"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kdo v Evropě hájí Židy?

Autor: Baron Bodissey | Publikováno: 30.1.2009 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ve dnech, kdy začaly izraelské operace proti Hamasu, začaly i masové demonstrace proti Izraeli a na podporu Palestinců. Konaly se ve velkých městech po celém světě. Některé z nich se zvrhly v násilné konfrontace s proti-demonstranty a policií, kdy byly zahájeny útoky proti Židům ve Spojených státech, Dánsku, Švédsku, Nizozemsku a Belgii.

Muslimští imigranté jsou prominenty mezi protižidovskými demonstranty, i když zdaleka nejsou jen jediní jejich účastníci. V Evropě se jich účastní spojenci z různých politických stran, vykřikují a hází kamením spolu se svými imigrantskými kumpány.

Při těchto otřesných výbuších nenánistí ale chybí zástupci krajně pravicových stran. Komunisté, anarchisté, socialisté a různé jiné strany levice jsou mezi stoupenci Hamasu dobře zastoupeny. A občas se zapojí do pění protižidovských písní.

Ale takzvaný "neofašista"? Ti se toho neúčastní. Mezi účastníky protiizraelských demonstrací nenajdete zástupce Folkeparti Dansk (Dánská lidová strana) nebo Sverigedemokraterny (Švédští demokraté), ale ani Partij Voor Vrijheid (Strana svobodných v Nizozemí). A koho speciálně nemůžete najít? Zastupce Vlaams Belang (Vlámský zájem, Belgie).

Ve skutečnosti se ukázalo, že vedoucí představitelé Vlaams Belang byly významnými a důslednými podporovateli vlámských Židů od první chvíle, co krize začala. A také už dlouhou dobu předtím. Pokud je mi známo, žádná jiná belgická politická strana aktivně a otevřeně nepodporuje Izrael.

Označení Vlaams Belang jak neonacistické strany je hnusnou pomluvou, opakovaně používanou při pokusu o diskreditaci strany. Označování skutečných konzervativců jako nacistů je oblíbenou taktikou levice. Ta nikdy nebyla v této taktice úspěšnější, než v případě Vlaams Belang.

Ale nedávné události ukazují lépe než nějaké argumenty skutečnou povahu Vlaams Belang. Copak by taková nacistická organizace veřejně deklarovala svoji podporu Izraeli a Židům? Proč, mezi belgickými politiky zcela sami, stojí právě oni na straně Židů? Jak by je pak nějaký tzv. antisemita potom mohl volit?

Pokud by existovala nějaká spravedlnost na světě, Charles Johnson by se měl Filipu Dewinterovi (předsedovi Vlaams Belang) omluvit. (Charles Johnson, šéf blogu LittleGreenFootball na Vlaams Belang útočil na coby neonacistickou politickou stranu, pozn. red.).

Ale ta spravedlnost není. A on se neomluví.

Baron Bodissey - 1/9/2009

autor je šéfredaktor blogu The Gates of Vienna

http://globalpolitician.com/25382-western-europe-jews

Z anglického "Who Defends the Jews of Europe?" přeložil -ES-

 

 


 

4985 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď