"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Europoslanec: Tam, kde chtějí USA zavést demokracii, nastává chaos. Egypt, Libye, Afghánistán, Irák a Sýrie

Autor: Odjinud | Publikováno: 24.10.2014 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Poslanec europarlamentu Richard Sulík ve vystoupení k situaci v Kobani a hrozbě Islámského státu kritizoval zahraniční politiku USA a jejich podíl na destabilizaci celého regionu. Jak uvedl, „kam USA chtěly donést demokracii, tam nastal chaos“. Netýká se to výhradně situace v Kobani, ale také Egyptu, Libye, Afghánistánu, Iráku a Sýrie. Islámský stát vznikl právě na území posledních jmenovaných. I další europoslanci vyjádřili pohoršení nad nepřítomností Catherine Ashtonové, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, která měla vystoupit na rozpravě o Islámského státě a bezpečnostním riziku zahraničních bojovníků z EU s prohlášením.
 

Richard Sulík: „Keď sa bavíme o Kobane, mali by sme aj otvorene pomenovať, ako došlo k tak masívnej destabilizácii celého regiónu. A takej masívnej, že mohol vzniknúť Islamský štát. Tu musím bohužiaľ vysloviť masívnu kritiku na veľkého spojenca Európy, na adresu Spojených štátov amerických.

Kam USA chceli doniesť demokraciu, tam doniesli chaos. Egypt, Líbya, Afganistan, Irak, Sýria, všade namiesto demokracie doniesli jeden obrovský chaos.

Najmä Irak v roku 2003 je veľkým hriechom Spojených štátov amerických, neskôr nasledovala Sýria a dnes práve na území Iraku a Sýrie vznikol Islamský štát. Kobane je v prvom rade dizaster americkej zahraničnej politiky.

Europarlament s nejakou deklaráciou alebo takouto diskusiou nevyrieši vôbec nič. A aj pani barónka Ashton dáva jasne najavo, čo si myslí o váhe Europskeho parlamentu, keďže tu nikdy nie je.

Ale myslím si, že mali by sme veci aspoň jasne pomenovať, teda príčiny.“

www.ac24.cz

Klíčová slova: USA  | islamismus
2614 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Nabídne Kuba vakcínu turistům zadarmo? Kterak „vážený spojenec EU“ Erdogan o demokracii pečuje a EU to podporujeSlovinský premiér se ohradil proti očerňování Evropskou komisíMaďarsko vyběhlo se soudem EU: Budeme dál bránit hranice a EvropuAstra Zeneca se stala v EU ležákem

ePortal.cz

EU zrušila právní státyJaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?

euPortal.cz

730 nebezpečných slov o likvidaci národního bohatství. Zničení českého školství způsobilo větší škody než ukradení lithia nebo než převzetí jakéhokoliv podniku zahraničním investoremJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosím

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Pochcípáme.“ Cizinci prskají, cizinci jezdí. Kraj „h*ven a bordelu“, kde místní jen zaplakali„Kravina, ptákovina, dělejte!“ Babiš na tajném záznamu. Nechcete být Blatným, nechcete
Články autora
Průzkum
Měl by být propuštěn Navalnyj nebo Assange? Vězňové režimů? Západní země chtějí propustit Navalného, uvěznily však Assange. Kdo by podle Vás měl být propuštěn?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď