Ukázka letáku k peticiOsobně nejsem proti existenci uznané muslimské církve, která splní podmínky českého zákona a bude prověřená jako umírněná. Ať již mám na podstatu islámu jakýkoliv názor, vidím větší nebezpečí v „zahnání“ islámu do podzemí společnosti, než z toho, že tu budou mít registrovanou církev a budou působit na očích veřejnosti.

Ovšem případ současné islámské církve (celý název je Ústředí muslimských obcí v České republice, dále jen UMO) je o něčem jiném. Tato církev získala první stupeň uznání s tím, že před českými úřady deklarovala nejen splnění zákonných podmínek, ale také podepsala, že jejich věrouka a praktický výklad víry nejsou v rozporu s českými zákony.

Jak bylo opakovaně prokázáno, šíří dlouhodobě UMO mezi českými muslimy extremistický výklad islámu a představitelé UMO hlásají názory, jež jsou na hraně zákona. To se odehrává samozřejmě hlavně uvnitř komunity. Vůči české veřejnosti a úřadům se snaží zachovávat umírněnou tvář. Například ve svých knihách Islám a islamismus v České republice nebo Ježíš Kristus a islám uvádím některé z extremistických názorů a výkladů šířené UMO.

Oproti starému zákonu o církvích, ten nový neobsahuje žádnou možnost pro politiky a bezpečnostní složky jak zabránit potencionální problémové církvi získat výsadní práva. Tedy v případě dodržení zákonných podmínek by musely úřady automaticky dát výsadní práva i UMO. Radikální muslimové by tak získali silný nástroj pro ovládání rozrůstající se islámské komunity v ČR.

A zde je právě význam petice proti udělení oprávnění k výkonu zvláštních práv (druhého stupně registrace) Ústředí muslimských obcí. Jednou ze zákonných podmínek totiž je i zveřejňování výročních zpráv po dobu 10 roků před žádostí o výsadní práva.

Zákon je v tomto neurčitý a neříká, jak by mělo zveřejňování zpráv vypadat. Není žádná povinnost UMO předkládat tyto výroční zprávy ministerstvu kultury. Šéfové UMO by tak mohli tvrdit, že zprávy měli schované u sebe v mešitách a tam byly veřejnosti dostupné. A zákon by tak splněn byl.

Jak se ovšem podařilo zjistit, UMO tyto zprávy do tohoto roku nemělo vypracováno a nezveřejňovalo je. Tedy podle zákona by zhruba do roku 2023 nemělo mít právo na žádné přiznání zvláštních práv. Jenže muslimové by mohli lhát a tvrdit, že zprávy měli. Ne třeba letos, ale v průběhu následujících deseti roků ano.

Vzhledem k tomu, jak rychle narůstá počet muslimů v České republice, (viz. třeba například zakoupení desítek stavebních parcel v okolí Modlany u Teplic) není nereálné, že třeba za 3 roky by zvláštní práva získat chtěli.

A právě proto má petice význam. Má vytvořit tlak na pracovníky ministerstva kultury, aby se případně nenechali obléhat UMO. Když zároveň pracovníci ministerstva a politici uvidí, že lidem není lhostejno, jestli zde zvláštní práva získají islámští extremisté, nepřistoupí na případný zákulisní tlak islamofilní lobby tak lehce.

Petice je organizována skupinou kolem internetového webu Ivcrn.cz a je podporována desítkami kontaktních míst po celé České republice. A ano má smysl.

Ukázka postupné islamizace českého města Teplice, o problému se více píše například zde.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz