"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Salafisté, nová islámistická síť v Německu

Autor: -bj- | Publikováno: 16.10.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Německý Spolkový úřad na ochranu ústavy zabývající se prevencí a monitoringem patologických bezpečnostně-rizikových jevů ve společnosti varuje před tzv. islámskými salafisty infiltrujícími do německé společnosti. Salafisté často pochází z řad veteránů džihádu obvykle s úzkými kontakty k Al-Kajdě a jejich cílem je radikalizovat mladé muslimy v Německu.

Jedním z ohnisek působení salafistů je spolková země Sasko. Salafisté hlásají archaickou radikální formu islámu, která je podle zemského Saského úřadu na ochranu ústavy neslučitelná se základními hodnotami obsaženými v ústavě, konstatuje prezident úřadu Reinhard Boos.

Salafistické struktury, které se v poslední době v Německu vytvořily, udržují styky s islámskými teroristy. Podle drážďanského Zemského kriminálního úřadu v centru sítě stojí třiatřicetiletý lipský imám - Syřan Hassan D., který udržuje kontakty s islámskými extrémisty, včetně těch, kteří stáli v pozadí útoků 11. září 2001.

Guido Steinberg z berlínské nadace Věda a politika upozorňuje, že ideologie salafistů je z 95 % totožná s ideologií Al-Kajdy a bin Ládina.

z němčiny přeložil -bj-

zdroj

4960 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Švédsko: Levicové noviny útočí na odpůrce vládní strategie proti koronaviru. Odpůrci jsou hlavně židé ...A opět muslimští imigranti zmlátili v Belgií policisty ...Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

euPortal.cz

Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ParlamentniListy.cz

Sundané roušky: Osobnost roku 89 promluvila. Neskutečné. A výsměch Šmuclerovi„Za pár let zapomeneme.“ Český profesor a nečekaný odhad, co bude dál
Články autora
Průzkum
Je masová imigrační politika společensky toxická? Po letech tristních zkušeností s imigrační politikou v Evropě se ozývají hlasy veřejnosti i mnohých politiků, že má maligní společensky toxický a státně erozívní dopad. Je společensky toxická?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď