"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sebeobrana není agrese

Autor: Ladislav Matuška | Publikováno: 1.1.2009 | Rubrika: Izrael
Ilustrace

Izrael už 4 dny ničí objekty, ze kterých se šíří smrt. Proč to dělá?

Na světě je spousta lidí, kteří se rádi smějí. Dospělí vyprávějí dětem pohádky a mají radost, když pokojně usnou a mají úsměv na tváři, který je provází jejich sny. Je normální, když se lidé radují. Je to přirozeností téměř všech národů. Existuje jediná výjimka - část národa, který si říká Palestinci.

Zatímco většina Palestinců normálně žije, pracuje a pokud má nějakou bolístku na těle, léčí se v izraelské nemocnici, část Palestinců žije v permanentní nenávisti. Od malička se učí pouze modlit a nenávidět. Neznám Korán natolik, abych prokázal, zda nenávist je či není muslimům předepsaná, ale předpokládám, že spíš ne. Osobně znám mnoho vyznavačů tohoto náboženství a jsou to v podstatě mírumilovní lidé, kteří nehlásají nenávist.

Pod kůží zarytá nenávist jedné skupiny Palestinců vede k zločinu páchaném na těch, které nenávidí. Takto vypěstovaní lidé už ani neví proč nenávidí. Prostě je to tak. Nenávidí a neví proč. Snaží se zabíjet a zabíjejí a ve své podstatě neví proč. A když jim někdo řekne, že není důvod nenávidět a zabíjet, tak zase neví proč a nenávidí a zabíjejí dál. A když se ten samý, neustále zraňovaný a zabíjený ozve a začne se bránit, teprve tehdy zpozorní. Nemají strach a nejsou naštvaní, ale mají naopak radost. Mohou totiž nenávidět a zabíjet dál a ještě ve své nenávisti a zabíjení získávají popularitu a "mlčící" spojence.

Co na to ostatní "mlčící"? Ti, pro které nenávist a zabíjení není životním stylem, tolerují a nevidí to, co příznivci Hammásu dělají. Mlčí a pod rouškou humanitární pomoci dodávají do Gazy i jinam zbraně a receptury na jejich výrobu. Nejmodernější formou podpory terorismu ze strany "mlčících" je jeho financování.

A co se stane v okamžiku, kdy se zraňovaný a zabíjený národ ozve? "Mlčící" si vzpomenou na to, že existuje pojem agrese a sebevražedné kroky Hammásu označí za humanitární katastrofu. Televizní stanice v "mlčících" zemích stále dokola ukazjí mrtvá těla zabijáků a zraněnou ručičiku holčičky, kterou jsem se stejnou rukou viděl už na záběrech odjinud a z jiné doby.

Jak to bude pokračovat? Sejde se mírová konference, zastaví se pod tlakem světové veřejnosti sebeobrané kroky Izraele a začne to znova. "Mlčící" zase vyzbrojí nové vrahy, pro které je nenávist životním stylem.

Mě nebaví nenávidět, a proto jsem pro boj s vrahy. Jsem pro trest smrti a souhlasím s jeho vykonáváním tak, jak to Izrael v těchto hodinách provádí!
 

http://matuska.blog.idnes.cz/

4455 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Expremiér: Musíme mít odvahu si přiznat, že máme problém s islámem!Rakouská armáda vyhodila vojenského imámaMuslimka na nádraží v Lyonu hrozila bombouProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Ázerbájdžáncům proti arménským křesťanům nepomohly ani dodávky zbraní z Izraele a Turecka

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Francouzský prezident oznámil, že se nadále snaží pofrancouzštit migranty. Slíbil přijmout tvrdé zákony, aby potřel „islámský separatismus“To jsou ale náhodičky... Jak to doopravdy bylo s koronavirem...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Naléhavá prosba na Babiše. Vy to sám neuřídíte, varuje odborníkJurečka a Pekarová měli žně na Radiožurnálu. Důkaz, nezvratná svědectví. A ještě fakta kolem jistých členů ODS. Rozhlasová rada zasedala
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď