"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Brusel: hlavní město Eurábie

Autor: Martin Horák | Publikováno: 6.4.2009 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Reportéři Fox news navštívili nedávno Brusel a hovořili o něm a tamní situaci s více lidmi. Přesněji řečeno, navštívili Molenbeek, čtvrť sice v Bruselu, nicméně vypadající spíše jako město v Severní Africe.

Některým Belgičanům to nepřipadá jako problém. Starosta Molenbeeku, socialista Philippe Moureaux, usilovně pracuje na jejich integraci již asi 15 let. Věří, že multikulturalizmus je dobrá věc. „I ti, co se mnou nesouhlasí, si budou muset zvyknout na život takový, jaký v dnešním Bruselu je. Buďte realisti. Oni jsou zde. Jsou početní a přibývá jich.“

Mnoho Maročanů jsou v Belgii již po dekády a mají občanství stejně jako jejich děti. Imám jedné z muslimských mešit, kterou navštěvují každý pátek tisíce mladých muslimů, zdůrazňuje, že mladí muslimští imigranti se začali rozptylovat okolo Bruselu.

Jenže situace v Molenbeeku není nijak idylická. Belgická policie dala týmu Fox News pro natáčení ranních scén z této čtvrti za doprovod tři policisty v civilu. Když se tam tým vracel odpoledne, kdy tam bylo více lidí venku, řekla policie, že by bylo bezpečnější nevystupovat z auta, ač bylo ještě světlo. Část jejich obav pramenila z velké zločinnosti v těch místech – to je něco, co se samozřejmě děje i v jiném „špatném sousedství“ jinde v Evropě a Americe. (I toto by ovšem nebylo až tak normální za našich pradědů, kdy se koukalo spíše na to, jak lumpy potrestat, než jak hlavně úzkostlivě dodržovat všechna jejich možná i nemožná „lidská práva“ – poznámka překladatele). Zde je ovšem ještě jeden důvod – velmi silné antizápadní cítění mezi belgickými muslimy, které dokazuje, že jejich integrace je ještě velmi vzdálená (taky dokazuje, že multikulturním appeasementem si lze vysloužit pouze pohrdání, nikoli náklonnost – p.p.).

Předseda politické strany Vlámský zájem k tomu říká: „Převzetí Bruselu muslimy proběhne velmi brzy. V průběhu patnácti, dvaceti let.“

Starosta Molenbeku nicméně soudí: „Ve své práci starosty musím muslimy ubezpečovat, že jsou zde doma a vysvětlovat ostatním -  s malým úspěchem, protože někteří to nechtějí chápat – že je zde prostě nová skupina a vy ji musíte přijmout, respektovat a rozumět jim.

Dewinter: „Toto není belgická čtvrť, toto je Afrika.“
Moureaux: „Mísení kultur je něco pozitivního. Myslím, že mladší lidé v Evropě, nejen muslimové, to vnímají pozitivně.“ (Připomíná mi to píseň Každý, kdo je mlád, ten je komunista, kterou nám hráli na plné decibely v Neratovické Spolaně ze závodního rozhlasu ještě v roce 1988, tj. v době, kdy komunizmu věřili hlavně lidi stáří Milouše Jakeše. Ujetá představa levičáků, že kdo je mladý, je levičák, což teď momentálně znamená hlavně multikuluralista, je zřejmě nezničitelná. Pochopitelně ani fakty typu výsledků posledních voleb v Rakousku, kde se ukázalo, že snížení hranice aktivního volebního práva na 16 let posílilo hlavně antimultikulurní pravici. – p.p.)

Dewinter: „Většina muslimů se nechce integrovat do naší společnosti ani akceptovat základní západní hodnoty (obávám se, že toto mají s levičáky společné, tedy alespoň pokud hovoříme o těch hodnotách, na kterých naše civilizace skutečně vyrostla – p.p.). Brusel se stane muslimským městem – hlavním městem Eurábie".  

Reportér Fox News Greg Burke: „Když přemýšlíte o Belgii, obvykle myslíte na srdce staré Evropy, na město, které zde stálo po staletí, místo, kde návštěvníci najdou množství dobrého piva a velmi jemné čokolády. Myslete znovu a jinak. Přemýšlejte o největší a nejmladší muslimské populaci v Evropě. Pravicově orientovaní Belgičani se obávají o svoji budoucnost.“

Dewinter: „Je to hrozné pro mě a pro každého v Bruselu (tady asi myslil na normální lidi, na multikulťáky se to zjevně nevztahuje – p.p), že Brusel – hlavní město Evropy – bude v průběhu desíti až dvaceti let islamizován.“

Burke: „Belgie potřebovala přistěhovalce jako pracovníky v 60. a 70. letech, ale Marokánci a Turci, kteří přijeli, se neintegrovali hladce. Odhadem asi 25 % města jsou muslimové. Molenbeek je jednou z částí Bruselu s nejvyšším podílem muslimské populace. Jeho socialistický starosta si myslí, že Belgičané různých vyznání se mohou naučit žít dohromady.

Moureaux: „Buďte realističtí. Oni jsou zde, jsou početní a přibývá jich. Chcete, aby vaše děti a vnuci žili v nějaké občanské válce nebo chcete, aby žili v míru ?“ (Chamberlain by to neřekl lépe –p.p.)

Burke: „Imám hlavní městské mešity tvrdí něco podobného. Prý jsme všichni na jedné lodi a musíme se společně snažit, aby se ta loď nepotopila. Ale jsou zde problémy. Policie nám dala doprovod a řekla nám, abychom nevystupovali z auta. Někteří Belgičané prohlašují, že v Bruselu se tvoří čistě muslimské enklávy a vláda za jejich zády muslimům ustupuje.“

Dewinter: „Nejsou to muslimové, kdo se integruje do naši společnosti, nýbrž naše společnost, která se přizpůsobuje muslimům.“

Burke: „Těžko říci, mají-li pravdu ti, co říkají, že Molenbeek je živnou půdou pro jihadisty, jak někteří tvrdí či nikoliv, faktem ovšem je, že v několika posledních letech byly na základě obvinění z terorizmu v Belgii uvězněny tucty Severoafričanů. Hovoří se jen o tom, které velké město bude mít v Evropě jako první muslimskou většinu. Může to být právě Brusel.

Z angličtiny pro Eurabia.cz přeložil Martin Horák

Zdroje:
http://islamineurope.blogspot.com/2009/03/brussels-capital-of-eurabia.html

4445 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683