"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Homosexualita v islámu

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 28.6.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Homosexualita v islámu

Homosexualita je už po staletí nedílnou součásti islámské kultury a navzdory pronásledování je přítomná v některých zemích dodnes. Oblíbenou muslimskou zemí pro západní homosexuály je Maroko.

V Saúdské Arábii se setkávají homosexuálové u holiče, v kavárnách, restauracích nebo přímo v bytech, zatímco se jejich rodiče dívají na televizi. Riskují přitom ukamenování, neboť v Saúdské Arábii, Mauretánii, Súdánu, Íránu nebo Jemenu jim hrozí trest smrti. Podobné to bylo v Iráku nebo v Afgánistánu.

Evropané informovali již v 17. - 19.století o rozšířených homosexuálních praktikách v Orientu. Tvrdilo se, že každý muslim je od přírody bisexuál. V osmánském Turecku měl sultán své oblíbence a v lázních v Istanbulu prostituovali mladí chlapci.

Od islámské revoluce v 1979 bylo v Íránu popraveno přes 4000 homosexuálů. V Saúdské Arábii zaměňují trest smrti za bičování, vězení nebo peněžitý trest. Alternativní tresty praktikují také v Bahrajnu, Kataru, Alžírsku nebo na Maledivách. V Turecku, Jordánsku, Egyptě, Indonésii nebo Mali není homosexualita protizákonná. Egypt ji považuje jen jako přestupek proti veřejné morálce. V Maroku, Tunisku a Sýrii je sice trestná, ale jen málokdy se dostane k soudu.  

V Africe je homosexualita trestána vězením nebo peněžitým trestem v Keni, Angole, Ugandě, Mozambiku, Mauriciu nebo na Seychelských ostrovech. V Asii je trestná v Singapuru, Indii a Nepálu.

(www.heise.de/tp/r4/artikel/27/27781/1.html, Alfred Hackensberger, 14.06.2008)


Palestinští Arabové milují smrt

Nejvyšší islámský duchovní arabské autonomie šejk Ikrimeh Sabri řekl v roce 2001:           

„Jako vy milujete život, muslimové milují smrt a mučednictví.“

 

Muslimské myšlení

Když se 8. 11. 1998 ve francouzském Lyonu narodil malý Mohamed, nastaly porodní komplikace. Přítomná lékařka přivolala na pomoc kolegu odborníka, ale otec Radouane mu zabránil násilím v přístupu k jeho ženě z náboženských důvodů. Žádný cizí muž nesmí vidět jeho ženu. V důsledku neposkytnutí okamžité lékařské pomoci došlo k poškození dítěte. Otec malého Mohameda odmítl potřebná vyšetření ještě před porodem. 

Později však zažaloval nemocnici o 100 000 euro jako bolestné. Francouzský soudce označil jeho žádost za nestydatou, odmítl ji a navíc ho potrestal pokutou 1000 euro.

(www.akte-islam.de, ko)

 

Švédsko má problémy s muslimy

Ve švédském Malmö je jméno Mohamed druhým nejčastějším jménem. Muslimských přistěhovalců je tam stále víc a napadají domorodé Švédy. Muslimové napadají lidi v autobuse, policejní auta i záchrannou službu. Švédové před léty otevřeli dvéře muslimským přistěhovalcům a dnes se před nimi z Malmö-Rosengard musí stěhovat. Ve své zemi se stali uprchlíky. Příčinou je politika multikulturalismu, kterou radní města horlivě prosazovali.
 
Mladí muslimové zakladají požáry a hasiči si bez policejní ochrany netroufají zasahovat, poněvadž byli často mladými přistěhovalci napadeni. Objekty často hoří tak dlouho, dokud nepřijede policie. Protože jsou mladými výrostky napadáni i samotní policisté, uvažuje se o ochraně armádou. Novináři nesmějí při popisu událostí zmínit žádnou etnickou skupinu. Byla by to „diskriminace.“ Proto si pomáhají zahraničním zpravodajstvím z „You Tube“.

Letos v květnu byl před soudem osvobozen člověk, který na svém pozemku zastřelil patnáctiletého člena gangu, který tyranizoval jeho devatenáctiletého syna. Soud mu vrátil i zbraň a rodina zastřeleného přistěhovalce se údajně chystá osvobozeného Švéda zlynčovat.

(www.akte-islam.de, ko)

16765 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683