"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sebeobrana není agrese

Autor: Ladislav Matuška | Publikováno: 1.1.2009 | Rubrika: Izrael
Ilustrace

Izrael už 4 dny ničí objekty, ze kterých se šíří smrt. Proč to dělá?

Na světě je spousta lidí, kteří se rádi smějí. Dospělí vyprávějí dětem pohádky a mají radost, když pokojně usnou a mají úsměv na tváři, který je provází jejich sny. Je normální, když se lidé radují. Je to přirozeností téměř všech národů. Existuje jediná výjimka - část národa, který si říká Palestinci.

Zatímco většina Palestinců normálně žije, pracuje a pokud má nějakou bolístku na těle, léčí se v izraelské nemocnici, část Palestinců žije v permanentní nenávisti. Od malička se učí pouze modlit a nenávidět. Neznám Korán natolik, abych prokázal, zda nenávist je či není muslimům předepsaná, ale předpokládám, že spíš ne. Osobně znám mnoho vyznavačů tohoto náboženství a jsou to v podstatě mírumilovní lidé, kteří nehlásají nenávist.

Pod kůží zarytá nenávist jedné skupiny Palestinců vede k zločinu páchaném na těch, které nenávidí. Takto vypěstovaní lidé už ani neví proč nenávidí. Prostě je to tak. Nenávidí a neví proč. Snaží se zabíjet a zabíjejí a ve své podstatě neví proč. A když jim někdo řekne, že není důvod nenávidět a zabíjet, tak zase neví proč a nenávidí a zabíjejí dál. A když se ten samý, neustále zraňovaný a zabíjený ozve a začne se bránit, teprve tehdy zpozorní. Nemají strach a nejsou naštvaní, ale mají naopak radost. Mohou totiž nenávidět a zabíjet dál a ještě ve své nenávisti a zabíjení získávají popularitu a "mlčící" spojence.

Co na to ostatní "mlčící"? Ti, pro které nenávist a zabíjení není životním stylem, tolerují a nevidí to, co příznivci Hammásu dělají. Mlčí a pod rouškou humanitární pomoci dodávají do Gazy i jinam zbraně a receptury na jejich výrobu. Nejmodernější formou podpory terorismu ze strany "mlčících" je jeho financování.

A co se stane v okamžiku, kdy se zraňovaný a zabíjený národ ozve? "Mlčící" si vzpomenou na to, že existuje pojem agrese a sebevražedné kroky Hammásu označí za humanitární katastrofu. Televizní stanice v "mlčících" zemích stále dokola ukazjí mrtvá těla zabijáků a zraněnou ručičiku holčičky, kterou jsem se stejnou rukou viděl už na záběrech odjinud a z jiné doby.

Jak to bude pokračovat? Sejde se mírová konference, zastaví se pod tlakem světové veřejnosti sebeobrané kroky Izraele a začne to znova. "Mlčící" zase vyzbrojí nové vrahy, pro které je nenávist životním stylem.

Mě nebaví nenávidět, a proto jsem pro boj s vrahy. Jsem pro trest smrti a souhlasím s jeho vykonáváním tak, jak to Izrael v těchto hodinách provádí!
 

http://matuska.blog.idnes.cz/

3773 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho„Tady rozdávaj peníze za nic!“ Jak arabské zločinecké klany přitáhly do BerlínaLukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Poslanec Bundestagu chce reformu EU - v partnerství s Ruskem

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

Režisér Magnusek: Přestaňte svádět lidské charaktery na komunismus. Při sametové revoluci byla jedna generace zneužita, čas ukážePoslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď