"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kolik času ti zbývá, Evropo?

Autor: Jakub Calatrava | Publikováno: 6.3.2006 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Strategicky naplánovaný výbuch násilných akcí muslimů v odvetu za tzv. kauzu karikatur Muhammada jen potvrdil oprávněnost a opodstatněnost stále aktuální a provokující otázky - kdo stojí proti nám, kdo je nepřítelem naší evropské civilizace?

Tomu, kdo neměl doposud v této otázce jasno, kdo snad pod vlivem typicky evropské skepse hledal stále další a další výmluvy a protiargumenty, tak tomu snad nedávný výbuch nenávisti islámu mnohé ozřejmil a snad i dokonce dokázal přesvědčivě se v problému zorientovat.

Snad hořící ambasády, konzuláty, firemní zastoupení, kina, restaurace, autobusová nádraží, pomočené, pošlapané a spálené státní vlajky, vypleněné a vypálené křesťanské kostely a poprava katolického kněze za vítězoslavného pokřiku “Alláh je veliký“ jsou dostatečnou ilustrací vážnosti problému a argumentem i pro toho největšího skeptika.

Bohužel ne však pro naši evropskou politickou elitu, která nechce vidět fakta v souvislostech, která stále pochybuje a hledá viníky jinde.

Proto se znovu ptám, co ještě budeme muset strašného zažít, co strašného uvidět, než ty, naše evropská politická elito, konečně pochopíš hloubku a závažnost celého problému a začneš adekvátně jednat na obranu nás všech, naší evropské civilizace?

Protože, jestli budeš nadále používat nešťastnou taktiku omluv, vysvětlování, ponižování se, projevování „lítosti, že zveřejněné obrázky mohly být ze strany muslimů považovány za urážlivé a způsobit jim psychické strádání“, a budeš-li uklidňovat své svědomí přiznáním finanční pomoci palestinským Arabům, pak bude pozdě.

Protistrana nerozumí tomuto aktu “dobré vůle“ ve smyslu podané přátelské ruky k naplnění evropského snu o řešení konfliktů jen cestou dialogu a jednání. Islám totiž uznává jen silovou reakci, respektuje jen sílu. Každou jinou reakci kvalifikuje jako projev slabosti, zbabělosti a dokonce možné kapitulace. Pro islám je toto jednání signálem k vystupňování nátlaku, zvyšování požadavků, manipulace a hrozeb tak, aby dosáhl svého cíle.

Proto jsem použil onu burcující řečnickou otázku – co ještě budeme muset strašného zažít, co strašného uvidět? A otázku ještě vyhrocuji doplněním – co ještě bude muset hořet a kdo všechno bude muset zaplatit svým životem? Nezapomeňme, že toto je pouze předehra. Kauza „karikatury“ pouze sondovala evropské reakce.

Před námi jsou totiž dva závažné politické kroky. Západ se bude muset rozhodnout, jak se postaví k hrozícímu nebezpečí jaderného programu Íránu. Druhý problém se týká neméně důležitého kroku, který na Západ čeká. Jak reagovat na vítězství teroristického Hamasu v palestinských volbách.

Můžeme tedy očekávat řadu dalších „nátlakových“ akcí, které budou mít prvořadý úkol – dotlačit Evropskou unii jako potencionálně slabšího, vystrašeného, vystresovaného a zbabělého partnera USA, ke smířlivému, kompromitujícímu, ba kapitulantskému řešení, které oslabí obávaný razantní postup v obou otázkách?

Pravděpodobně to nebude tak náročný úkol, protože dosavadní priorita evropské blízkovýchodní politiky – podpora palestinských Arabů na úkor Izraele - byla po vítězství Hamasu v palestinských volbách znejistěna. Evropská unie tak byla vlastně vehnána do slepé uličky, protože dosavadní klasifikace Hamasu jako teroristické organizace vytvořila patovou až schizofrenní situaci.

Hra je vysoká. Stručně řečeno: pro rozšíření islámu (islamizaci) je životně důležité zamezit koordinovanému postupu USA a Evropské unie v těchto dvou klíčových otázkách.

Z pohledu islámu není výsledkem jeho snah nic menšího, než vyřešení židovské otázky definitivní likvidací státu Izrael a ustanovení nukleárně vyzbrojeného Íránu do pozice ústředního státu muslimského světa.

Doufejme, že Evropská unie co nejdříve pochopí naléhavost a vážnost situace, přehodnotí svou politiku k islámskému světu a rozhodne se pro budoucnost Evropy.

Pokud tak neučiní, bude pravděpodobně následující scénář zcela odlišný. Až zastrašená a zmanipulovaná Evropa splní svůj osudový úkol ve prospěch islámu, stane se již politicky nepotřebnou silou. V cestě již nebude stát nic, co by překáželo realizaci poslední etapy islamizace, o kterou se islám snaží již 1295 let a která povede k zániku evropské civilizace.

4030 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Frontální nasazaní proti islámistům v Berlíně: vyhrožují MerkelovéKuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské novinyKancléř Kurz volal dnes prezidentu Putinovi: Sputnik VTemné varování: Velmoci budoucnosti není Čína či Rusko, ale islámské TureckoRovněž ve Švýcarsku ukončil imigrant vztah zabitím partnerky

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

euPortal.cz

A pak zadratuju cele Česko a vyhlasi stanne pravo, jake si ani Hajdrych nedovolil. A ovce? Těm zavřu hubu a budu spokojene, bo dostanu 100% platu. Jak uboze zme se nechali dostat...To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Představte si, že by ruská vakcína byla v EU a začala fungovat... Primář Brančík provokativně uvažuje. Vedení Unie se bude ježitKdybys to neblokovala... Maláčová a Schillerová jsou v sobě. A je to tak drsné, že zvedly ze židle i šéfku TOP 09
Články autora
Průzkum
Schvalujete, že sociální sítě típli Trumpa? Kancléřka Merkel i další evropští politici mají odtřihnutí Trumpa od sociálních sítí za "problematické" (!) z titulu pošlapání základního práva svobody projevu. Jak to vidíte Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď