"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jak Dánsko zastavilo džihád

Autor: Redakce | Publikováno: 18.8.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Dánsko samozřejmě následuje příkladu Spojených států, a jako Spojené státy se dobrovolně zbavuje šifrovacího klíče, s jehož pomocí by mohlo pochopit současný džihád. Protože pokud odmítneme zabývat se islámským pozadím současného globálního džihádu, nepochopíme motivy, jimiž se řídí dnešní teroristé a džihádisté. Státní úředníci a pracovníci bezpečnostních služeb se nesmějí tázat, čemu a proč teroristé věří, protože by je vyšetřování mohlo dovést k základům muslimské teologie a ústřední roli džihádu v ní – tedy k věcem, které je lepší ignorovat.

Jak píše 15. srpna agenura UPI, "Dánsko se snaží očistit debatu o terorismu"

Kodaň, Dánsko, 15. srpna (UPI) – Dánská bezpečnostní služba zavádí nová pravidla pro debatu o terorismu a žádá úřady, aby se vyhýbaly slovům jako ´džihád´ nebo ´mučedník´.

Anja Dalgaard-Nielsenová pracuje jako šéfka ochranného odboru oné služby, kterou Dánové znají pod zkratkou PET. Novinám Copenhagen Post řekla, že cílem pravidel je zabránit legitimizaci terorismu nebo spojování většiny nenásilných muslimů s teroristy.

"Terroristické skupiny se často snaží legitimizovat své akce tím, že se napojí na náboženství nebo používají slova jako džihád,“ řekla. "Džihád však má i mírumilovný a pozitivní význam a úřady dělají chybu, když používáním tohoto slova upevňují prestiž teroristů."

Materiál „Užití vhodného jazyka v boji proti terorismu“ („Language Use and the Fight Against Terror") též doporučuje vyhýbat se slovům ´islamismus´, ´fundamentalismus´ a ´mudžahedín´.

Jak ale říká Karsten Lauritzen, předseda parlamentního Výboru pro integraci, PET se chová naivně, když se domnívá, že nad terorismem zvítězíme pouhou změnou vyjadřování…

A má pravdu.

Zdroj

Pro Eurabia.cz přeložil "M"

5074 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683