"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pařížská radnice vydala příručku, jak na nucené sňatky

Autor: Eva Polanská | Publikováno: 24.11.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pařížská radnice vydala příručku, která má usnadnit úředníkům rozhodnutí zastavit sňatek z donucení.

Podle vládního výzkumu sedmdesát tisíc dospívajících dívek žijících ve Francii je považováno za oběti anebo potenciální oběti takových sňatků.

Úředníci pověření svatbami jsou často bezradní, jak se chovat, když čelí podezřelé situaci. Z toho důvodu dostali nové pokyny.

“Svatba je normálně šťastná záležitost, kdy se úředníci podílí na radosti rodin, ale někdy se situace může proměnit ve zlý sen,” řekl k vydání příručky Jacques Bravo, starosta devátého obvodu Paříže.

“Stává se, že přijdete do svatební síně a najdete mladou zenu o samote na jedné straně a 60 nebo 80 mužů na druhé straně. Pokud jste mladí a nezkušení, nevíte co máte dělat.”

Bravo řekl, že v jeho obvodu, jednoho z dvaceti v Paříži, které mají svatební síň, bývají ročně 3 nebo 4 podezřelé případy z celkového počtu 350 svateb.

Případy se různí od kulturních a náboženských faktorů až ke snaze rodičů “ochránit” jejich dcery před obávanými vztahy s muži z jiného prostředí.

Nová dvaatřicetistránková příručka, která bude rozeslána starostům všech dvaceti obvodů obsahuje seznam znamení, která by měla vzbudit podezření a vysvětlení, co se v takovém případě dá udělat v rámci zákona.

Seznam nebezpečných signálů obsahuje případy, kdy prostředník vyplňuje požadované dokumenty přede dnem svatby, když se žena na radnici objeví až těsně před ceremonií anebo když je velký rozdíl mezi věkem nevěsty a ženicha.

“Jen několik seskupených nebezpečných signálů musí vzbudit podezření. Ani jeden z těchto jevů nemůže být samostatně podkladem podezření,“ praví příručka.

Zákon povoluje úředníkům zorganizovat předsňatkové pohovory s ženichem a nevěstou, buš společně nebo odděleně, aby se dalo zjistit, jestli oba se sňatkem souhlasí.

Příručka také obsahuje signály zastrašení budoucí manželky. Ty zahrnují stav úzkosti nebo předstírané poddanosti k příbuzným, nedostatek znalosti minulosti budoucího manžela a nedostatek plánů do budoucnosti.

“Musíte být všímaví a bdělí, protože strach neutralizuje odpor oběti nuceneho sňatku. Dívka může říci ´ano´ i když míní ´ne´".

Příručka také obsahuje pokyny, v jakých situacích může úředník zastavit svatbu a jak postupovat při zrušení sňatku, když později vyjde najevo evidence o svatbě z donucení.

z angličtiny přeložila Eva Polanská, Kanada

 

 

2935 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafinerií

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď