"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Téměř polovina egyptských žen je denně obtěžována

Autor: Odjinud | Publikováno: 22.7.2008 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Skoro polovina egyptských žen je každodenně sexuálně obtěžována, a více než polovina egyptských mužů se přiznává k lascivnímu chování, sdělilo v úterý Egyptské středisko pro ženská práva.

Skupina oslovila v Káhiře 2020 lidí - včetně mužů a žen z ciziny - a ředitelka střediska, Nihad Abul Qomsan, řekla, že výsledná čísla ukázala nárůst sexuálního obtěžování.

Z dotázaných odpovědělo 83 % egyptských žen a 98 % cizinek, že byly jistým způsobem obtěžovány, a 46 % Egypťanek a 52 % cizinek sdělilo, že byly obtěžovány denně.

Ženy říkaly, že byly většinou obtěžovány na ulici nebo v prostředcích veřejné dopravy, přičemž obtěžování bylo definováno jako "jakékoliv nevítané chování se sexuálním podtextem, které působí, že se ženy cítí nepříjemně, a vyvolává v nich pocit ohrožení".

Abul Qomsan řekla, že skoro dvě třetiny egyptských mužů (62 procent) připustilo, že obtěžovali ženy, včetně těch, co nosily islámské zahalení.

"To, že obtěžování se týká jen žen, co nosí neslušné oblečení, je lež," řekla a odsoudila skutečnost, že v této hluboce religiózní zemi se ženy, přestože jsou samy oběťmi, často cítí vinny.

Středisko řeklo, že minulý rok jen 12 % žen podalo na policii stížnost na sexuální obtěžování.

V roce 2006 aktivistky za práva žen s rozhořčením poukázaly na to, co nazvaly sexuálním obtěžováním žen schváleným autoritami poté, co skupina mužů otevřeně obtěžovala ženy v centru Káhiry.

Ministerstvo vnitra sdělilo, že nedostalo žádné formální stížnosti a nikdy nepřipustilo, že by k nějakému hromadnému obtěžování došlo, navzdory tomu, že o incidentu široce informoval tisk a někteří bloggeři zveřejnili nahrávky na internetu.

Almost half of Egyptian women harassed daily: poll

17. června 2008

z angličtiny přeložil –dp-

4916 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Totální selhání českých bezpečnostních složek v Ostravě? Jak by nás ubránili pří útoku islámských teroristů?!ČSSD s Českou televizí zneužívají tragedie v Ostravě k snaze omezit zbraně! Hajzlové bez citu!Imigranti: Už jedou!Imigrantské "děti" zlikvidovaly hasičeRozhodnutím o hidžábu to nekončí. Na pořadu je zákaz vánočních koled

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

euPortal.cz

ODS, lidovci, STAN, TOP 09, Piráti i ČSSD a ANO de facto prosazují cenzuru internetu a potlačení svobody slovaMusíme bránit svobodu a demokracii, proti těm, kteří chtějí státní orgány zneužívat pro potírání opozice a jiných názorů!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ParlamentniListy.cz

„Hnus v ČR, dělejte něco.“ Masakr v Ostravě: Generál Šándor o příčině, akčních filmech a nesmyslech, které padajíProč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími
Články autora
Průzkum
Má být na hranicích proti imigrantům použita síla? Premiér Orbán prohlásil, že pokud Turecko pustí na Evropu imigranty, Maďarsko bude bránit své hranice s použitím síly. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď