"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Geert Wilders: Evropu jsme málem ztratili, je za minutu dvanáct

Autor: Redakce | Publikováno: 1.10.2008 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace


Holandský politik Geert Wilders: "Evropu jsme málem ztratili, je za minutu dvanáct."

Statečný holandský politik Geert Wilders, producent filmu Fitna, se 25. září objevil v televizní Show Glenna Becka. Následuje přepis pořadu, převzatý a přeložený z www.jihadwatch.org.

BECK: Jak známo, v poslední době v Americe tuto noc všichni myslí na odvrácení totálního ekonomického kolapsu. Přesto bych se rád pozastavil u ještě jedné "Dokonalé krize."

A je to krize, u které se zastavit musíme, protože jen tak nepomine a nezmizí jen proto, že se na ni nebudeme koukat. Některé její části se dokonce můžou ještě zhoršit a právě v souvislosti s krizí ekonomickou nás mohou zasáhnout o to silněji.

Jedna součást té krize se může ukázat jako vůbec nejnebezpečnější – mluvím o islámském extrémismu. Možná si někteří pamatujete, že jsme zde před několika lety vysílali speciál nazvaný "Exposed: The Extremist Agenda"  [Odhaleni: Agenda extrémistů]. Bylo to vůbec poprvé, co mohli američtí diváci sledovat některé z šokujících záběrů.

Viděli jsme instruktážní video, jak napadat americké jednotky. Video, ve kterém školou povinné děti označují židy za prasata a opice. Propagační video, které na blízkém východě používají, aby lidem vštěpili nenávist vůči Američanům. Byl to jeden z našich nekontroverznějších, nejdiskutovanějších a taky nejsledovanějších speciálů.

Nezastavil ale ty, kdo nám z nějakých důvodů brání pochopit, s jakými lidmi a jakými myšlenkami se vlastně střetáváme a že nás opravdu chtějí zničit. Začátkem tohoto roku si to všechno na vlastní kůži vyzkoušel nizozemský politik Geert Wilders, když představil světu svůj dokumentární film „Fitna“. Chtěl světu ukázat, jak nezměrné je zlo, které dnes stojí proti západu.

A dočkal se jen dalších výhrůžek. Dnes ho máme ve studiu. A všude kolem kamer stojí černí šerifové. Film se nakonec podařilo zveřejnit na internetu. Ale i odtamtud byl stažen, když byla hostující společnost zaplavena výhružkami vůči jejím zaměstnancům.

Také byste se konečně rádi dozvěděli, oč v celém sporu kolem Fitny šlo? Máme pro vás krátkou ukázku.

(ZAČÍNÁ VIDEO)

NEJMENOVANÝ MUSLIM: Jednou budeme vládnout Americe. Jednou ovládneme Británii a celý svět.

NEJMENOVANÝ MUSLIM: Alláh nám přikázal šířit jeho víru do celého světa.

NEJMENOVANÝ MUSLIM: Jednou ovládnete USA! Jednou ovládnete Británii! Jednou ovládnete Evropu! Porazíte všechny nepřátele! Zvítězíte! I Egypt bude váš! Věřte Alláhovi!

(KONEC VIDEA)

BECK: Geert Wilders je vůdcem holandské Svobodné strany, členem nizozemského parlamentu a producentem filmu Fitna. Těší mě, že vás poznávám.

GEERT WILDERS, TVŮRCE "FITNY": Dobrý den a díky za pozvání do vašeho pořadu, Glenne.

BECK: Vy jste chlap, který byl odsouzen k smrti. A pocházíte ze stejné země jako Ayaan Hirsi Ali. Dokonce jste oba ze stejné politické strany. Pocházíte ze země, kde na ulici ubodali producenta Theo Van Gogha, který si troufl říkat stejné věci, jako vy. Co tak závažného se vlastně lidem snažíte říct?

WILDERS: Snažím se lidem říci, že tlak islámu na naši západní kulturu, na Evropu a možná i na Spojené státy, dnes bezprostředně ohrožuje vše, na čem v našich životech záleželo. Islamizace ohrožuje naši svobodu slova i naši demokracii, protože islám není jen jedno z mnoha náboženství. Je to nebezpečná, krutá a násilná ideologie, která jednoho dne, jestliže islám, který je už dnes v západní Evropě bohužel velmi silný, dál posílí, zlikviduje vše, na čem nám v naší kultuře záleží.

BECK: Vy tedy neodlišujete islámský extremismus  -- znám totiž spoustu mírumilovných muslimů  -- tedy jeden je spolupracovníkem našeho programu a ten člověk je muslim, ale je absolutně proti tomu, co se děje --

WILDERS: I já samozřejmě rozlišuji mezi muslimy jako lidmi a islámem jako ideologií.

BECK: Pak je to v pořádku.

WILDERS: Tvrdím ale, že neexistuje žádný umírněný – nebo žádný moderní -- islám. Existuje jen jeden islám, a ten islám je fašistická ideologie. Přesto existují muslimové, kteří jsou umírnění a rádi by se integrovali do naší společnosti.

Když se ale rozhlédnete pod dnešní Evropě, je to stále horší. Pokračuje masové přistěhovalectví z muslimských zemí. A ti lidé nepřicházejí jen tak  -- já jim říkám kolonisté. Nepřicházejí se sem asimilovat a integrovat, přicházejí nás ovládnout, nutí nás k nejhoršímu ponížení.

BECK: Vaše země vždycky byla hrdá, že dokážete vyjít s každým. Byli jste takoví  -- teda ne úplně ale skoro – měli jste takový ten pohodový přístup, že spolu všichni nakonec nějak vyjdeme, a ten se teď obrací proti vám.

WILDERS: Bylo to přesně jak říkáte, Glenne, a teď máme politické atentáty v ulicích Amsterdamu. Nebo marocké mladíky, kteří se chovají jako barbaři, přepadají a zabíjejí lidi a dělají ty nejhorší věci, jaké si dokážete představit.

A obyčejní lidé v Holandsku a celé Evropě mají plné zuby toho, že ztrácejí svou vlastní zemi. Ztrácejí své vlastní země, kde začíná vládnout ideologie, která je na hony vzdálená našim západním hodnotám a naší dosud ještě většinové judeokřesťanské kultuře.

Lidé toho mají plné zuby. Já jsem teď tady, ve Spojených státech, na návštěvě, a zrovna před hodinou jsem absolvoval vynikající setkání v Hudsonově Institutu. Mluvil jsem tam o své naději, že Amerika nebude poslední baštou. Protože pokud ztratíme Evropu, pokud v Evropě zavládne islám – a to už dávno není fantazie.

BECK: Ano, zašlo to daleko. Vždyť už ani nemůžete – a teď mě opravte, pokud se mýlím – na ulici, kde zabili Thea Van Gogha, pověsit billboard s nápisem "Nezabiješ."

WILDERS: Je to tak.

BECK: Museli ho sundat, protože prý byl provokativní. Je to pravda?

WILDERS: Je. A děly se i horší věci --

BECK: Takže Evropa je ztracená?

WILDERS: Evropu jsme málem ztratili. Myslím, že je za minutu dvanáct. A jsem přesvědčen, že pokud nemáme prohrát úplně, budeme potřebovat mnoho podpory ze Spojených států. Proto jsme se s dalšími třiceti evropskými politiky sešli v prosinci v izraelském Knessetu na poslaneckém setkání, abychom ukázali Evropě a Americe, že nejsme hrstka šílenců a že naopak neustále přibývá Evropanů, kteří mají plné zuby postupující islamizace našeho kontinentu.

Chci být znovu hrdý na svou identitu, chci, aby se naše města, ulice a země zase vrátily tam, kde bývaly v minulosti, protože islamizace nepřináší nic dobrého. Protože islám je kultura násilí, je to zaostalá kultura, je to zlo, proti kterému musíme bojovat, a ne to asimilovat coby součást naší společnosti, což jsme dosud dělali.

A naše politické elity, a hlavně evropské politické elity, se chovají jako Chamberlain – snaží se usmířit si lidi, kteří o žádný mír nestojí. Kteří se nechtějí asimilovat, kteří chtějí vše zničit.

BECK: Na to vám ale řeknu, že jsem viděl americké studenty, kteří se sešli s Mahmoudem Ahmadinežádem a potom tvrdili, že to je mírumilovný muž.

WILDERS: Ten chlap má sedět v neworském vězení, ne mluvit ve Spojených národech. Íránský prezident Ahmadinežád je řezník. Není to žádný světový vůdce. Je to cosi, co světu vyhrožuje použitím síly, na základě své ideologie, a neměl sem vůbec být vpuštěn.

BECK: Děkuji vám za váš čas. Byl to zajímavý rozhovor, za chvíli zase budu s vámi.

WILDERS: Děkuji vám, Glenne.

z angličtiny pro Eurabia.cz přeložil -M-

 

4323 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď