"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šaría: Xenofobie, pravda, nebo svoboda slova?

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 31.8.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Napsat nebo říct, že šaría je islámské právo, podle něhož je možné zabít muslimku, která se odvrátila od islámu, je podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání xenofobií. Co je tedy pravda a co xenofobie a co svoboda slova?

Je snad vzbuzováním nenávisti vůči islámu konstatování, že podle šaríe je možné v Íránu ukamenovat nevěrnou manželku?

Proč se šéf českých mohamedánů odmítl v televizi vyjádřit a odpovědět na otázku, zdali by musel podle koránu zabít svoji dceru, pokud by konvertovala ke křesťanství?

Proč řekl jen s potutelným úsměvem, že "to by se nikdy nestalo"? Co tím myslel, že by se nikdy nestalo? Že by dceru nezabil, nebo že by nikdy neodvrhla islám...?

Jaká tedy má být svoboda slova jiná, než ta, která říká svobodně a hlavně pravdivě vše tak, jak se ve skutečnosti odehrává?

Je snad svoboda slova vybízením ke lžím a zkreslování reality?

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání potrestala televizi Nova pokutou 100 tisíc korun za reportáž o Syřanovi Mohamedu Fahedovi, jenž loni v Želešicích u Brna zabil svou ženu. Nova své pochybení zcela logicky popírá a obrátí se k soudu.

Podle radních byl zpravodajský příspěvek xenofobní a zavádějícím způsobem vyložil islámské právo. Reportáž údajně obsahovala prvky xenofobie a islamofobie a tím prý mohla vést k nenávisti vůči určité skupině obyvatel...

V klíčové pasáži hovořil reportér o islámském právu šaría, které podle něj umožňuje zabít nevěrnou manželku, což je fakt, který platí všude, kde šaria existuje, i když třeba jen v myslích a v islámu a ne jako státní právo.

Šlo o zločin z dubna minulého roku. Třicetiletého Syřana už předtím úřady vykázaly kvůli domácímu násilí z bytu, kde žil se svou o deset let starší družkou. I přes zákaz se vrátil domů a ženu ubodal.

Hájil se tím, že... „u nás v horách (v těch syrských - pozn. autora), pokud muže žena ponižuje, má právo ji zabít..."

Za vraždu mu Vrchní soud v Olomouci vyměřil 13,5 roku vězení.

Zástupci brněnské muslimské obce uvádějí občany v omyl, když namítají, že šaría neumožňuje svévolné zabíjení žen. Vzápětí však Lukáš Lhoťan z Islámské nadace v Brně potvrdil, že „Fahed spáchal zločin i podle islámských zákonů..."

Bohužel v očích české veřejnosti podle něj za to prý dnes nesou odpovědnost přistěhovalci a muslimové...

A kdo jiný...?

Vraždil muslim kvůli náboženským předsudkům? Vraždil!

Co kdyby Rada, potřebujcí spoustu rad, rozpoutala hysterii a pokutovala i ČT, která uvedla pořad o T. G. Masarykovi, v němž se vypráví, jak kdysi křesťané řádili kvůli Židovi Hillsnerovi, který měl zabít křesťanskou dívku z rituálních důvodů...

A co Shakespeare? Byl xenofobní pro svého "Kupce benátského", v němž židovský lichvář Shylock chtěl vyřezat libru masa z těla anglického občana, jen proto, že mu dlužil nějaké peníze...?

Není to vzbuzování nenávisti vůči Židům...?

Je snad trestné vzbuzování nenávisti, když napíši, že křesťatné skončí v pekle, jelikož nedodržují Desatero?

Je to snad vzbuzování nenávisti vůči Bohu či katolickému náboženství, které toto obzvláště důrazně dává najevo?

Je snad popis útrap pekelných naváděním ke xenofobii vůči všem Arménům, žijícím u nás, prvním oficiálním státním křesťanům, kteří v peklo a ráj skálopevně věří...?"

Je snad něco proti něčemu, když v televizi odříkám jednu ze súr z Koránu, podle níž se prorok Muhammad, aby uchlácholil svou pohanskou rodinu a příslušníky kmene Kurajšovců, rozhodl se, že nejlepší věc, kterou může udělat, je uznat, že je nanejvýš správné modlit se a uctívat tři Alláhovy dcery: al-Lát, al-Uzzá a Manát...

Tak vznikly populární tzv. satanské verše, v nichž Muhammad ve chvíli slabosti a pravděpodobně pod vlivem Satana podlehl pokušení naklonit si pohanský dav v Mekce...

Salmán Rushdie by o nich a na něho vyhlášené fatwě mohl hodně co vyprávět...

"Zatímco nevěřící (kuffar) budou vystaveni nekončícímu mučení a bolesti pekelných propastí, muslimové se budou těšit z požehnání a pohodlí ráje, bez nejmenších obav a starostí. Nevěřící si je nemohou nárokovat, protože jsou slíbeny pouze muslimům. Z tohoto důvodu mají muslimové silnější motivaci k boji a měli by tak činit s větším rázem a nadšením..."

Doufám, že za tyto mé citace Koránu na mě nikdo neuvalí pokutu nebo, nedej Alláhu, dokonce i fatwu, a bude mě moci kdejaký muslim za slib protekčního místa v ráji klidně zabít...

Fatwa, zřejmě jako součást šaríje, asi nebude xenofobní, co myslíte, páni radní z Rady pro pokuty za blbosti...

Upozorňuji, že nikoho neodsuzuji, natož islám, ostatně ani slovem jsem to na těchto řádcích neučinil. Jde mi pouze a jen o nesmyslný verdikt Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Tečka, puntík...

V tom případě nelze udělit pokutu ani za popis vraždy ukamenováním, jak probíhá v Islámském státu Íránu, samozřejmě podle práva šaríe...

"...Zuřivá lůza zabalí odsouzence k ukamenování do bílého prostěradla, svážou mu ruce i nohy a strčí ho hluboké jámy, zasypou do poloviny těla, aby byl zbytek k dispozici jejich kamenům...

Ty nesmí být ani malé, ani příliš velké. Aby smrt přicházela pomalu, bolestně, aby si chudák cizoložník vytrpěl své. Nejlíp ho trefit do hlavy, týla, nosu, do čela nebo očí..."

Aůůů, já už budu věrný, lásko...

http://bretislav-olser.enface.cz/

4296 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683