"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Příběh jednoho probuzeného muslima

Autor: Martin Horák | Publikováno: 12.6.2008 | Rubrika: Terorismus
Ilustrace

Ve Velké Británii se v lednu konal proces s pětičlennou muslimskou teroristickou buňkou. Její hlavou byl sedmatřicetiletý Parviz Khan.

Pro okolní občany v zašlém předměstí Birminghamu Alum Rock byl Parviz Khan bezproblémovým občanem. Narodil se jako syn řidiče vysokozdvižného vozíku v Derbu, do Birminghamu se přestěhoval s rodiči již v dětství. Byl talentovaným fotbalistou, jeden fotbalový činitel Arcadia FC ho nazval „azijským Roy Keanem“. Když mu bylo dvacet a něco, trávil hodně času po barech, pil a kouřil, ale posléze se usadil a svůj čas dělil mezi péči o nemocnou matku, výchovu dětí a amatérskou kopanou. Když byla jeho matce diagnostikovaná rakovina, opustil raději i fotbal, aby vyloučil možnost zranění, které by mu znemožnilo se o matku dostatečně starat. Oficiálně pobíral 1,690 liber měsíčně jako dávky v nezaměstnanosti, přídavky na děti, na bydlení a na péči o matku.

To, co ho však změnilo, nebyla touha usadit se a žít spořádaný život, nýbrž pár výletů do Pákistánu. Během nich se z nepraktikujícího muslima (myslím, že toto je to, čemu multikulťáci říkají muslim umírněný a na základě existence těchto jedinců pak prohlašují, že islám je mírumilovné náboženství ) změnil na muslimského fanatika (nebo že by pravověrného muslima?). Začal si stahovat z netu materiály muslimských radikálů, za zavřenými dveřmi proklínal „čokoládový“ život Západní společnosti a posléze se stal tajným teroristou napojeným na Al-Kaidu.

Britská tajná policie ho podezírala již dlouho a odposlouchávala ho, loňský leden vzala členy buňky do vazby. Buňka byla silně zakonspirovaná – ne každý znal každého, všichni znali pouze Khana. Buňka dělala peněžní sbírky a nakupovala vybavení pro džihád proti britským jednotkám. Pod záminkou pomoci obětem zemětřesení poslali například svým šéfům do Pákistánu 20,000 liber v hotovosti, laserové dálkoměry, oblečení a – ironicky – zařízení pro zjišťování odposlechu.

Khan ovšem toužil se boje zúčastnit i osobně a proto naplánoval únos a vraždu muslimského vojáka britské armády. Dle odposlechnutého rozhovoru: „Vykonáme spravedlnost, podřízneme ho. Podřízneme ho jako podsvinče… Potom ho vystavíme na tyči a řekneme, toto je výstraha pro všechny muslimy. Tohle se stane každému z vás, kdo vstoupí do britské armády.“ Identitu vojáka, který měl být cílem útoku, se policistům nepodařilo zjistit ani při domovní prohlídce. Byt však byl přeplněný islamistickou literaturou a videonahrávkami.

Výchova jeho čtyř dětí byla přímo vzorná – z džihádistického hlediska. Spaly na zemi bez topení, aby byly připravené v případě potřeby odejít do afghánských hor. Jednoho svého malého synka pojmenoval Usáma a snil o tom, že svoji dceru provdá za povstalce. Byly nahrány mj. tyto útržky výchovných rozhovorů:

„Koho máš rád ?“ „Šejka Usámu bin Ládina, šejka Abu Hamzu.“ (A.H. je uvězněný klerik mešity Finsburského parku)

„Co uděláš s těmito lidmi ?“ „Zastřelím je.“

„Jak je zabiješ? Podřežeš jim krk. Ukaž mi to… Správně.“

Jeho obhájce říkal, že šlo o směs fanatizmu a fantazie, která se zrodila ze „zlosti a frustrace“ z britské cizinecké policie. Soudce byl ovšem jiného názoru, takže rozsudek zněl na doživotí s minimální lhůtou pro propuštění 14 let. Soudce ovšem dodal, že je přesvědčen, že jde o člověka, u kterého není jisté, zda bude vůbec někdy bezpečné ho pustit na svobodu. Ostatně sám Khan se odmítl zúčastnit procesu a neprojevil sebemenší lítost.

Dalším členům bylo dokázáno méně a většinou projevili lítost, takže dostali:

Zahoor Iqbal – 7 let za dodávku teroristického vybavení

Mohamed Irfan – 4 roky za plánování napomáhání terorizmu

Hamid Elasmar – 3 roky a 3 měsíce za totéž

Basiru Gassama – dostal 2 roky a okamžité vyhoštění za neoznámení teroristického plánu, o kterém věděl.

Z angličtiny pro Eurabia.cz přeložil Martin Horák

Zdroje:

 

Dodatek M.H.:

Zpráva je za prvé výbornou ilustrací toho, jak to vypadá s tím umírněným islámem – muslim je umírněný a prost nebezpečí pro nás, pokud je „nepraktikující“, tj. je to de facto sekulární liberál s islámem jakožto jakýmsi druhem tradice nemající pro jeho život valného významu. Pokud ho někdo získá pro skutečný islám, začne být nebezpečný velmi rychle.

A za druhé, nikoliv však v řadě poslední, toto ukazuje i problém s tím, že to, co nabízí dnešní sekulární liberální společnost, tj. si zakonzumovat, si zasportovat, si za… no však vy víte, popřípadě udělat kariéru a vydělat peníze, může málokomu dát trvaleji smysl života, o naplnění duchovních potřeb ani nehovořím. Potloukání se po barech, pití a kouření totiž není v prvé řadě problém fyzického zdraví – zvláště v mládí se to dá vydržet bez větších následků dost dlouho – ale obvykle je to indikace nedostatku něčeho, co by dalo každodennímu úsilí nějaký dlouhodobější smysl resp. Někoho, kdo by ten smysl ukázal. A protože dobrých evangelistů je v Evropě málo, postarají se o leckoho početní nositelé konkurenční nabídky od démona Alláha. Obávám se, že takovýchto případů jsou mračna a budou přibývat geometrickou řadou. A jak ukazuje nedávno odhalená účast na plánovaných teroristických útocích islámských konvertitů z řad rodilých Němců, asi nepůjde pouze o případy v řadách nepraktikujících muslimů, i když ti jsou jistě náchylnější, vzhledem k tomu, že u nich jde konec konců i o „návrat ke kořenům“.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-515633/Life-Muslim-fanatic-soldier-kidnap-plot-showed-son-5-behead-British-infidels.html

http://www.dailymail.co.uk/news/article-515994/Revealed-evil-father-plotted-behead-Muslim-soldier.html

3282 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683