"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Hurá, muslimských radikálů je málo!

Autor: David Pavel Černý | Publikováno: 16.1.2009 | Rubrika: Terorismus
Ilustrace

Gallupův ústav zveřejnil výsledky studie „Kdo mluví za islám? – Co si miliarda muslimů skutečně myslí“, některými médii přijatou s velkým entusiasmem: pouze 7 procent muslimů se prý dá zařadit do kategorie „politický radikál“ čili do kategorie muslimů schvalujících atentáty z 11. září 2001.  No hurá! chtělo by se zajásat společně s mnoha, jen sedm procent, to je celkem malé číslo, muslimům určitě křivdíme, nakonec můžeme být přátelé – touží přece po naší demokracii, říká studie –  a pak, extrémistů máme jistě dost i v naší společnosti, netvařme se, jako by to byl specificky muslimský jev.

Rovnou říkám, že já nejásám; první myšlenka, která mi probleskla hlavou když jsem si výsledky výzkumu četl, byla: jestliže jen sedm procent muslimů jsou radikálové, co sakra dělá ta obrovské většina?

Jen sedm procent muslimů jsou tedy političtí radikálové a přesto: těmto sedmi procentům vděčíme za útoky z 11. září 2001, z těchto sedmi procent se rekrutovali zbabělí teroristé, kteří 11. března  2004 zavraždili téměř 200 Španělů a tisíce jich zranili; padla tak, velmi překvapivě, dobrá vláda José Maríi Aznara a tím skutečné spojenectví svobodného Španělska s USA a Velkou Británií v boji proti terorismu.  Z těchto sedmi procent povstali šílenci, díky kterým od 11. září 2001 dodnes došlo k 10.693 sebevražedných atentátů, těchto sedm procent šíří strach a násilí po celém světě.

V Evropě je zhruba 20 miliónů muslimů (poměrně malé procento) a přesto: více než polovina mešit ve Velké Británii (kde je asi 2 mil. muslimů) propaguje extremistické názory, které by, uplatněny v praxi, vedly k zániku naší západní (a ve své podstatě dobré, ba nejlepší) civilizace. Britským muslimům nevadí jen Británie jako taková, uráží je dokonce i takové malé, roztomilé zvířátko, které bylo věrným parťákem medvídka Pů – ano, Prasátko; a místo abychom poslali remcající muslimy k čertu, v některých britských obchodech figurky Prasátka raději stáhli. Radikálních muslimů je jen sedm procent, ale bohatě to stačilo na zavraždění holandského režiséra Theo van Gogha – ten měl zase tu drzost, že uplatnil pro naši společnost esenciální právo na svobodu slova a docela dobře popsal postavení ženy v islámu (jestliže se muslimům svoboda slova nelíbí, řešení je jednoduché: nikdo je sem nezval a nikdo je tu nedrží – támhle jsou hranice, hezkou cestu!).

Stejnou dávku drzosti projevili redaktoři dánského Jillands Posten, kteří uveřejnili několik karikatur Mohameda; v reakci na tuto drzost vskutku neuvěřitelnou muslimové „jen“ zabili „jen“ několik desítek lidí a docela dlouhou dobu pak ještě prudili; Evropané se zachovali bohužel také dost uboze: jeden italský ministr musel rezignovat (považte, nosil tričko s jednou z karikatur, v následku čehož zemřelo „jen“ jedenáct lidí), řetězec Carrefour ve svých obchodech vyhlašoval, že neprodává dánské výrobky (důvod, proč by si žádný slušný Evropan neměl v Carrefouru koupit ani housku), no a z nejvyšších míst EU se objevily návrhy na vytvoření pravidel chování pro média.

 

Jen sedm procent muslimů má extrémistické názory. Na to, že je jich tak málo a také vzhledem  tomu, že  z jedné miliardy muslimů jich v Evropě žije poměrně malé procento, ovlivňují náš život, život svobodných a nezcizitelnými právy obdařených jedinců, víc než dost. Jestliže jich k tomu stačí jen sedm procent, tak se skutečně máme proč bát: důvodů je hodně. V první řadě se opět vynořuje úvodní otázka: co dělá ta 93 procentní většina? Proč se neozve, proč si mezi sebou neudělají pořádek? Kromě toho, těch sedm procent není číslem na klesající škále počtu radikálů, kteří se dále rekrutují z dalších generací již usazených muslimů ve svobodných zemích – jasně to ukazuje příklad britských muslimských útočníků z června 2005 či nedávno zatknutí mladí radikálové v Montrealu.  No a v neposlední řadě jsme tu také my, obyvatelné Evropy, USA a Kanady, mlčící – často z pouhé lhostejnosti – většina, většina ustupující neoprávněným nárokům cizinců v naší zemi, kultuře a systému hodnot.

 

Existuje nějaké řešení? Žádné jednoduché a jednoznačné, ale alespoň pokud jde o „naši“ Evropu, jedno – alespoň částečné – by tu bylo. Představte si, že k vám přijde na návštěvu host, často bez pozvání, který bude zneužívat vašeho pohostinství, bude kritizovat a narušovat zavedený systém pravidel a hodnot, podle kterých pokojně ve své rodině žijete a které považujete za správné, a pokud budete odmítat změnit svůj život podle představ vašeho hosta, bude vám vyhrožovat, napadat vás a dokonce i zabije někoho z vaší rodiny. Co uděláte? To nejmenší a nejzákladnější: vůbec to nenecháte dojít tak daleko a hosta včas vyrazíte. Totéž bychom měli udělat s muslimy, kteří se u nás doma chovají podobně. A čím dříve začneme, tím lépe.

PS: Pokud si doopravdy myslíte, že islám je docela fajn, zkuste se podívat na mnoha cenami ověnčený film Obssesion. Věřte mi, že těch 4.95 dolar za on-line přehrání stojí za to.

autor je filosof

http://davidpavelcerny.blog.iDNES.cz

4202 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Rakousko chce proti imigrantům nasadit dronyProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Španělsko, Itálie, Malta, Německo a Maďarsko odmítli sankce namířené proti TureckuFrancie vyhlásila válku! Islámistům v zemiZa brutální vraždu učitele jsou zodpovědní francouzští muslimové a bojovníci proti islamofobií

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Debil Babiš. Nora Fridrichová promluvila. Takto si představuje „veřejný zájem“VIDEO Klausovi povolily ve sněmovně nervy po výstupu Pirátky: Jako z Marsu. Můžete jít domů a zabalit se do igelitu
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď