"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslimská demonstrace v Brně? Pěkný trapas

Autor: Petr Paulczynski | Publikováno: 6.1.2009 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Media i servery informovaly o chystané protiizraelské muslimské demonstraci na brněnském centrálním náměstí. Za pikantní považuji, že se tak mělo stát pod sochou patronky města - Panny Marie na Mariánském sloupu. Copak by tomu říkal Alláh? pomyslel jsem si.

Taky jsem si říkal, copak to bude za divočinu, protože hoši, co se umí opásat bombou a jít se vyhodit do luftu i s pár nevěřícími psy (někdy ale i s vlastními), jen aby v nebi mohli obcovat se sedmdesáti pannami, nejsou žádná ořezávátka.

Bez oběda, protože akce byla svolána na 13. hodinu, jsem vzal foťák, abych ten rozjitřený dav opásaný zelenými čelenkami pálící izraelskou vlajku zvěčnil. Skoro o půl druhé vypadalo náměstí tak, jako by demonstrovat přišli jenom novináři, fotoreportéři a televizní štáby. Jejich počty byly totiž vyrovnány se snědými demonstranty, kteří tiše postávali zhruba v počtu 30 - 40 lidí a podupávali v zeboucí vrstvičce padajícího sněhu.

V rohu náměstí tiše postávalo vozidlo Městské policie, jehož posádka pro jistotu, aby nezmrzla, ani nevystoupila. Další policejní doprovod tvořila trojice nudících se policistů PČR. Výzdobu tvořila jedna palestinská vlajka a poté, co přišla asi pětice hašišových individuí, prý "národní bolševici", ještě česká vlajka a černé prapory s komančským vercajkem a kalichem. Kdo je kde posbíral, to by mně zajímalo, asi jim slíbíli jointa na závěr. Ale sloužili jako doprovod jakémusi magorovi v ruské papaše, který když otevřel zobák, mohli jste si myslet, že jsme o 20 let zpátky. Hotové radio Jerevan. Zřejmě maskovaná bolševická bojůvka.

Ale předbíhám. Celá demonstrace probíhala v režii a moderaci jistého Lukáše Lhoťana, brněnského konvertity k islámu, který ještě 1. ledna ve svém blogu na iDnes odmítal podobnou demonstraci v Praze, aby ji 4.ledna zorganizoval v Brně. Nevím, jak důvěryhodný se zdál pan Lhoťan shromážděným muslimům či Palestincům či co to bylo, ale mně se nezdál důvěryhodný ani trochu. Asi proto na jeho výzvy k vystoupení reagoval jen výše uvedený magor z národních bolševiků a ten byl taky bílý.

Jediné oživení byla trojice s proizraelským transparentem. Ale zřejmě muslimové v Brně se nerekrutují z těch, co se odpalují, protože zůstali naprosto neteční. Nebo byli zmrzlí, jako já.

Když jsem skoro po hodině, v níž exhiboval pouze nedůvěryhodný Lhoťan, odcházel, přinesli ještě jeden transparent o genocidě a dopředu vytáhli dvě muslimky, z nichž jedna byla prokazatelně také konvertovaná Češka. Burky nevím proč neměly.

Tak nevím, když na demonstraci v tak vážné věci, jak bylo deklarováno, vystupují pouze náboženští přeběhlíci, a těch co se jich to týká, tam napočítáte málem na prstech jedné ruky, myslíte, že je to důvěryhodná demonstrace?

Já myslím, že to byl pěkný trapas. Nebo, že by se místní muslimové k Hamasu nechtěli hlásit? Hlavně, že pan Lhoťan nezapomněl požádat o zasílání příspěvků na adresu jakéhosi občanského sdružení. Na to, že by něco poslali, nevypadalo ani těch pár pravých Palestinců, kteří tam byli.
 

http://www.paulczynski.cz/

4885 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď