"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francouzské předsednictví v EU: prioritou zvládnutí náporu imigrace

Autor: Redakce | Publikováno: 2.7.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Zásadní prioritou francouzského předsednictví EU v druhé polovině roku bude již několikrát avizované téma imigrace. Francouzský ministr pro imigraci, integraci, národní identitu a solidární rozvoj Brice Hortefeux bude 7. a 8. července v Cannes prezentovat 27 evropským ministrům zodpovědným za imigraci francouzský návrh Evropského paktu imigrační a azylové politiky.

Tento společný závazek všech států má zahrnovat koordinovaný boj proti ilegální imigraci, organizaci výběrového přistěhovalectví, zákaz hromadných regularizací (zlegalizování pobytu) nelegálů (v minulých letech Španělsko a Itálie rozdaly hromadně cca jednomu milionu nelegálů evropské doklady), zvýšenou ostrahu vnější hranice EU, ustavit základy Evropy coby azylové země a napomáhat integračnímu solidárnímu rozvoji. To mj. znamená, že solidární budou muset být i země jež se zatím tak kriticky s imigrací nepotýkají. 80 % imigrace přichází do EU zejména přes pětici zemí: Francii, Španělsko, Itálii, Velkou Británii a Německo.

Ačkoli je nápor nelegálů do těchto zemí natolik kritický, že jej Francie vyhlásila za prioritní téma svého předsednictví, Evropská komise nepřestává vydávat studie a dokumenty, že pro zachování stávajícího sociálního a důchodového systému potřebuje EU do roku 2060 přijmout 110 milionů imigrantů neboli při zachování současného přílivu cca 2 milionů ročně, ještě alespoň dalších 50 milionů.

Tato tvrzení jsou podporována ministry financí a zdůvodňována pouze prosperitou ekonomickými čísly, přičemž pokulhávají, pokud jde o sociální a bezpečnostní stabilitu Společenství (to mně evokuje paralelu, že v poválečném Československu si občané zvolili stranu s relativně nejlepším rozvojovým, hospodářským a sociálním programem, tj. komunisty, až na to, že se pak nedalo v zemi svobodně žít - pozn. kompilátora).

Nicméně francouzský návrh budoucí evropské imigrační politiky by ve své podstatě měl mít tři charakteristické rysy: odrazovat, potlačovat a předcházet živelné imigraci. Bude v sobě zahrnovat tzv. rozvojovou solidaritu se zdrojovými zeměmi nezákonné imigrace jako Gabun, Kongo, Senegal, Tunisko, Kamerun, Benin Egypt, Haiti a další. Solidarita by měla mít různé formy hospodářské a finanční „spolupráce“ v zemích původu s cílem zmírnění imigračních tlaků z těchto zemí. Za tím účelem se 20. až 21. října uskuteční v Paříži druhá euro-africká ministerská konference, jejímž cílem bude hledání společných přístupů mezi zeměmi Severu a Jihu. Na vnitrokomunitární úrovni Francie předkládá od roku 2009 ustavení nové evropské azylové instituce pro koordinaci imigrace, výměnu informací mezi jednotlivými členskými zeměmi o realizaci imigrační politiky a zrovnoměrnění a solidarnosti imigračního procesu.

z francouzštiny přeložil - bj-

zdroj, zdroj

 

3869 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683