"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V Praze proběhla muslimská demonstrace na podporu teroristů

Autor: Max Blaustein | Publikováno: 4.1.2009 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Jak informují česká média, proběhla v pátek odpoledne před velvyslanectvím Státu Izrael v Praze demonstrace Arabů proti izraelské protiteroristické operaci v Gaze.

Podle informací ČTK nejenže kritika demonstrantů byla zaměřena výlučně na Izrael, ale teroristickému Hnutí islámského odporu (Hamas), které svými každodenními raketovými útoky na izraelské civilisty operaci „Lité olovo“ vyvolalo, byla účastníky provolávána sláva. 

Demonstraci svolal předseda Muslimské obce v Praze předseda a místopředseda Ústředí muslimských obcí Vladimír Sáňka, který neexistenci fotografií nebo videozáznamů o údajných izraelských zločinech vysvětlil vskutku brilantně větou: „Média u nás nemohou ukázat všechny otřesné záběry, co se tam odehrává.“

Dále řečnil jistý Mahmúd Marzúk z Všeobecného svazu muslimských studentů a mládeže v ČR. O tom, čeho by měl být onen člověk studentem či zda se řadí mezi muslimskou mládež, ani o tom, zda kromě něj má jeho svaz ještě nějaké další členy, nejsou informace dostupné.

Signifikantní je, že žádné z českých médií, která o sešlosti informovala, nezaznamenalo u řečníků sebemenší známku kritiky na adresu Íránem financované teroristické organizace Hamas, která v Gaze vládne a svými útoky na izraelské civilisty vyvolala nálety na své pozice v Gaze.

Naopak ČTK informuje o tom, že se mj. provolávalo „Ať žije Hamas!“

O tom, zda přítomná policie projevy na podporu teroristické organizace zaznamenala a identifikovala jejich autory, se mediální zprávy zatím nezmiňují.

Na závěr nutno zmínit, že zmíněný nekritický až obdivný pohled na arabský postoj všichni v České republice žijící muslimové nesdílejí. Na svém blogu jej kritizoval známý aktivista Lukáš Lhoťan. Ani ten však nedokázal překročit svůj muslimský stín a namísto ostré kritiky politiky Hamasu, která ubližuje jak Izraelcům, tak především palestinským Arabům samým, viní z odpovědnosti vlády Egypta či USA – tedy ty, kdo zločince z Hamasu odmítají podporovat.

Cesta k muslimskému sebepoznání je zdá se dlouhá.

 

Dokud budou čeští muslimové nenávidět Izrael a pohrdat svými umírněnými vůdci a namísto toho nekriticky vzhlížet k radikálním islamistickým škůdcům, jejich cesta k akceptaci většinovou českou společností bude pevně uzavřena. Nutno dodat, že k jejich škodě.

www.eretz.cz

 

 

3370 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď