"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Otec stavitel - Abu Ammár, nebo masový vrah?

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 21.8.2008 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Bývalý prezident USA James Carter měl v úmyslu se při své nedávné návštěvě Izraele sejít v Pásmu Gazy s vedením teroristické organizace Hamas. Izrael jej ale do Gazy odmítl vpustit. Využil tak příležitosti alespoň k tomu, aby porušil zásady zahraniční politiky USA a položil v Ramalláhu věnec na hrob arcivraha Jásira Afarata.

Jásir Arafat, vlastním jménem Mohammed Abdul-Rahman Abdul-Ra'ouf Qudwa Al-Husseini, by měl v v těchto dnech 79 roků. To znamená, že už čtyři roky ve čtvrtém muslimském ráji obcuje s dvaasedmdesáti černookými pannami a napájí se z řek plných mléka, medu a vína...

Narodil se 24. srpna 1929 matce, která měla být z rodu proroka Muhammada. Otec byl zase spřízněn s rodem palestinského klanu Husseiní, v němž Hajj Amin el-Husseiní jako jeruzalémský muftí úzce spolupracoval s Hitlerem.

"Byl to lump a zločinec, který dostával z Bruselu miliardy na potraviny pro Palestince, ale on je nechal dál hladové a za ty prachy pak pašoval přes tunely z Egypta do Gazy zbraně. Ze zbytku dolarů si udělala jeho žena Suha nadité konto ve Švýcarsku...!" bouřil Tommi Shved, počítačový pedagog z Tel Avivu, který jako voják proslul tím, že souběžně s ním a s generálem Moše Dajanem dělali rozhovory o taktice chování Izraelců vůči Palestincům.

Jásir Arafat byl v roce 1948 členem palestinských milicí, bojoval proti Židům a byl vysídlen do Gazy, odkud šel studovat do Egypta, kde se na káhirské univerzitě neúspěšně snažil získat titul stavebního inženýra.

Nakonec dostal práci v Kuvajtu a od kuvajtského emíra obdržel za své neidentifikovatelné služby jako dar třinácti miliónů dolarů, které použil na publikování novin svého hnutí, Falastinunu (Naše Palestina) a vytvoření hogo fogo podmínek pro své stoupence a jejich paravojenský výcvikový program.

V říjnu 1959 založil v Kuvajtu teroristickou organizaci, “Haraqat at-Tahrir al-Watani al-Falastini” (Organizace pro osvobození palestinského národa). Použil obrácený akronym, FaTaH, aby vytvořil jméno el-Fatah (průlom, vítězství). Akronym HaTaF ale znamená v arabštině náhlá nebo neočekávaná smrt.

Po dalším studiu na vojenské akademii už jen bojoval, většinou v barvách teroristů Organizace pro osvobození Palestiny, kterou založil egyptský diktátor Gamal Abd el-Nasser v květnu 1964, na počátku v jejím čele s Ahmedem Shuqeirim. Brzy ale převzal vedení Jásir Arafat a OOP stala se věhlasnou u světových pokrytců, včetně OSN.

Byl duchovním otcem únosů letadel. Lidová fronta za osvobození Palestiny jich na Arafatův pokyn unesla desítky, mimo jiné též jedno švýcarské a dvě americká letadla, která přistála v Jordánsku, byla vyhozena do vzduchu a cestující byli drženi jako rukojmí...

Po Arafatově neúspěšné snaze o puč v Jordánsku a dvou jeho pokusech zabít krále Husajna, bylo 16. září 1970 asi tisíc jeho příznivců jordánskými vojáky zabito a on sám musel uprchnout do Libanonu.  

V roce 1971 vytvořil jako pomstu příležitostnou teroristickou organizaci “Černé září”, která následující rok provedla v Mnichově atentát na izraelské olympijské atlety, z nichž jedenáct bylo zabito, a dva nepodařené pokusy o vraždu izraelské premiérky Goldy Meir.

O tři roky později se ale bez okolků představil jako nový palestinský pozorovatel OSN, kdy na tribuně Valného shromáždění máchal ve vojenské uniformě a s arabským šátkem na hlavě olivovou ratolestí, přitom měl za pasem v pouzdře berettu.

Ne mír, ale teror však začal prosazovat. Teroristé OOP podnikali útoky na civilní cíle, včetně střední školy v Ma’alotu v květnu 1974, kdy zemřelo 21 dětí a 65 bylo zraněno, ve městě Kiryat Shemona v prosinci 1974 zemřelo 52 lidí a více než sto bylo zraněno, bomby v centru Jeruzaléma a hotelu Savoj v Tel-Avivu v březnu 1975 za sebou nechaly 11 mrtvých a mnoho zraněných...

Teprve když Arafatovi teklo do bot, zrušil v Chartě OOP body, v nichž bylo zakotveno odmítání práva Izraele na svoji existenci. Izrael to akceptoval a dal OOP legalitu.

Ve stejný rok vznikly mírové dohody v Oslo, jež byly završeny podpisem mírové smlouvy 13. září 1993 ve Washingtonu. Mír však nikdy nenastal, během následujících dvou let bylo při sebevražedných atentátech během intifády - vzpoury kamení - zabito 213 Izraelců.

"Byl to skvělý muž. Dokázal udržet hrdost Palestinců a jejich sen po samostatném, který chtějí Izraelci vymazat z našich pamětí. Myslí si, že počkají, až vymřou všichni, kdo si pamatují, jak nás vyháněli do uprchlických táborů. My ale nezapomeneme a vrátíme se s kalašnikovy do Jeruzaléma!" zatínal pěstě muslim Salim Malik, vystudovaný inženýr v Bratislavě a nyní žijící v Betlémě.

Jásir Arafat, přezdívaný Abu Ammár - Otec stavitel, zemřel v Paříži 11. 11. 2004. Newyorský Daily News přinesl zprávu, potvrzující, že skonal na AIDS.

Už za Arafátova života se objevovaly spekulace, že i když ženatý, udržoval četné homosexuální styky s mladými chlapci. Nasvědčoval tomu i fakt, že jej na jeho cestách vždy doprovázelo několik velmi mladých „spolupracovníků".

To se ho asi nebeské hurisky moc týkat nebudou, zato mladičkých mučedníků tam ale bude mít přehršli...

Inu, ne každá mírová cena má cenu... I když je Nobelova. Navíc ta Arafatova je ještě ke všemu ukradená. Doslova.

Ozbrojenci Hamasu vyhodili do vzduchu hlavní vchod do jeho domu v Gaze a vtrhli dovnitř. Vyrabovali mnoho Arafatových dokumentů a dárků, které dostal od světových vůdců a dokonce i jeho vojenské obleky.

Ukradli i jeho medaile Nobelovy ceny za mír a před rokem byla vojenská uniforma bývalého předsedy Palestinské správy a vůdce teroristické organizace Fatáh prodána na trhu ve městě Gaza za 200 šekelů, což bylo méně než 1.000 českých korun.

Výstavba jeho mauzolea stála okolo dvou milionu dolarů. Jedenáct metrů dlouhé hrany stavby ve tvaru kočky připomínají datum Arafatovy smrti – 11. 11., stejně jako 11 let jeho života po podepsání Dohod z Oslo s Izraelem.

Stavba je postavena ze skla a béžového jeruzalémského kamene a je ze tří stran obklopena vodou. Vedle mauzolea stojí mešita...

Takový byl zřejmě jediný perfidní masový vrah, který získal Nobelovu cenu míru...
 

http://bretislav-olser.enface.cz/

2818 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď