"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pařížská radnice vydala příručku, jak na nucené sňatky

Autor: Eva Polanská | Publikováno: 24.11.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pařížská radnice vydala příručku, která má usnadnit úředníkům rozhodnutí zastavit sňatek z donucení.

Podle vládního výzkumu sedmdesát tisíc dospívajících dívek žijících ve Francii je považováno za oběti anebo potenciální oběti takových sňatků.

Úředníci pověření svatbami jsou často bezradní, jak se chovat, když čelí podezřelé situaci. Z toho důvodu dostali nové pokyny.

“Svatba je normálně šťastná záležitost, kdy se úředníci podílí na radosti rodin, ale někdy se situace může proměnit ve zlý sen,” řekl k vydání příručky Jacques Bravo, starosta devátého obvodu Paříže.

“Stává se, že přijdete do svatební síně a najdete mladou zenu o samote na jedné straně a 60 nebo 80 mužů na druhé straně. Pokud jste mladí a nezkušení, nevíte co máte dělat.”

Bravo řekl, že v jeho obvodu, jednoho z dvaceti v Paříži, které mají svatební síň, bývají ročně 3 nebo 4 podezřelé případy z celkového počtu 350 svateb.

Případy se různí od kulturních a náboženských faktorů až ke snaze rodičů “ochránit” jejich dcery před obávanými vztahy s muži z jiného prostředí.

Nová dvaatřicetistránková příručka, která bude rozeslána starostům všech dvaceti obvodů obsahuje seznam znamení, která by měla vzbudit podezření a vysvětlení, co se v takovém případě dá udělat v rámci zákona.

Seznam nebezpečných signálů obsahuje případy, kdy prostředník vyplňuje požadované dokumenty přede dnem svatby, když se žena na radnici objeví až těsně před ceremonií anebo když je velký rozdíl mezi věkem nevěsty a ženicha.

“Jen několik seskupených nebezpečných signálů musí vzbudit podezření. Ani jeden z těchto jevů nemůže být samostatně podkladem podezření,“ praví příručka.

Zákon povoluje úředníkům zorganizovat předsňatkové pohovory s ženichem a nevěstou, buš společně nebo odděleně, aby se dalo zjistit, jestli oba se sňatkem souhlasí.

Příručka také obsahuje signály zastrašení budoucí manželky. Ty zahrnují stav úzkosti nebo předstírané poddanosti k příbuzným, nedostatek znalosti minulosti budoucího manžela a nedostatek plánů do budoucnosti.

“Musíte být všímaví a bdělí, protože strach neutralizuje odpor oběti nuceneho sňatku. Dívka může říci ´ano´ i když míní ´ne´".

Příručka také obsahuje pokyny, v jakých situacích může úředník zastavit svatbu a jak postupovat při zrušení sňatku, když později vyjde najevo evidence o svatbě z donucení.

z angličtiny přeložila Eva Polanská, Kanada

 

 

3264 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Koronavirus z biologických zbraní proti Číně !?RUSKO V ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH - díl 1.Angličti úřednici se snaží utajit rozsah muslimského sexuálního zotročování bělošských dívek!Slovinsko má protiimigračního premiéra!Erdogan požaduje, aby NATO naklusalo do Idlibu

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

euPortal.cz

Ukrajinský podvod. Odstřelovač z Majdanu: “Plnili jsme americké rozkazy!” Rozhodl se promluvit ze strachu o život. Jeho kolegové už jsou mrtví. 31 ze 45. Šokující dokument o událostech na MajdanuSterilizace bílých Britů. Londýnský starosta Sadiq Khan odhalil, že ‚diverzita‘ pro něj znamená méně Evropanů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ParlamentniListy.cz

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to„Pije krev prodejným lepšo děvk*m kavárnických sekt ČT.“ Petr Žantovský odráží nový útok a lidé reagují. Jde o Radu ČTK. Nebo o víc?
Články autora
Průzkum
Uskromnili byste se kvůli imigrantům? Německá města kvůli výdajům na vydržování imigrantů nemají dost peněz pro německé občany... Uskromnili byste se kvůli imigrantům?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď