba řešit skutečný problém. Současné ústředi se otevíra a určitas skupina lidí si chce přesto vytvořit vzdor organizaci a použivaji k tomu lži a překrucováni. To je problém o kterém musi muslimové diskutovat a řešit ho. Možna by nebylo naškodu otevřit internetové forum, kde bychom vypsali všechno co se týče naši komunity a diskutovali. A nemusite mit s manželem strach mam jine starosti než si povzoru některých osob stanovovat za cíl boj proti někomu (Mluvil jsem s M. a vysvětlili jsme si celou situaci kolem me poznámky o vás). Musim ocenit váš postoj k snaze o vytvořeni vzdorústředí a určitě by bylo líp, kdyby se muslimové dokázali domluvit. Bohužel historie muslimů nás účí, že je to těžké. Již prorok musel nechat zničit "mešituů skupiny jistého kazatele, který tvrdil o sobě, že je islámštější než Mohammed. Salam alejkuma hodně štěstí a nechť ti kdož hledaji pravdu k ni dospějí. Dobrou.

 

od Jana-Nur » úte dub 14, 2009 11:15 pm

 

Lukáš Lhoťan píše:

Imáne ma pravdu jakékoliv PHP stránky jsou schopne díky IP adrese vstupu schopné identifikovat PC uživatele pokud nepoužíva proměnlivou adresu nebo se nepřipojuje ze skupiny počitačů použivajicich jednu IP adresu. Toliko k technické stránce věci.

 Technicka stranka ...to jsem zase o neco chytrejsi Lukasi ... priste dej treba Zdenecka ...toho tu jeste nemame

 

od Karima » úte dub 14, 2009 11:30 pm

UMO se musi samo starat o svoji duveryhodnost, zverejnovat informace a vhodnym zpusobem se prezentovat, aby k nim lide meli duveru. Tezko problem vyresi nejake pochybne internetove forum, kde si kazdy muze psat pod libovolnym nickem a vasnive diskutovat sam se sebou. Vam muzu poradit jen tolik, abyste prestal delat Brnu medvedi sluzbu. Pevne verim, ze si dokazi poradit i bez vas.

Chraň vás Bůh, Karima

 

od Liba » úte dub 14, 2009 11:45 pm

 

Lukas L. píše:

Tohle fakt nic neřeší. A nemá smysl v tom pokračovat. Mužeme si vzájemně dokazovat co chceme, ale každý si bude myslet svoje. Spíše je třeba řešit skutečný problém. Současné ústředi se otevíra a určitas skupina lidí si chce přesto vytvořit vzdor organizaci a použivaji k tomu lži a překrucováni. To je problém o kterém musi muslimové diskutovat a řešit ho. Možna by nebylo naškodu otevřit internetové forum, kde bychom vypsali všechno co se týče naši komunity a diskutovali. A nemusite mit s manželem strach mam jine starosti než si povzoru některých osob stanovovat za cíl boj proti někomu (Mluvil jsem s M. a vysvětlili jsme si celou situaci kolem me poznámky o vás). Musim ocenit váš postoj k snaze o vytvořeni vzdorústředí a určitě by bylo líp, kdyby se muslimové dokázali domluvit. Bohužel historie muslimů nás účí, že je to těžké. Již prorok musel nechat zničit "mešituů skupiny jistého kazatele, který tvrdil o sobě, že je islámštější než Mohammed. Salam alejkuma hodně štěstí a nechť ti kdož hledaji pravdu k ni dospějí. Dobrou.

 My nemame potrebu nic dokazovat Lukasi ... myslim, ze otevrenost UMO se projevi casem, zda je to pravda nebo ne a zda cinnost UMO, na kterou se ceka delsi cas, zacne byt aktivni ... ten dokument, ktery jste posilali, je v podstate stejny jako posilal V. Sanka, az tedy na tu odchylku s informativni schuzkou a volbou ...

navic, nechapu, proc UMO zamerne proste necha muslimy tapat ve tme? Proc se proste nepripoji sem na forum, je/li to tak zavazna otazka pro muslimskou spolecnost, proc NEREKNE svuj nazor predseda uz je zvolen, tak by tyhle veci mohl islamske umme v CR vysvetlit, jak se vlastne maji sam za sebe a nenechat mluvit jine, radoby pod jinymi prezdivkami ...

Mozna by vyresilo neco malo to, ze by se VSICHNI OSOBNE SESLI a popovidali si jako muzi s muzi. VSICHNI myslim, hlavne ti, kdo koluji v jakychkoli pomluvach ... mozna by pak muslimum stacilo i celkove prohlaseni vsech zucastnenych, na cem se dohodli a udelali jednu dlouhou tlustou caru za historii pomluv, lzi, prav, krivd a zaste ... ale to by musely chtit vsechny strany, ze ?

Nejsem si jista do jake miry, by byl s tebou kdokoli ochoten diskutovat, kdyz otevrene napadas druhou stranu, jine INTERNETOVE FORUM by nic nevyresilo, protoze bychom tam potkali jen tebe, takovych for uz bylo. Lidi o tomhle nemaji zajem uz mluvit. Jsou tim opravdovsky unaveni, jak se neustale lidi hadaji a hazeji po sobe vsechno mozny, at je to pravda ci ne. Stejne tak jsem z toho unavena i ja.

A proto si preji, aby lide, kteri podepisou registraci nove nabozenske spolecnosti, meli odvahu a silu delat veci HLAVNE pro Allah a zit v Jeho vuli.
Amin.
Mir s vami vsemi.
Liba

 

od Lukas L. » stř dub 15, 2009 12:16 am

Libo vám osobně věřím, že nemáte postrani úmysly a jde vám o dobro muslimů, ale to asi neni cílem všech lidí tvrdicich, že bojuji v ČR za islám. Mám s tím dost vlastní špatné skušenosti v otázkach Já, muslim - tisk Koránu - a pod. Kéž by váše motivace v založeni nové společnosti byla i motivaci ostatních. A Karimo islám ani Bůh nepotřebuji ani mne ani vás. Dokáži přežít i bez nás, ale v tom je ukrytý úspěch. Brno je ochotno spolupracovat s každým kdo háji správnym způsobem islám a právě proto je ten mail útočici na české mešity urážkou této zásady. Vedení brněnské mešity spolupracuje s mnoha lidmi a organizacemi a neodmíta někoho jen proto, že někdo s ním má osobní problémy. Je třeba aby se muslimové smířili s tím, že nebudou mít stejné názory a postoje a naučili se s tím žít a pracovat pro dobro nás všech. Je mi líto, že někteří lidé maji proti mně a dalším aktivním muslimům osobní averzi a touži potom domoci se na vedení mešit našeho vyhnáni. Ale upřímně kdo z těchto lidí by byl ochoten obětovat svou čest a pověst pro dobro a budoucnost naši komunity?

 

od Liba » stř dub 15, 2009 12:31 am

Prave proto by bylo lepsi, aby se vsichni potkali, aby mluvili a jednali sami za sebe a ne za jine. Nakonec by si meli potrast pravici a rict jako muslim bratr muslimovi bratrovi: co bylo-bylo a nikdy vic? Jenze to vypada, ze samo Brno a Praha vlastne o to nema zajem urovnat si vztahy, jsou/li tam vubec nejake nesrovnalosti.

Brno ani Praha do teto chvile NEREKLO zde na komunite jediny vyrok, potvrzujici nebo vyvracejici to, o cem pises... proto je lepsi nechat ABY TO KONECNE JEDNOU REKLI SAMI, nemyslis ? a ne kalit vody pomluvami a hazenim Koranem a ostatnim ? nebyt Muslimske Unie tak do ted neni vytisk Koranu ani Zahrady ... nebot ONI jsou vydavatele ...

Osobni zkusenost mas s cim? Ze ti nekdo neco rekl, nebo jsi byl na miste, kdyz nekdo neco rikal a jednal ??? To, ze neco nekde slysis, nemuzes srovnavat s tim, ze to vis. Ty do jejich vztahu nemuzes opravdu videt, neznas jejich pre, neznas jejich touhy a prani. Dokonce ani, kdyz ti jedna strana vse vylici, jak to bylo, nemuzes stoprocentne vedet, ze to tak bylo ... Pomlouvat je hrozne jednoduche, ale hlidat si sve jazyky,abychom nemluvili osklive o tech druhych za jejich zady, je hrozne tezke.
tak za co vlastne Lukasi "bojujes" ? proc sem pises, kdyz jini se o to viditelne nezajimaji ... popis mi to, prosim ...
ja jsem vydala ze sebe vse, co jsem mohla napsat, myslim, ze je na case, abys mluvil jednou i sam za sebe a ne jen za jine.

 

od sumayyah » čtv dub 16, 2009 3:50 pm

Salam aleykum,
V prvom rade , som si myslela ze tato komunita je len pre zeny,tak teraz neviem.. v druhom rade som z tejto celej debaty straaasne znechutena.
Myslim ze by sa to malo riesit niekde inde, moc dobry dojem to teda o ceskych muslimoch nevyvolava.

 

od Lukáš L. » pát dub 17, 2009 10:01 pm

Tak iniciatorum petice se splnil jejich sen. Dnes kolem poledne obtelefonovala redakce Deníku lidi z brněnské mešity a dalších skupin a informovala je, že jim bylo oficialně zdělena informace o existenci dopisu útočiciho na mešity a ústředi a to přímo od pana Badra. Redakce se jednotlivých představitelů z Brněnské komunity dotazovala na jejich názory a ty by měly byt o celém případu údajně zveřejněny zítra tj. v sobotu. Takže blahopřeji všem iniciatorum k jejich "úspěchu". Škoda jen, že si před napsánim svého dopisu a návštěvou medii neověřili pravdivost svých tvrzení v oficialnim stanovisku v reakci na media je totiž dokázana nepravdivost a nepřesnost v uvedeném dopise. na požádani je tento oficialni postoj přístupný v mešitě. Postoj brněské mešity a obce k chováni iniciatoru dopisu se projednáva. Přeji pěkny večer

 

od Imane » pát dub 17, 2009 10:30 pm

Mohl byste si prosim vas najit jiny web? Toto forum nebylo zalozeno pro vami uzivane zamery a stejne tak, jak vite jiz ze stare Komunity, toto je Komunita pro zeny. Nestydite se ani trochu, jeste stale, po cela ta leta, co nas sledujete a monitorujete? Porad se ve vas nehlo svedomi, ze tady jste proste nikdy nebyl a nikdy nebudete vitan, dokud nepujdete na sex exchange operaci a falesne divci prezdivky se nepocitaji? Zadali jsme muze, aby nam tu nechodili, pri Allahu jsme apelovali, ale co vy? Nebo snad nejste muzskeho pohlavi? Nemame zajem o vase monitorovani, ani o vase komentare, ani o vase poznamky, ani o vase clanky, dedukce nebo cokoliv, co byste nam tu mohl napsat. Prosim vas, pro Allaha, nechte nas uz na pokoji. Je to unavne vam to porad sdelovat dokola, ale bohuzel, jinak to asi nejde, alespon do te doby, nez se ve vas probudi nejake to svedomi.

Tato diskuze stejne bude nejpozdeji do zitrka smazana.

Opravdu s nami ztracite cas, bezte radeji nekam, kde vas budou chtit poslouchat. Tady jen a jen a jen a jen OBTEZUJETE!

 

od Liba » sob dub 18, 2009 8:21 am

Ty jsi tiskovy mluvci UMO nebo jejich sekretar, abys vedel o celem deni v UMO?
Jsi-li jsi znaly vsech informaci od UMO, tak si precti stanovy UMO - konkretne clanek 8.
Vsem, kdo o tom maji zajem, at si vyzadaji informace a stanovy UMO (nejen MOB) od predsedy UMO.

Tato diskuze bude do dvou dnu smazana, nebot neplni ucel naseho fora. Samozrejme postupem casu budeme poskytovat informace o tom, jak se situace vyviji.

FAKTA jsou takova. Nejedna se o petici, ale jde o registraci nove nabozenske spolecnosti. Mela by ve vseobecnych vecech fungovat na VETSINOVE VULI muslimu neboli cele ummy, inshaAllah.

At nas Allah opatruje a vede. Amin.
Liba

 

 

10330 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683