"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Exmuslimové zažívají v Británii hotové peklo

Autor: Redakce | Publikováno: 14.7.2008 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Ex-muslimové, kteří konvertují ke křesťanství, zažívají neskutečné peklo i na britské půdě. Můžeme se jen domýšlet, co prožívají případní odpadlíci přímo v islámských zemích. Následující úryvky přebíráme z článku "Persecution threat to British Muslims who change their faith," který vyšel 9. července v týdeníku Inspire.

Organizace Release International varuje, že rostoucí počet britských křesťanů s muslimskými kořeny se potýká s pronásledováním a perzekucí. Jednou takovou křesťankou je Yasmin, jejíž bývalý manžel ji plánoval zavraždit. Napadali ji na ulicích, musela opustit svůj domov a nakonec skončila s policejní ochranou. Yasmin konvertovala ke křesťanství poté, co se jí během komplikovaného porodu jejího syna zjevil Ježíš. Svou novou víru se snažila utajit i před nejbližší rodinou, ale nakonec se svěřila své matce. “Když se máma dozvěděla, že jsem se stala křesťankou, stěžovala si v místní mešitě a prohlásila, že jsem musela zešílet,” řekla Yasmin pracovníkům Release International, kteří se ve 30 zemích zastávají pronásledovaných křesťanů. “Sháněla nějakou svěcenou vodu, s níž by mě vyléčila z mého šílenství. Pak se proti mně rozhořela skutečná kampaň, lidé se nám celé noci co deset minut dobývali do dveří.”
Dost na tom, že odpadlíci dostávají až tři dny na to, aby se vrátili ke svému stádu, a až pak jsou vražděni. A pak že islám není milosrdný!

Policie byla maximálně ostražitá, nakonec však Yasmin oznámila, že není v jejich silách ji ochránit, a svěřila ji útulku pro týrané ženy.

Yasmin se přestěhovala do jiné části státu, ale její bývalý manžel ji vystopoval a dožadoval se, aby mu byly do péče svěřeny jejich děti. Nesouhlasil totiž s tím, že by je vychovávala křesťanka.

Yasmin k tomu říká: “Neustále mě napadal a obtěžoval a dokonce najal někoho, kdo mě zmlátil na ulici. Ať jsme šli kamkoli, vždy jsme za zády měli auto, které nás nespouštělo z očí.”

Její syn podlehl tlaku a přestěhoval se ke svému otci. “Pobyl tam jediný den,” říká Yasmin, “a už se mu otec svěřil, že si objednal moje zabití, a snažil se z něj dostat podobnosti o našem novém domově - kde se nachází poplašné zařízení a kde spávám.”
Yasmin se spolu se synem znovu ukryla a požádala soud, aby jejímu manželovi zakázal jakýkoli styk s nimi. Na chvíli to zabralo, jejich trápení však zdaleka neskončila.
“Mezi místními muslimy všichni věděli, že jsem křesťanka, a všichni mě znali. Lidé přecházeli na druhou stranu, aby mě nemuseli zdravit, a mnozí po mně přímo plivali. Snažili se mě přinutit, abych opustila město. Já už ale předtím jedno město opustila a byla jsem odhodlána nenechat se vyštvat podruhé.”

Yasmin se nyní snaží podporovat jiné křesťany s muslimskými kořeny, kteří mohou trpět pod tíží podobného pronásledování. Svůj případ vyprávěla v posledním čísle časopisu Witness, který vydává Release International (viz též www.releaseinternational.org).

"To nejhorší, co čeká muslimy konvertující ke křesťanství, je ztráta rodiny," dodává. "Muslimské komunity udržují velmi těsné rodinné vztahy. Pokud se někdo stane křesťanem, celá rodina to vnímá jako hanbu a dotyčný je z rodiny nemilosrdně vyštván."
Někteří britští křesťané muslimského původu přišli o své domovy, majetek a dokonce i o nárok na své děti – a podobný obrázek vidíme po celém světě, kde muslimští odpadlíci riskují holý život, jestliže se rozhodnou změnit svou víru.

S životem s policejní ochranou se musel smířit i patron organizace Release International, biskup Michael Nazir Ali. Zabitím mu vyhrožovali za nahlas vyslovené obavy z rostoucího vlivu islámu v Británii. "S podobnými hrozbami se potýkal v rodném Pákistánu, ale netušil, že na něj čekají i ve Spojeném království "
"Historie církve je historií pronásledování," říká. "Krev mučedníků byla, je a navždy zůstane semenem Církve".
Poznámka: myšleni jsou "mučedníci" v křesťanském smyslu slova. Tedy ti stateční mužové a ženy, kteří, než aby zapřeli svou víru, raději šťastně snášeli mučení a smrt. Jaký to rozdíl oproti muslimským mučedníkům - těm, kdo se nechají zabít, zatímco ve jménu své víry zabíjejí druhé.

Zdroje: časopis Inspire, dhimmiwatch.org

Pro Eurabia.cz přeložil -M.-

4823 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vídeňský imigrantský BronxŠvédsko: muslimské spolky prosazují do Ústavy zákaz rouháníImigranti: Neustoupit! Jinak hrozí taktika vypálené země celé Evropě!Portugalskem zmítá džendrFacebook cenzuruje heslo: "Kde se vepřo jí a pivo pije - tam islám nepřežije!"

ePortal.cz

Sebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

euPortal.cz

Nenávist muslimů k „nevěřícím“ je z hlediska těchto aktivistů v pořádku, nikdo ji muslimům nevyčítá. Podezření z nenávisti k muslimům se ovšem netoleruje. Hovoří se o „předsudečné nenávisti“Dnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

ParlamentniListy.cz

Půl promile pro cyklisty, dostatek vody a bydlení. Tady je plán, řekl pro PL lídr jihomoravské kandidátky socdemJáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď