"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švédsko: Přinuťte města přijímat uprchlíky

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 7.6.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

 

Po švédských městech by mělo být požadováno, aby přijímala uprchlíky. Takový je závěr vládního vyšetřování.

Výsledky vyšetřování státní komise, které říkají, že všechna města by měla být přinucena k přijímání uprchlíků, budou představeny příští týden.

Minulý rok přejaly zodpovědnost za přijímání uprchlíků okresní úřady. Ty od té doby zahájily debatu s městy o tom, kolik uprchlíků by měla přijímat.

Pokud nyní město odmítne, proces je zastaven.

“Pokud se Migrační úřad rozhodne umístit do okresu 10 000 lidí, a okresní úřad najde místo pouze pro 9 500 z nich, pak by měl mít možnost donutit města, aby je všechny přijala”, řekla Monica Werensfels-Röttorp, která vládní vyšetřování vede.

Asi 25 švédských měst odmítlo přijímat uprchlíky, často s odvoláním na nedostatek ubytování. Taková výmluva by ale neměla sloužit jako argument, který město zbavuje zodpovědnosti, řekla.

 

 

Významné vítězství pro svobodu slova ve Francii. O pozadí kauzy jsem psal v září minulého roku zde a záběry ze stejné pásky (mínus al-Dura) můžete shlédnout zde.

Soud rozhodl, že Phillipe Karsenty se neprovinil žádnou pomluvou, když obvinil televizní stanici France2 z odvysílání padělaných záběrů se “smrtí Mohameda al-Dury” (a tím vyvolání druhé intifády). Na rozdíl od Karsentyho nedokázala televize přijít s přesvědčivými důkazy o opaku, v průběhu celého soudního se zmohla pouze na vytáčky, mlžení a zatajování natočeného materiálu. Co by také člověk mohl čekat, lež nelze obhajovat pravdou, ale pouze dalšími lžemi.

Naše díky patří organizaci The Second Draft, které se podařilo získat nesestříhané záběry a umístit je na internet, a Auigiášovu chlévu profesora historie Richarda Landese, který sehrál v odhalování tohoto mediálního podvodu století (pro který se vžil název Pallywood) zásadní roli. Poslední slovo tedy patří jemu:

“Tento případ ukazuje, jak znepokojivě snadně lze manipulovat záběry, a jak má taková manipulace celosvětový a trvalý dopad, a v tomto případě přímo rozdmýchává antiizraelskou nenávist v muslimském světě a v Evropě”.

Ámen.

 

 

Kurt Westergaard dostal za svojí karikaturu Mohameda, která ho ukazuje s bombou v turbanu, cenu Sappho od dánské Společnosti pro svobodu tisku.

Cena je udělována každoročně od roku 2004 po 155 leté pauze, především kvůli víře společnosti, že islámská cenzura ohrožuje svobodu projevu. Bývalý šéfredaktor Jyllands-Posten - také pracoviště Kurta Westergaarda - Flemming Rose dostal cenu za zveřejnění karikatur v roce 2007.

Westergaardovi předal cenu herec Farshad Kholgi, který je sám muslim. Kholgi řekl, že je na Westergaardovu práci hrdý.

Ocenění Sappho obsahuje i 20 000 dánských korun a sochu antického řeckého básníka antické řecké básnířky zhotovenou dánským sochařem Uwe Max Jensenem.

Westergaard řekl, že je oceněním velmi pohnut, a bude pokračovat v práci za zachování demokracie.

 

 

“Záměr vedení budoucího státu Izrael nebyl konspirační nebo utajený, neboť již na konci 30 let 20 století David Ben Gurion, budoucí první premiér Izraele, otevřeně řekl: ‘V zemi (Palestině) je místo jen pro Židy. Arabům řekneme, aby odešli. Jestliže s tím nebudou souhlasit a budou nám odporovat, pak je vyženeme násilím.’ (Colin Chapman, Lion Publishing)”

Tak pravil Lukáš Lhoťan v blistech.

Domnívám se, že na rozdíl od Lhoťanova imaginárního Ben Guriona je jeho záměr konspirační, konkrétně antisemitský. Jak ukázal historik Efraim Karsh ve své knize “Fabricating Israeli History: The ‘New Historians’”, Lhoťanem “citovaný” Gurionův výrok (a mnoho dalších takových výroků) není ničím jiným, než moderní obdobou středověkých (a moderních islámských) pomluv Židů, že vykonávají krvavé oběti.

Na rozšíření citátu se podílel v první řadě revizionista Benny Morris, který, jak sám musel pod tlakem důkazů přiznat (a jak ukazuje Karsch), se neobtěžoval zkoumat historické dokumenty, a vycházel z toho, co se k němu dostalo ze zdrojů typu jedna paní povídala, a navíc zatajoval důležitá historická fakta.

Jak říká Karsh, odhalení této konkrétní antisemitské pomluvy bylo dílem náhody, všiml si, že anglická a hebrejská verze dopisu Ben Guriona svému synovi, která citovaný výrok obsahuje, si protiřečí, a proto na rozdíl od antisemitsky laděných “historiků” a dalších lidí udělal tu nejpřirozenější možnou věc: nahlédl do origiálu. Tam stojí:

Nepřejeme si a nepotřebujeme vyhnat Araby a zabrat jejich místo. Všechny naše touhy vychází z předpokladu - prokázaného veškerou naší aktivitou - že v zemi je dost místa pro nás a pro Araby.

Lukáši, že se nestydíš. Taky vidíš Žida za každým kamenem? [1]

[1] Konec světa nenastane, dokud nebudete bojovat proti Židům, a kámen, za kterým se bude ukrývat Žid, neřekne, “Ó muslime! Skrývá se za mnou Žid, přijď a zabij ho”. (Sahih Buchari, sv. 4, kniha 52 (Kniha džihádu), č. 177)

 

 

Městská správa Milána oznámila, že nejpopulárnějším jménem pro novorozence z ekonomického hlavního města Itálie jsou Mahmoud, Ahmad a Hamid.

Saudský list Al-Watan píše, že důvodem k popularitě jména je rostoucí porodnost muslimských obyvatel města. Městská správa podle Al-Watanu čísla neignoruje, a oznámila místním médiím, aby o této záležitosti, která “vyvolává v milánské společnosti obavy”, napsala, aby varovala před “růstem islámu a muslimské společnosti, které mohou změnit kulturní charakteristiky města”.

Hned po jménu islámského proroka následuje v popularitě jméno Omar, a po něm několik italských jmen.

Další zprávy na http://info.pravdaoislamu.cz

 

4695 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď