"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Salafisté, nová islámistická síť v Německu

Autor: -bj- | Publikováno: 16.10.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Německý Spolkový úřad na ochranu ústavy zabývající se prevencí a monitoringem patologických bezpečnostně-rizikových jevů ve společnosti varuje před tzv. islámskými salafisty infiltrujícími do německé společnosti. Salafisté často pochází z řad veteránů džihádu obvykle s úzkými kontakty k Al-Kajdě a jejich cílem je radikalizovat mladé muslimy v Německu.

Jedním z ohnisek působení salafistů je spolková země Sasko. Salafisté hlásají archaickou radikální formu islámu, která je podle zemského Saského úřadu na ochranu ústavy neslučitelná se základními hodnotami obsaženými v ústavě, konstatuje prezident úřadu Reinhard Boos.

Salafistické struktury, které se v poslední době v Německu vytvořily, udržují styky s islámskými teroristy. Podle drážďanského Zemského kriminálního úřadu v centru sítě stojí třiatřicetiletý lipský imám - Syřan Hassan D., který udržuje kontakty s islámskými extrémisty, včetně těch, kteří stáli v pozadí útoků 11. září 2001.

Guido Steinberg z berlínské nadace Věda a politika upozorňuje, že ideologie salafistů je z 95 % totožná s ideologií Al-Kajdy a bin Ládina.

z němčiny přeložil -bj-

zdroj

5199 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683