"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Minulý týden v Iráku CSI rozdala naléhavou potravinovou pomoc více než tisíci křesťanských a jezidských uprchlických rodin.

Autor: CSI | Publikováno: 3.11.2014 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Teroristé řádí po celém Iráku a Sýrii, dobývají města, popravují, vraždí a únášejí křesťany, jezídy a šíty i zahraniční pracovníky. Vyhánějí statisíce lidí z jejich domovů. Je pochopitelné, že se Spojené státy cítí bezmocné.

Ale přitom bezmocní nejsme. Právě jsem se vrátil z Iráku, kde jsem díky vašim darům, mohl pomoci tisícům zoufalých lidí v bezvýchodné situaci a bez střechy nad hlavou. Křesťanům a dalším Iráčanům jsem rozdal potraviny. Nyní vědí, že nejsou sami - mají vás.

Mezi těmito uprchlíky byla také, matka tří malých dětí jménem Bushra. Popsala mi, jak je v červenci vyhnali z jejich domova v Mosulu.

"Vyhrožovat nám začali ve večerních hodinách a to anonymními telefonáty a z reproduktorů z mešit. Hlášení se týkalo pouze křesťanů: budete platit daň z ochrany, nebo opustíte město a nebo zemřete. Byly jsme vyděšení, strachy jsme v noci neusnuli. V 05:00 jsme naložili naše auto alespoň částí našich věcí, a odjeli jsme z města. Měli jsme štěstí. Všichni, kdo se snažili odejít jen o několik hodin později byli na kontrolních stanovištích okradeni. Přišli o všechno kromě oblečení které nesli na zádech. "
 
Dnes Bushra se svými dětmi spí na podlaze učebny v nevytápěné, opuštěné školní budově v iráckém Kurdistánu.
 
Setkal jsem se s přestaveným jezidů. Popisoval mi, jak s rodinou přežili obklíčeni teroristy IS. Na hoře Sinjar byli uvězněni bez jídla sedm děsivých dní. Zachránily je kurdské síly. Ukázal mi, kde jeho lidé žijí dnes: 48 lidí v provizorním stanu, 50 v jedné místnosti nedaleké školy a 35 lidí, spí pod stromy.
 
Zimy jsou v severním Iráku velmi kruté - a ta letošní se blíží rychle. Rodinám na útěku žijícím v nevytápěných místnostech a pod stromy jsme rozdali teplé zimní oblečení, přikrývky a přenosné petrolejové ohřívače, spolu s další potravinovou pomocí.
 
Prosím podporujte i dále tyto lidi, kteří balancují na hranici přežití. 

S pozdravem, 

Dr. John Eibner
 
 

Klíčová slova: křesťanství  | terorismus  | džihád  | pronásledování  | Blízký východ  | válka
2015 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičkuPoliticky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď