"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Obavy z Obamy aneb kdo je tady rasistou

Autor: Michal Semín | Publikováno: 9.11.2008 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Byl bych ještě hloupější, než jak o mě smýšlí někteří moji oponenti, kdybych nečekal, že budu za svůj poslední příspěvek obviněn ze sklonu k rasismu. Tak například Ondřej Schneider, jehož příspěvky si vždy se zájmem přečtu, píše: „U Semína je to ještě vážnější. Ano, mezi černochy existuje řada extrémistů. Mezi bělochy také. Takže co z toho plyne? Že se máme bát prezidenta Obamy? Je mi líto, tohle je rasismus.“

Kdybych napsal, že obava z Obamy plyne z jeho černé pleti, obvinil by mne O. Schneider po právu. Jenomže já nic takového nenapsal. Kdybych byl rasistou, nesympatizoval bych s černošským konzervativním politikem Alanem Keyesem, který poněkud donkichotsky usiloval o prezidentský úřad jako kandidát America´s Independent Party. Alan Keyes však podporu v širší černošské veřejnosti nemá a nikdy ani nezíská, neboť není zastáncem pozitivní diskriminace, známé v USA pod názvem „affirmative action“. Současný zaopatřovatelský státní systém, tvrdí Keyes, má nemalý podíl na udržování černošských ghett a prohlubování závislosti na viditelné ruce státu. Keyes také otevřeně kritizuje černošské vůdce za jejich podporu potratové politiky Demokratické strany, díky níž ročně umírá statisíce nenarozených černochů. Proto jsem ve svém původním příspěvku poukázal na paradoxní alianci mezi Obamou a Planned Parenthood (u nás Společnost pro plánované rodičovství, vedená R. Uzlem), neboť jeho zakladatelka, ke které se PP dodnes hrdě hlásí, považovala potrat za účinný nástroj k řešení „černošské otázky“. Nikoli náhodou se PP původně jmenovala Eugenic Society a otevřeně spolupracovala na tvorbě eugenické politiky Třetí říše.
Netrápí mne tedy barva kůže B. Obamy, ale jeho ještě nedávné spojenectví s těmi černošskými vůdci, zastávajícími radikální protibělošská stanoviska či postoje, jež vedou k podkopání evropských základů USA.
Barack Obama byl po dobu 20 let aktivním členem jedné z mnoha výlučně černošských sekt v Chicagu, Trinity United Church of Christ. Její kazatel Jeremiah Wright je bigotním černošským rasistou a panafrikanistou, hlásícím se ke svému islamistickému spolubojovníkovi za „identitu afrického národa“ Louisi Farrakhanovi. Obama přestal tuto kongregaci navštěvovat až letos, kdy některá média začala poukazovat na jeho dlouholeté přátelství s J. Wrightem a jeho přítomnost na „bohoslužbách“, při nichž zněla plamenná kázání proti nadvládě bílé rasy a za plné osvobození afrického národa. Tato kongregace je známá svými liberálními postoji k potratu, homosexualitě a černošské kriminalitě a její poměr ke křesťanství spočívá snad jen v tom, že bere Boží jméno nadarmo. Z jejich oficiálního prohlášení, které je k dispozici na jejich internetových stránkách vyjímám: „Jsme kongregací, hrdě se hlásící ke své černošské identitě… Naše kořeny v černošské náboženské zkušenosti a tradici jsou hluboké, trvalé a věčné. Jsme africkým lidem a zůstáváme věrni naší rodné zemi, mateřskému světadílu, kolébce veškeré civilizace…“
Trinity United Church of Christ se hlásí ke 12 zásadám, z nichž šest má přímou vazbu na „černošské hodnoty“ (Black Value System). Doporučuji O. Schneiderovi a všem, kteří mne viní z rasismu, aby si na místo „černé“ dosadili „bílou“ a představí si, že by se americkým prezidentem mohl stát někdo, kdo tyto zásady celoživotně vyznává. Tak už vám to dochází?
publikováno s laskavým svolením autora

4210 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683