"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Minulý týden v Iráku CSI rozdala naléhavou potravinovou pomoc více než tisíci křesťanských a jezidských uprchlických rodin.

Autor: CSI | Publikováno: 3.11.2014 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Teroristé řádí po celém Iráku a Sýrii, dobývají města, popravují, vraždí a únášejí křesťany, jezídy a šíty i zahraniční pracovníky. Vyhánějí statisíce lidí z jejich domovů. Je pochopitelné, že se Spojené státy cítí bezmocné.

Ale přitom bezmocní nejsme. Právě jsem se vrátil z Iráku, kde jsem díky vašim darům, mohl pomoci tisícům zoufalých lidí v bezvýchodné situaci a bez střechy nad hlavou. Křesťanům a dalším Iráčanům jsem rozdal potraviny. Nyní vědí, že nejsou sami - mají vás.

Mezi těmito uprchlíky byla také, matka tří malých dětí jménem Bushra. Popsala mi, jak je v červenci vyhnali z jejich domova v Mosulu.

"Vyhrožovat nám začali ve večerních hodinách a to anonymními telefonáty a z reproduktorů z mešit. Hlášení se týkalo pouze křesťanů: budete platit daň z ochrany, nebo opustíte město a nebo zemřete. Byly jsme vyděšení, strachy jsme v noci neusnuli. V 05:00 jsme naložili naše auto alespoň částí našich věcí, a odjeli jsme z města. Měli jsme štěstí. Všichni, kdo se snažili odejít jen o několik hodin později byli na kontrolních stanovištích okradeni. Přišli o všechno kromě oblečení které nesli na zádech. "
 
Dnes Bushra se svými dětmi spí na podlaze učebny v nevytápěné, opuštěné školní budově v iráckém Kurdistánu.
 
Setkal jsem se s přestaveným jezidů. Popisoval mi, jak s rodinou přežili obklíčeni teroristy IS. Na hoře Sinjar byli uvězněni bez jídla sedm děsivých dní. Zachránily je kurdské síly. Ukázal mi, kde jeho lidé žijí dnes: 48 lidí v provizorním stanu, 50 v jedné místnosti nedaleké školy a 35 lidí, spí pod stromy.
 
Zimy jsou v severním Iráku velmi kruté - a ta letošní se blíží rychle. Rodinám na útěku žijícím v nevytápěných místnostech a pod stromy jsme rozdali teplé zimní oblečení, přikrývky a přenosné petrolejové ohřívače, spolu s další potravinovou pomocí.
 
Prosím podporujte i dále tyto lidi, kteří balancují na hranici přežití. 

S pozdravem, 

Dr. John Eibner
 
 

Klíčová slova: křesťanství  | terorismus  | džihád  | pronásledování  | Blízký východ  | válka
2859 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683