"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakousko: Nelze strpět, aby žadatelé o azyl ohrožovali bezpečnost

Autor: -bj- | Publikováno: 13.11.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

„Nemůžeme a nechceme trpět, aby žadatelé o azyl představovali ohrožení naší bezpečnosti!“ postuloval voralsberský zemský hejtman Herbert Sausgruber (ÖVP) na listopadovém zasedání rakouské vlády. K hejtmanovi Sausgruberovi se připojil rovněž zemský rada pro bezpečnost Erich Schwärzler (také ÖVP), který požádal přípisem ministryni vnitra Marii Fekterovou o odsun  podezřelých zločineckých azylantů ještě před rozhodnutím o jejich žádosti o azyl.

Podnět k tomuto důtklivému tónu zavdali tři žadatelé o azyl z Gambie ve věku 17, 20 a 26 let, kteří ve Vídni a Voralbersku prodávali drogy.

Na dotaz novinářů hejtman Sausgruber uvedl, že při zvlášť závažných trestných činech by azylanté měli být ještě před rozsudkem v zájmu zajištění veřejné bezpečnosti buď odsunuti nebo zavřeni. Zemský šéf Dieter Egger (FPÖ) požadoval, aby podezřelí azylanté byli převedeni zpod zemské správní příslušnosti pod státní, aby do doby rozsudku a rozhodnutí o jejich žádosti o azyl na ně byla uvalena vazba a proces rozhodování o jejich azylu byl uspíšen.

z němčiny přeložil -bj-

zdroj

3585 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683