"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Za výzvu k vraždě jde před soud

Autor: Olga Ryantová | Publikováno: 29.3.2006 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Státní zastupitelství v Oldenburgu vzneslo žalobu proti vydavateli internetového portálu www.muslim-markt.de za veřejnou výzvu ke spáchání trestného činu. Obžalovaný zveřejnil v září 2005 na svých stránkách zašifrovaný text zprávy ve formě modlitby, který byl namířen proti známému německému kritikovi islámu, H. P. Raddatzovi. Podle státního zastupitelství obžalovaný počítal i s tím, že se poškozený islamolog stane obětí trestného činu radikálních souvěrců.

Dr. Hans Peter Raddatz, ekonom a islamolog, je autorem několika knih o islámu a problematice vstupu Turecka do EU. V době sporu kolem dánských karikatur varoval před obětováním západních hodnot. Vypjaté a neúměrné reakce muslimů hodnotil jako "schopnost přijímat kritiku". Raddatz díky svému kritickému postoji vůči islámu obdržel nejeden dopis s výhrůžkami smrtí. Loňský podzim neznámý pachatel dokonce střílel přes zahradu na jejich dům. Naposledy někdo pokácel na jejich zahradě strom. To se stalo krátce poté, co se prý na portálu www.muslim-markt.de objevila výzva k jeho lynčování.

Státní zastupitelství v Oldenburgu vzneslo svou žalobu na základě tří dobrozdání různých orientalistů. Vydavatel „Muslim-Markt“ se poté doznal ke spáchání trestných činů, které mohou skončit i vraždou Raddatze, řekl mluvčí Bernard Südbeck. Podle samotného orientalisty byla "výzva k vraždě důmyslně zformulovaná jako modlitba."

Citace modlitby z portálu „Muslim-Markt“:

„Navrhujeme Vám ověřit vlastní důvěru ve víru. Modleme se: Je-li islám takový, jak ho pan Raddatz opakovaně prezentuje, pak ať všemohoucí Stvořitel zničí všechny přívržence onoho náboženství. A pokud je pan Raddatz lhář a vyvolává nenávist, pak ať ho všemohoucí Stvořitel potrestá za jeho zločiny a také ty, kteří zastávají stejné názory…“ Jinými slovy: „Modlíme se za to, aby pan Raddatz zemřel – ať již rukou boží nebo vraždou – neboť takový by byl očekávaný výsledek božího soudu“. Modlitbu nelze chápat jinak, než výzvu k zavraždění Raddatze.

Yavuz Özoguz provozuje spolu se svým bratrem internetový portál www.muslim-markt.de. Podle sourozenců jsou stránky "startem do islámu pro německy mluvící muslimy". Podle autorů stránky navštíví denně 40.000 čtenářů.

Sourozenci Yavuz  (z prava) a Gürhan Özoguz
Sourozenci Yavuz (z prava) a Gürhan Özoguz

Ještě v listopadu 2005, bezprostředně potom, co se německá televize "Report Mainz – ARD“ začala případem zabývat, příjmení Raddatz bylo nahrazeno třemi křížky. Na druhou stranu zpráva o pokáceném stromu podnítila kritické hlasy muslimů. Německem kolovala mezi muslimy výzva: "Kdo udělá něco Raddatzovi, poškozuje islám". Inženýr Özoguz podal také výpověď na Univerzitě v Brémách. Nechtěl, aby jeho nařízení byli vtaženi do případné mediální "kampaně".

Yavuz Ögozuz byl již jednou v roce 2004 odsouzen k tří měsíčnímu podmíněnému trestu odnětí svobody za podněcování k nesnášenlivosti. Muslim-Markt zdokumentoval projev Aliho Chameneiho, v němž tento vůdce íránské revoluce "popisuje" "taktiku propagandy" Izraele. Výpovědi m.j. popíraly existenci plynových komor. Soud tehdy konstatoval, že radikální antisemité mohou sáhnout po tomto Chameneiho duchovním odkazu jako po "duchovní rozbušce". Podáním odvolání u zemského soudu v Oldenburgu se však Özoguzovi podařilo změnit rozsudek na 1.000 Euro pokuty.

Na stránkách Muslim-Markt se dnes seznámíte nejenom s 4.188 palestinskými oběťmi intifády, ale také se štvavými výroky proti „pseudostátu Izrael“ a s bojkotem „sionistických“ nebo „antiislámských“ výrobků jako AOL, Danone, Coca Cola nebo týdeníku „Tageszeitung“ (TAZ).

 Titulní strana knihy bratří Özoguzových
Titulní strana knihy bratří Özoguzových. Jen toto doznání by jim mohlo podle německých zákonů vynést pět let vězení.

Özoguz však umí využívat německou ústavu a zákony a hlásí se o právo na svobodu projevu. Zdůrazňuje při tom na svých stránkách, že bojkot Izraele lze chápat jen jako bojkot „státu jakým je Jižní Afrika“. Spolu s bratrem jsou autory knihy „Jsme fundamentalističtí islamisté v Německu“ (Wir sind „fundamentalistische Islamisten“ in Deutschland). Podle německých právníků by jim jen toto doznání mohlo vynést pět let za mřížemi.

Zdroj:
Tageszeitung
dpa


Související články
http://www.eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=163
http://www.eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=144

4209 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiImigrantský rapper: „Zabte bílé, a budem mít jejich ženy a prachy!“ Skandál! Americké media odmítají hovořit o muslimských teroristechMasová imigrace dnes ohrožuje evropskou civilizaci : šéfredaktor VA

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Jezte lidské maso, jako boj ke klimatické změně, doporučuje švédský profesorŠvédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá fakta

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaSpisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď