"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigrace dramatem doby: papež vyzývá k řešení

Autor: -bj- | Publikováno: 9.4.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Největším dramatem současné doby – už je to venku – je bezesporu živelná imigrace do Evropy. Poté, co benevolentní politici (jimž v historicky nejblahobytnějším období evropské civilizace z toho asi změkl mozek) koncem minulého století pootevřeli pomyslná evropská dvířka světové imigraci, statisíce lidí se vydalo nazdařbůh do Evropy. Dnes již je jasné, že tohoto vypuštěného imigračního džina po dobrém zpátky do láhve dostat nelze. Převaděčský byznys kvete snad jako nikdy předtím, a rádoby velkorysé a nad věcí ústupky západních zemí se stávají nezbytnou úlitbou, která však víc než cokoli jiného stimuluje další miliony k pochodu za rozdávaným bohatstvím.

Někdejší Zlatá horečka na americkém kontinentě byla slabý odvar. Celá Evropa se dnes mění v jeden velký živelný Klondike (klondajk). Stovky hledačů zlatých zítřků umírají na cestách, tisíce končí jako bezprizorní zločinné existence. Nicméně nad statisíci přistěhovalců se začíná prosazovat tvrdá ruka zákona. Dnes však již dávno ne zákona Britské koruny, ale zákona emírů a velemuftích – islámského práva šaría. Západní státy chtě nechtě seznávají, že jedině islámský právní systém je schopen udržet narůstající multikulturní demografické portfolio ve stabilitě. A jako kdysi od Hitlera přiváželi s velkými ovacemi a úlevou domnělý mír, tak i dnes podlézají současným aspirantům na světovládu.

Epochální exodus desítek tisíc imigrantů ročně je provázen humanitárními dramaty na ve vratkých kocábkách na moři, v podvozcích návěsů kamionů, v přeplněných utečeneckých koncentračních centrech. Ne náhodou je imigrační politika prioritou kteréhokoli nevýchodoevropského státu – Francií a Británií počínaje a Maltou a Řeckem konče.

O minulé Květné neděli se imigrantských dramat ve své promluvě důtklivě dotkl i papež. V reakci na nedávné ztroskotání desítek ilegálů krátce po vyplutí ještě u libyjských břehů, Benedikt XVI. vyzval  Evropu a africké státy k dialogu za účelem řešení „imigračního dramatu“. Papež vyzývá k co nejrychlejšímu koordinovanému postupu, aby imigranté nemuseli upadat v proradné ruce převaděčů. Dále vyslovil útrpný sentiment s „tragédií našich afrických bratří a sester“. Nicméně, jak laici, tak kněží působící v středomořských pobřežních oblastech zahlcených ilegály, mají dosah takovýchto sentimentů za neadekvátní a pseudohumanistický a rádi by mu jej vymluvili na místě.

zdroj

3478 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou soduNěmecko jako ženské safari: imigranti si lovili ženyŘídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?Dnes to přijde! Bdělí už vyrazili do protiútoku!

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otroky

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí„Na geny to nesvádějte.“ Řídí dětský domov na Šluknovsku a začal vyprávět. Drogy, gamblerství, násilí a jedna skupina obyvatel
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď